, niedziela 24 marca 2019
Starosta (jeszcze) się trzyma
Mirosław Kożdoń podczas poniedziałkowej sesji Rady Powiatu. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Starosta (jeszcze) się trzyma

TWO
Zapowiadany wniosek o odwołanie starosty Mirosława Kożdonia nie padł na dzisiejszej sesji Rady Powiatu. Nie oznacza to jednak, że starosta może spać spokojnie.
O kłopotach Mirosława Kożdonia pisaliśmy jako pierwsi 7 listopada. Po nas temat podchwycili inni i rozpętała się istna burza. Poszło o poparcie, jakie przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie cieszyńskim i zarazem starosta udzielił w trakcie kampanii wyborczej swojej rzeczniczce prasowej i asystentce Katarzynie Raszce-Sodzawiczny, a nie Tadeuszowi Kopciowi, co mocno uraziło posła . — Utraciłem do niego zaufanie i nie widzę możliwości współpracy — powiedział Kopeć, a jego ludzie złożyli nieformalny wniosek o wotum nieufności wobec szefa PO na Śląsku Cieszyńskim.

Sprawa miała mieć ciąg dalszy na poniedziałkowej sesji Rady Powiatu, gdzie spodziewano się wniosku działaczy PO o odwołanie starosty. Wniosek taki jednak nie padł. Jak się dowiedzieliśmy, Kożdonia uratował szef PO na Śląsku Tomasz Tomczykiewicz. Zaproponował on skłóconym partyjnym dołom, aby decyzję o być albo nie być Kożdonia podjęli działacze Platformy podczas piątkowego nadzwyczajnego zjazdu powiatowych struktur PO. Kożdoń ma się podporządkować decyzji partii, jaka by ona nie była. — O konflikcie w łonie partii zrobiło się zbyt głośno i Tomczykiewicz postanowił w ten sposób wyciszyć awanturę — mówi nam anonimowo jeden z radnych powiatowych PO.

Jeżeli w piątek Kożdoń straci poparcie PO, najprawdopodobniej sam złoży dymisję z zajmowanego stanowiska. — Obiecał nam, że uszanuje wolę polityczną — mówi jeden z członków zarządu PO w powiecie, który jest w sporze z Kożdoniem. Nie chce, aby podawać jego nazwisko, bo lokalne struktury partii ustaliły, że nie będą więcej na zewnątrz rozmawiać o awanturze.

Starosta też nie jest skory do rozmowy na ten temat, ale nie sprawia wrażenia, jakby grunt palił mu się pod nogami. — Poczekajmy do piątku — mówi Kożdoń.

Kto ewentualnie mógłby zastąpić Kożdżnia na stanowisku starosty? — Może Wojciech Rojek, może Jerzy Herma, a może Andrzej Georg... Kadra jest szeroka, ale kapitanem może być tylko jeden — śmieje się radny powiatowy PO.
Komentarze: (33)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Za miesiąc Nowy Rok, więc nowy starosta mógłby znowu biegać z psem i p. Gołębiowską dookoła powiatu. Niech chociaż będzie kabaret, bo na rozum, niezależnie od tego, kogo się wybierze, liczyć nie ma co.

Wesolo jest ;-)

Pazernośc posłów nie zna granic.WSTYD.Panie pośle wstyd!!!!!!!!!

A mnie się wydaje, że z dużej chmury będzie mały deszcz i jak zwykle nikomu nie starczy odwagi, by podjąć jakieś radykalne kroki. Tak to już jest, że nasi rajcy ostro mieczykami wojują i robią groźne miny, ale gdy przyjdzie co do czego, to chowają głowy w piasek..

Wielki Tadeo sie wkurzył, kto by pomyślał że jest tak wpływowy.

Starostą ma być jakiś radny z Brennej, Rojek ma w końcu zostać radnym, bo ten radny co zrezygnuje wywali sekretarza i wejdzie na jego miejsce. Ale jajca. Pazerność Platformersów jest jeszcze większa od gupoty Pisiorów.

A Ja myslę, że Poseł "nomen omen" Pan Tadeusz się opamięta i przemysli sprawę. Tym bardziej, że będziemy MU stale przypominać o tym, że kiedyś chlapnęła coś jego "partyjka" o jednomandatowych okregach. No coż, za głupotę i "szybkie gadki" trzeba płacić. Takie okregi pozwolą na "głos ludu" a nie "głos jedynie słusznej" na salonkach władzy. A do powiatowych Radnych wszyscy mają oczywiście jedno polecenie: zajmijcie się zawdy w pierwszej kolejności merytoryką a w ostatniej polityką. A swoją drogą ciekawym by było jakby choć jeden z Radnych wystąpił ze swojej "kameradenpartaj" i stał się "niezależnym. No, Kogo na to stać?

mężczyznom i podwyższyć kobietom. Dlatego rząd chce obciąć emerytury mężczyznom i podwyższyć kobietom - informuje "Gazeta Wyborcza".

chyba żart z tym Rojkiem?????

Panie Radaktorze to nie tak cytuje: "jego ludzie złożyli nieformalny wniosek o wotum nieufności wobec szefa PO na Śląsku Cieszyńskim" tylko na 10 obecnych na posiedzeniu zarządu 8 członków głosowało za wotum nieufności dla Przewodniczacego Kożdonia jeden sie wstrzymał, jeden był przeciw. Ten skład zarządu to osoby powowałane na wniosek Przewodniczacego Kożdonia. O czym to świadczy....?

mam nadzieję ze redaktor sobie żartuje z Rojkiem, bo to by dopiero była porażka PO. Mam nadzieję, że PO nie dopuści " z deszczu pod rynnę".

Dziwię się Panu Staroście, że jeszcze nie podał się do dymisji. Czeka na listość, czy co? Przecież przyznał się do błędu, więc.... za swoje zachowanie trzeba brać odpowiedzialność.

Proszę Państwa, to nie tak, że Po chce odwołać Starostę za to że udzielił poparcia swojej asystentce. PO negatywnie ocenia jego całą dotychczasową działalność i jego notoryczne "wpaki" jako Starosty, ale również to że pomimo ustaleń, że lider jest tylko jeden w wyborach parlamentarnych, złamał je i nie licząc się z nikim zaczął swoją grę, bo mocno uwierzył w to, że jego koleżanka - asystentka zostanie posłem. Więc chodziło o zasady które złamał a nie o poparcie jakie udzielił, bo każdy może popierać kogo chce, ale nie łamać ustalonych zasad. Mógł sobie zagłosować na asystentkę i nikt by o to pretensji nie miał, ale publiczne nawoływanie do "nie głosowania na lidera" było złamaniem wszelkich ustalonych w partii zasad. Swoją drogą cieszę się ze PO umie wyciągac konsekwencje wobec swoich.

Starostą ma zostać dr Jerzy Herma

Jak Herma zostanie starostą to Sesje będa trwały do nocy......

OŚWIADCZENIE w związku z rozpowszechnianymi pogłoskami na temat celów prac grupy radnych dążących do poprawy sprawowania urzędu Starosty Cieszyńskiego.

Jest napisane: ,,po owocach ich poznacie”.

W związku z rozpowszechnianiem, przez nieznane mi z nazwiska osoby, informacji jakobym ubiegał się o stanowisko Sekretarza Powiatu Cieszyńskiego oświadczam co następuje. Jedynym celem jaki przyświeca moim pracom w zakresie poprawy funkcjonowania i wizerunku urzędu Starosty Cieszyńskiego jest zaradzenie zaistniałym zaniechaniem oraz powziętym złym rozwiązaniom. Równocześnie nie łączę tych działań z objęciem żadnego stanowiska lub funkcji w aparacie administracyjnym Powiatu Cieszyńskiego. Sprawowany przeze mnie mandat radnego uważam w pierwszej mierze jako obowiązek wobec Mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego, a w szczególności Mieszkańców gmin Zebrzydowice i Hażlach. Co zważywszy, jeżeli okoliczności ode mnie niezależne na to pozwolą, oświadczam, że zamierzam być radnym do końca tej kadencji i realizować podjęte w kampanii wyborczej zobowiązania. Równocześnie zwracam uwagę na fakt, iż rozstrzygnięcia o wyrażeniu wotum nieufności w stosunku do urzędującego starosty Pana Mirosława Kożdonia powzięły zarząd powiatowy Platformy Obtwatelskiej RP w Powiecie Cieszyńskim oraz klub radnych Platformy Obywatelskiej RP w Radzie Powiatu Cieszyńskiego, tym samym prostuję zapis w powyższym artykule, że ,, jego ( Tadeusza Kopcia ) ludzie złożyli nieformalny wniosek o wotum nieufności wobec szefa PO na Śląsku Cieszyńskim” i wnoszę o dokonanie stosownego sprostowania.

(-) Marcin Ślęk, radny Powiatu Cieszyńskiego

przeczytajcie sobie komentarze na super-nowej, pod artykułem o Staroście, a szczególnie jeden z ostatnich....

Największe zamieszanie robią właśnie takie artykuły. Pan Redaktor wie lepiej o co poszło, czyji ludzie złożyli wniosek i że jest o nieformalny. Wie też że Starostę uratował Tomczykiewicz. Gdyby pan Redaktor przynajmniej czytał komentarze pod własnymi artykułami to szybko by sie zorientował że pisze bzdury. Można tam było znaleźć rzeczowe wyjaśnienia. Ale chodzi o to żeby było ciekawie, a nie prawdziwie. Ot takie sobie prowincjonalne dziennikarstwo.

No ja to bym raczej nie pisal artykulow na podstawie komentarzy... Przeciez tu kazdy moze byc "pragmatykiem"... i pisac co chce...

Komentarze pisane anominowo nie moga byc chyba zrodlem informacji. To nie byloby rzetelne dziennikarstwo, nawet prowincjonalne.

Trochę znam Pana Kożdonia z kontaktów służbowych i jeżeli zachowuje się tak jak dotychczas to myślę, że Radni mają rację chcąc go odwołać. Niestety ten pan nie nadaje się na sprawowanie funkcji starosty. Jest to smutne, że ktoś go wybrał. Wstyd panowie radni!

Była taka bajka, nie pamietam juz przez kogo napisana, chyba przez jednego ze starszych wieszczów, parafrazując "wy sobioe żarty stroicie a nam o życie chodz" może nie o życie, może nie wszystkim jednak napewno o porządek w administracji chodzi. szkodo tylko, że nikomu ani tym z sejmu, ani z lokalnych nie chodzi o interes społecznosci lokalnej ( z tego co czytam). Szkoda tylko, że swego Pacanowa nie można szukać.

Selekcja negatywna nadal obowiązuje niestety we wszystkich urzędach

Ciekawe co zrobią komuszki z Ruchu Samorządowego?

Ludzie w końcu odczepcie się od Katarzyny Raszka-Sodzawiczny !
To jest żenujące co o niej wypisują! Ona jest naprawde wspaniała kobieta i madra. Niestety okoliczności jej nie sprzyjały i miała pecha

Ile dyskutantow tyle wersji wydarzen i wlasnej oceny faktow ,szkoda tylko ze taka rozroba w PO po wyborach sie zrobila bo w kraju swietuja zwyciestwo a u nas w regionie niezgoda panuje i nic dobrego na tym sie nie zbuduje. Caly incydent odbije sie negatywnie na publicznym wizerunku Platformy i wladze regionu czy krajowe powinny w finale ostro na to w końcu zareagować !
Poczekamy ,zobaczymy ale wielki wstyd Panowie!!!!

Wybierzmy Kasie Raszke-Sodzaawiczny! Bedzie godnie reprezentowac stanowisko Starosty

Kasia Raszka-Sodzawiczny na stanowisko starosty!

Katarzyna _Raszka SodzAwiczny na stanowisko Starosty

Och Karol! czy ty nie masz na drugie Mirek?

Proponuje nie pisać więcej o Pani Katarzynie-Raszka-Sodzawiczny ani o niej ani o jej rodzinie. Zdobyła duzo glosów dla PO.

Kasia Raszka_sodzawiczny na stanowisko starosty

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama