, środa 8 lipca 2020
Radny chce spotkań przy piwie
— Dlaczego musimy małpować? — pyta radny Eugeniusz Raabe. fot. Wojciech Trzionka Dodaj do Facebook

Radny chce spotkań przy piwie

WOT/Super-Nowa.pl
Piwo niespodziewanie stało się przedmiotem interpelacji na sesji Rady Miejskiej w Cieszynie. Radny Eugeniusz Raabe dopytywał, dlaczego burmistrz patronuje imprezie „Oktober Fest”, której kolejna edycja odbyła się na campingu Olza. Szkopuł w tym, że burmistrz imprezie nie patronuje.
W interpelacji radny Raabe pisze: „Dlaczego musimy małpować, a nie można by imprezy, która odbywa się w naszym mieście, nazwać chociażby „Cieszyńskie dni piwa” lub „Cieszyńskie spotkania przy piwie", tym bardziej, że mamy swój browar. Czesi organizują na przykład „Nosovickie dni piwa”, reklamując swój browar w Noszowicach”.

Kolejna edycja imprezy „Oktober Fest” odbyła się w ostatni weekend sierpnia na campingu Olza w Cieszynie. Z plakatów można było dowiedzieć się, że patronem imprezy jest burmistrz Cieszyna. – To nieprawda. Zostaliśmy wpisani na plakaty bez naszej wiedzy. Tak nie powinno być. Nie jesteśmy małostkowi, dlatego nie będziemy się o to wykłócać – przyznaje Bogdan Ficek, burmistrz Cieszyna. Dodaje, że nazwa imprezy też mu się nie podoba, bo nie zawiera lokalnego akcentu. – Byłem nawet u właściciela campingu, który organizował imprezę i przekonywałem go do zmiany nazwy. Zrobił po swojemu – wyjaśnia burmistrz Ficek.

Na campingu Olza tłumaczą, że w organizacji ubiegłorocznej imprezy pomagali Niemcy, stąd swojsko brzmiąca nazwa. – Tegoroczne święto było kontynuacją tamtej zabawy. A że nazwa nie jest swojska? Zwróciliśmy się z prośbą do wielu miejscowych firm o wsparcie. Otrzymaliśmy minimalną pomoc finansową – przekonują.

Radny Rabbe ma nadzieję, że w przyszłym roku impreza odbędzie się pod nową nazwą. Wprawdzie jak pisze w interpelacji, nazwa „Oktober Fest” nie jest zastrzeżona, to każdy wie, że jest to doroczna impreza słynna na całą Europę, odbywająca się w Monachium.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

pienknymi pierdołami zajmuą się radni i burmistrz,wstyd ....

Ze wzgledu na cisze wyborcza prosimy o nie prowadzenie na forum agitacji na rzecz jakichkolwiek kandydatow. BARDZO PROSIMY. Posty BEDA USUWANE

zajmijcie się sprawami poważnymi,ludzie was po to wybrali!

Panie Raabe... Do Monachium z Panem.

Oj Panie Raabe, Pan ju ż się tylko festynami, pierdołami i wazeliniarstwem zajmujesz. Zobaczymy czy Nam załatwisz mieszkania w cieszyniance na własność. Tu pana jakoś nie widać.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama