, wtorek 25 czerwca 2019
Psi turyści przyjadą do Ustronia
Wypady z psem cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Psi turyści przyjadą do Ustronia

ER
Kojec, trzy kilogramy karmy w zapasie, cukierki i torba wypchana zabawkami, to nie ekwipunek na weekend z bobasem, ale na eskapadę w góry ze... szczeniakiem.
Już w sobotę do Ustronia zjadą psy i właściciele szczeniąt z całego Śląska. W jednym z ustrońskich hoteli rozpoczyna się „Szczeniaczkowo" – specjalny obóz dla rozkapryszonych i rozbrykanych czworonogów. Organizatorem weekendu jest Ośrodek Szkolenia Psów Pastel.

Kora, trzymiesięczna labradorka z Gliwic, to prawdziwy diabeł tasmański rodem z bajki, niszczy wszystko, co napotka, dlatego też pani Zofia, właścicielka psa-potwora postanowiła zrobić z tym porządek. Spakowała psiaka w torbę i zarezerwowała pokój w hotelu dla siebie i pupila. Już w sobotę razem z Korą weźmie udział w niecodziennym weekendzie wychowawczym z czworonogami, który po raz pierwszy w Polsce zostanie zorganizowany w tak nietypowej formule. — Dwa dni musztry i psiaki będą nie do poznania — śmieje się Alicja Duda, trenerka z Ośrodka Szkolenia Psów Pastel. — Podczas weekendu pełnego szkoleń, zabawy oraz zawodów nauczymy nie tylko szczeniaki, jak być grzecznymi, weźmiemy się także za właścicieli, porządnie im wytykając wszystkie błędy w wychowaniu małych labradorów, terierów czy owczarków. A tych jest sporo — mówi Duda.

Ustroński „Weekend Szczeniaczkowa" zostanie zorganizowany po raz pierwszy, większość z psów, która weźmie udział w zajęciach nigdy nie widziała na oczy trenera i innych psów, większość z nich nigdy nie ruszała się nawet poza własne podwórko. — Psiaki są w różnym wieku i różnych ras. Będą pół roczne bokserki, trzymiesięczne owczarki australijskie a nawet trzymiesięczny bull terier — wylicza Alicja Duda.

Podczas weekendu każdy z psiaków weźmie udział w specjalnych szkoleniach i zabawach, podczas których nauczy się m.in. komendy „fee" oraz poprawnego spacerowania. Właściciele z kolei na seminariach i zajęciach z psami dowiedzą się jak dotykać pupila oraz czym jest tajemnicza „psiowatość". Na tych, którym psie harce w głowie, czekać będzie psi plac zabaw oraz konsultantki ds. zabawy z psem. — Jak być grzecznym psiakiem będziemy pokazywali na „demopsach", czyli czworonogach już wychowanych — mówi Duda. Jednym z takich psów będzie Buźka, dwuletni pies rasy beard collie.

Tego typu wypady z psem cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Coraz częściej decydują się na nie także właściciele małych psów, zwłaszcza tych rasowych oraz mieszkańcy dużych miast. Nic dziwnego, przeciętny właściciel psa rasowego na swojego czworonoga potrafi wydać rocznie nawet 4000 zł. — Weekendy z psem w Polsce wciąż nie cieszą się tak dużą popularnością jak w Stanach Zjednoczonych czy w Wielkiej Brytanii, gdzie urządza się nie tylko szkolenia za miastem, ale i wyjazdy poświęcone pielęgnacji psów, psim zabawkom a nawet wczasy odchudzające dla golden retriwerów — mówi Duda. — To się jednak zmienia, bo Polacy zaczynają się przekonywać i do szkoleń, i do innych form spędzania wolnego czasu z psem.

Psia turystyka zaczyna kwitnąć, bo właściciele częściej decydują się już nie tylko na wspólne weekendy z psem, ale także na długie wakacje. — Dziś właściciele psów nie mają oporów, żeby zapłacić za pobyt psa w hotelu tak, jak płaci się za dziecko czy innego członka rodziny. Często wolą takie rozwiązanie, niż zostawianie psa w przechowalni u rodziny — mówi Alicja Duda.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A gdzie było ogłoszenie? sama chętnie bym uczestniczyła w tym pokazie treningu szczeniaka.Przyjeżdżają z Gliwic to dobrze- a my?tu nie ma pieskow?

W sobotę (25 października) od godz. 12:00 Ośrodek Szkolenia Psów Pastel zaprasza media na Weekend Szczeniaczkowa, który zostanie zorganizowany w Ośrodku Wczasowo-Wypoczynkowym Barbara, ul. Wczasowa 90, Ustroń. Dodatkowych informacji udziela: Tomasz Pietrzak, tel. 509 106 256 lub 664 498 672 mail. tomasz.pietrzak@guarcom.pl

У собак лишь один недостаток - они верят людям.

Spakowała psiaka w torbę ? Poważnie ? Mam nadzieję że już go wypakowała, bo psiak mógł tego nie wytrzymać. Komicznie napisane, poza tym prawdopodobnie takie czynności podchodzą pod jakiś paragraf o dręczeniu zwierzat ; )

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama