, czwartek 4 marca 2021
Starą przychodnię czeka lifting
Stara przychodnia to dzisiaj rudera. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Starą przychodnię czeka lifting

DOKA
Budynek dawnej przychodni zdrowia w Skoczowie szpeci centrum miasta. Od lat 90., kiedy przychodnia została przeniesiona, nikt do kamienicy nie zaglądał. Ale jest szansa, że dom wypięknieje.
Skoczowska gmina w przeciągu dwóch lat planuje kapitalny remont budynku przy ul. Mickiewicza 9. ― Chcemy wyremontować budynek i przeznaczyć go mieszkańcom. W planie mamy otwarcie biblioteki, pomieszczeń dla Miejskiego Domu Kultury i stowarzyszeń― mówi burmistrz Janina Żagan.

Pomysł władz Skoczowa popierają mieszkańcy. ― Najwyższy czas, żeby coś z tym budynkiem zrobić, bo aż przykro patrzeć, co się z nim stało. Dobrze, że zaplanowane jest otwarcie blibloteki i skupienie w jednym miejscu stowarzyszeń. Bardzo podoba mi się ten pomysł ― stwierdza Zofia Matuszny, mieszkanka Skoczowa.

Burmistrz Skoczowa marzy, aby w przyszłości kamienica tętniła życiem. ― Chciałabym, aby w każdym rejonie miasta dzieci i młodzież miały miejsce gdzie mogą robić to, co lubią, co będzie ich rozwijać ― dodaje Janina Żagan.
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

pani burmistrz marzy.... nie będę przywoływał popularnej ostatnio piosenki o marzeniu ale to marzenie pani burmistrz trwa już od ponad roku i nic z niego nie wynika. Jak i z wielu spraw któymi powinna się zająć.

Nieprowda bo już 2 rok

Miały byc na to pozyskane fundusze z UE? Jakoś o nich cicho. Wyremontować to z budżetu na który wszyscy mieszkańcy się skałdają to żaden sukces. Cos pozyskać z UE, to byłby sukces.

A gdzie to się uczyłas Dorotko Kochman naszego języka? Co to znaczy "przeznaczyć go mieszkańcom"? Litości,!!!Jeszcze raz publicznie proszę o poinformowanie jakie są konkretne plany naszych władz skoczowskich co do pozyskania środków unijnych. Na jakie inwestycje i pomysły i w jakich latach. Opłacamy nowych urzedników to chcemy wiedzieć co sie planuje sfinansować z unijnych dotacji. Tylko tak możemy uczciwie ocenić władze gmin. Co do pomysłu- to jak można pisać że mieszkańcom sie coś podoba i przytaczać jedną wypowiedź. Czy władza zrobiła jakies badania, zgłoszono takie wnioski i uchwalono ich realizacje na zebraniach wiejskich czy osiedlowych? Mnie sie taki pomysł nie podoba bo to marnowanie pieniędzy. Nie na kulturę ale w tak położonym obiekcie, jest parking blisko centrum to musi zarabiać na siebie i cele kulturalne realizowane raczej bliżej osiedli ludzkich w szkołach pozamykanych na 4 spusty popołudniami. Tam mamy bazę ogrzewaną i pustą róbmy tam biblioteki , zespoły , tańce i co tylko nam sie zamarzy. zeby sie uczyć grania nie potrzeba budować filcharmonii. Burmistrz musi mysleć jak mądrze wydać nasza kasę ale musi tez mysleć jak ją zdobywać mądrze gospodarujac powierzonym majątkiem.

Jak to gdzie się uczyła naszego języka? Pewnie, że w szkole publicznej, a nie w kibucu.

Czy ktoś wie dlaczego Malik nie chycił się tematu przez dwie kadencje? Problemy własnościowe?

Znów walą społeczne pieniądze w jakąś zagrzybioną budę, lepij zburzyć tą zgnilinę i postawić coś nowego

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama