, poniedziałek 1 marca 2021
Przestępcy wozili ludzi jak śledzie
Cudzoziemcy byli przemycani upchani jak śledzie w naczepach tirów. fot. Straż Graniczna  Dodaj do Facebook

Przestępcy wozili ludzi jak śledzie

ER
Przestępcy wozili ludzi jak śledzie

Na ślad przestępczej działalności grupy funkcjonariusze natrafili pod koniec maja ub. roku na przejściu granicznym w Cieszynie. fot. Straż Graniczna

Do Sądu Rejonowego w Cieszynie trafił akt oskarżenia przeciwko sześciu członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem ludzi. Cud, że nikt przez nich nie zginął!
Grupę rozpracowali funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Wielomiesięczne śledztwo, prowadzone przez pograniczników pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Cieszynie, doprowadziło do posadzenia na ławie oskarżonych trzech Polaków - dwóch mężczyzn w wieku 36 i 47 lat oraz 38-letniej kobiety (mieszkańców województw mazowieckiego i małopolskiego) oraz trzech obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej w wieku 47, 42 i 24 lat.

Grupa organizowała przerzut ludzi z Polski do Czech, Niemiec i Słowacji w naczepach samochodów ciężarowych. Wśród przemycanych cudzoziemców byli obywatele: Senegalu, Sri Lanki, Bangladeszu, Chin, Egiptu, Indii, Rosji i Mongolii. Proceder trwał od początku 2006 do połowy 2007 roku. Prawdopodobnie członkom grupy udało się w ten sposób przemycić przez granicę ponad 100 osób. Stawka „Za głowę" wynosiła od 2,5 do 3,5 tys. euro.

— Na ślad przestępczej działalności grupy funkcjonariusze ŚlOSG natrafili po tym, jak pod koniec maja ub. roku na przejściu granicznym w Cieszynie ujawnili dwa przypadki próby przemytu z Polski do Włoch łącznie 46 nielegalnych imigrantów z różnych krajów, ukrytych w samochodach ciężarowych. Cudzoziemcy przewożeni byli w skrajnie niebezpiecznych warunkach zagrażających ich życiu. Leżeli na workach z torfem, ukryci w niewielkiej przestrzeni między ładunkiem, a górną częścią plandeki, gdzie panowały zaduch i wysoka temperatura. W szczelnie zamkniętej przestrzeni ładunkowej tirów brakowało powietrza, cudzoziemcy nie mieli też jak załatwiać potrzeb fizjologicznych. Żywili się herbatnikami i pili wodę mineralną. Wśród nich były zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci, które szczególnie źle znosiły podróż w takich warunkach — informuje major Cezary Zaborski, rzecznik prasowy ŚlOSG. — W wyniku żmudnej praca operacyjno–śledczej funkcjonariuszom udało się dotrzeć do organizatorów nielegalnego przekraczania granicy i obnażyć cały proceder przestępczej działalności grupy.

Sześciu przemytnikom ludzi prokuratorzy postawili zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Oskarżonym grozi 8 lat więzienia.
Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zainteresowanie nielegalnych imigrantów było tak duże, bo przemytnicy obiecali im pokazać w Skoczowie Judosza!!!

Przed sądem powinni stanąc politycy, którzy decydują o tym, że człowiek nie może legalnie poruszac się po całym świecie i pracowac tam gdzie ma ochotę. Jesus też nie lubił celników.

Czyżby ktoś im obiecywał podróż luksusowym autokarem ?

lexx skończ już pierdolić... błagam

:)

=> do lexx. Skąd masz taką informację, że Jezus nie lubił celników? Gdzie to przczytałeś? W Bibli pisze zupełnie coś innego, że z nimi biesiadował (np. Zacheusz, przełożony celników), a jeden z apostołów też był celnikiem, natomiast faryzeusze oskarżali Go, że wręcz jest przyjacielem celników. Sam Jezus mówił, że przyszedł nie do sprawiedliwych jakimi uważali się faryzeusze i inni uczeni w pismach, lecz właśnie do celników i innych jawnogrzeszników czy złych ludzi. Nawet jeden z Łotrów na krzyżu był tym, do których przyszedł Pan Jezus. A czy Ty się zastanowiłeś, czy do Ciebie też przyszedł Pan Jezus, który jest Zbawicielem. Co robiłeś z tym, co wydarzyło się na krzyżu, a później z Jego zmartwychwstaniem, którego teraz święta obchodzimy? Zadaj sobie to pytanie człowieku, zanim masz jeszcze wybór!

Biblię traktuję z przymrużeniem oka, trochę tak jak myszkę miki i asterixa. Tobie też polecam.

Атеизм - это тоже религия, но основанная на вере, что Бога нет.

X6PkC1 xrlgkylkadcm, [url=http://jhiujiigvfrc.com/]jhiujiigvfrc[/url], [link=http://qoxybixnlnow.com/]qoxybixnlnow[/link], http://bzxsbrxycjbx.com/

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama