, piątek 16 kwietnia 2021
Przedszkolaki będą się integrować
Przedszkole powstanie na parterze tego budynku. fot. ARC Dodaj do Facebook

Przedszkolaki będą się integrować

TWO
Pierwsze przedszkole integracyjne powstanie w Wiśle. Będzie działało w Malince.
Na parterze budynku, który dotychczas był używany jako przedszkole, następnie świetlica terapeutyczna, a obecnie stał pusty, zostaną zaadaptowane pomieszczenia, w których 20 dzieci będzie miało komfortowe warunki do nauki i zabawy. W wyremontowanej placówce powstaną sale zajęć dydaktycznych, szatnie, biuro, toalety, kuchnia, łazienka dla personelu kuchni oraz magazyny.

Przedszkole integracyjne rozpocznie działalność we wrześniu. Zapisy, które już trwają, będą prowadzone do końca kwietnia. — W ub. roku po raz pierwszy kilkanaście dzieci nie znalazło miejsca w przedszkolach. W związku z tym było sporo interwencji mieszkańców, którzy sygnalizowali, że w Wiśle jest za mało przedszkoli. Wśród nich byli również rodzice dzieci niepełnosprawnych, stąd pomysł, by utworzyć przedszkole integracyjne – mówi Andrzej Molin, burmistrz Wisły.

Do przedszkola w Malince będzie mogło chodzić pięcioro dzieci niepełnosprawnych. Dlaczego tak mało? – Z przepisów wynika, że w placówce może przebywać od trójki do piątki dzieci niepełnosprawnych, przy ogólnej liczbie 15-20 przedszkolaków – wyjaśnia Sylwester Foltyn, dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Wiśle. — Został już ogłoszony przetarg na wykonanie remontów, teraz czekamy na oferty, które należy składać do 30 kwietnia.

W budżecie miasta przeznaczono na inwestycję ok. 100 tys. zł.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Raczej "W Wiśle powstanie pierwsze przedszkole integracyjne". To przedszkole nie będzie pierwszym na świecie czy w Polsce, ale będzie pierwszym takim przedszkolem w Wiśle.
Wiem, że jak zwykle ten komentarz usuniecie, haha!

... a może to I Przedszkole Integracyjne, potem będzie II Przedszkole Integracyjne, a następnie III Przedszkole Integracyjne, itp........

Za taką inicjatywę należy się tylko chwała. Przykład powinni wziąć Burmistrzowie i Wójtowie z innych Gmin w naszym powiecie. Niestety w tym kierunku niewiele się robi. System działania wielu publicznych przedszkoli, szczególnie wiejskich nie zmienił się od czasów poprzedniego systemu. Wiele się mówi o polityce prorodzinnej, jednak nic się nie robi w celu stworzenia dogodnych warunków sprawowania opieki nad dziećmi.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama