, sobota 17 kwietnia 2021
Premierzy Tusk i Topolanek mówili w Pradze o CieszynieDodaj do Facebook

Premierzy Tusk i Topolanek mówili w Pradze o Cieszynie

TWO
Premierzy Polski Donald Tusk i Czech Mirek Topolanek spotkali się w czwartek w Pradze. Rozmawiali głównie na temat instalacji w ich krajach elementów tarczy antyrakietowej. Wspomnieli też o... Cieszynie.
Podczas spotkania z dziennikarzami Topolanek poinformował, że on i Tusk obejmą patronat nad obchodami 1200. rocznicy legendarnego założenia Cieszyna. — Nie wiem skąd ten pomysł, my o to nie występowaliśmy, ale to miłe, że w stolicach naszych państw myśli się o Cieszynie — komentuje w rozmowie z Gazetącodzienną.pl burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek.

Jak głosi legenda, w 810 roku trzej królewscy bracia - Bolko, Leszko i Cieszko po długiej rozłące zeszli się przy źródle nad Olzą i ciesząc się zbudowali na pamiątkę miasto, które miano Cieszyn otrzymało. W 2010 roku minie dokładnie 1200 lat od tamtego pamiętnego spotkania królewskich braci i założenia grodu. Cieszyn i Czeski Cieszyn chcą wykorzystać tę datę organizując wielki jubileusz, którego obchody rozpoczną się już 31 grudnia 2009 roku i zakończą w sylwestra roku następnego. Prace nad programem trwają.
Komentarze: (21)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

my o to nie występowaliśmy, ale to miłe, że w stolicach naszych państw myśli się o Cieszynie — komentuje w rozmowie z Gazetącodzienną.pl burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek.......Bo za Cieszynioków myśleć muszą obcy. Samodzielne myślenie Cieszynioków przerasta.

Jak rozumiem mówisz o sobie...

Ale po co Cieszyniacy mieli by myśleć o patronacie Tuska?? To święto Cieszyna, a nie festyn ludowy pt. najebka brackim w plastiku i budowanie PR premierowi, burmistrzowi..... Swoją drogą, ciekawe czy panowie przemierzy przyjadą do Cieszyna w 2010 roku, chyba tylko jeśli im się przypomni że mają honorowy patronat nad imprezą. Ja bym im odmówił tego patronatu :D

Topolanek poinformował bo coś o fakcie wiedział, czyli ktoś poinformował jego. Nasi jak zwykle śpią, a pragmatyczni Czesi już działają, żeby ugrać jak najwięcej dla dobra społeczności lokalnej, choćby to miała być tylko wzmianka na spotkaniu premierów.

tylko jakim dobrem dla społeczności lokalnej jest wzmianka na spotkaniu premierów?

nie posądzałem Cię o takie koneksje ...
No to mamy problem ogólnopolski!
Teraz Warszawiacy zamiast pilnować swoich gazet, będą zaglądać do "codziennej"...

z dobrze poinformowanych xródeł wiem, że 75% inicjatywy będzie należało do braci Czechów!
I dobrze, do spartaczenia jest więc 25 %, czyli jakos to przezyjemy!

To ze taka propozycja padla aby premierzy obu krajow objeli patronat na obchodami to znakomicie bo za tym pojda sponsorskie pieniadze i ranga wydarzenia .Jak mozna tego nie rozumieć !!! Smutnym natomiast jest fakt ze burmistrz sie przyznaje ze o tym nawet nie pomyslal!! Taka rocznica musi byc z wielka feta przez caly rok obchodzona tak aby w calej Polsce o tym wiedzieli ze trzecie najstarsze miasto PL ma jubileusz!
Dobrze ze ktos to podpowiedzial Panom Premierom, moze nasze sluzby dyplomatyczne z Ostrawy i Pragi?

no ciekawi mnie, o ile przychylniej będą patrzeć sponsorzy z powodu napisu na plakacie w dziale patronat- Tusk. Nie wydaje mi się to zbyt warunkujące. A co do podniesienia rangi imprezy też mam wątpliwości. Na stronie premiera nie ma nawet słowa o tym że obejmie patronat nad tą imprezą w relacji z jego pobytu w Pradze.

"..my o to nie występowaliśm (....)komentuje w rozmowie z Gazetącodzienną.pl burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek.."
Pan burmistrz B. Ficek raczej nigdy o nic nie występuje i bardzo jest zadowolony, kiedy coś nie leży w jego kompetencji, bo ma wtedy święty spokój, mniej roboty, i doskonałą wymówkę na wypadek, gdyby ktoś czegoś od niego chciał. Nie czuje się zobowiązany jako burmistrz do wykazania się proaktywnością w trosce o nasz region - w przeciwieństwie do wielu jego "zwyczajnych" mieszkańców. Moim zdaniem byłby wzorem urzędnika sto lat temu, za czasów cesarza Franciszka Józefa...

WZOREM URZĘDNIKA STO LAT TEMU, ZA NOSZYGO CYSORZA, BYŁ BURMISTRZ DEMEL, KTÓRY WYSTAWIŁ WIĘCEJ BUDYNKÓW NIŻ NIEJEDEN PÓŹNIEJSZY RZĄDCA MIASTA!

"Moim zdaniem byłby wzorem urzędnika sto lat temu, za czasów cesarza Franciszka Józefa..."
-Absolutnie nie!
Gdyby tak było, jak piszesz, Cieszyn dawno legł by w gruzach i by tonął w smieciach jak włoskie miasta! Trza sie rozglądnąć za nową swieżą, madra i odwazna władzą, która reprezentuje interes społeczny i dobro mieszkańców Cieszyna.
Trzeba zwrócic uwage, czy kandydat nie ma zdolności łączenia sie ze stołkiem, bo wtedy mamy problem, ... j.w.

Dobra wiadomość - większa ranga imprezy, zainteresowanie mediów - to już jest konkretna korzyść; premierowie zaobjęli patronatem i zapomną, ale więcej nie trzeba.

Więc może my przejmijmy rządy w Cieszynie (:) Zaczynamy mieć wpływ. Vide efekty dyskusji o rondach oraz o straży miejskiej na moście granicznym. Kilka razy przechodziłem do Czech... straż zniknęła. Cuda? Czy nasz wpływ?

""Moim zdaniem byłby wzorem urzędnika sto lat temu, za czasów cesarza Franciszka Józefa..." -Absolutnie nie!"...
Zgadzam się, wycofuje to porównanie jako nieadekwatne i oddaję honor dawnym cesarskim urzędnikom...
Co do meritum - szkoda gadać... Mentalny zaścianek i intelektualna mizeria w cieszyńskim ratuszu.

"...Nie wiem skąd ten pomysł, (...) komentuje (...) burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek..."
Z głowy, panie burmistrzu, z głowy!...... pomysły w głowach sie rodzą!!!...
Niestety, nie we wszystkich.

Tylko warunkiem jest posiadanie IQ i wyobraźni by pomysł się zrodził

Patronat takich wysoko postawionych osob musi potem sie przelozyc na rozne sprawy ,a wiec moze komitet organizacyjny zwracac sie do tych osob o pomoc w kwestii wydania odpowiednich monet ,ustanowienia w PL rok 2010 rokiem 1200 letniego Cieszyna,itd itd , a za tym ida pieniadze i media ktore beda to dokumentowac i wlacza sie w propagande.Na glowne uroczystosci zaprosi sie obu premierow i znowu bedzie rozglos ,zaprosi sie eurodeputowanych ,konferencje sie zrobi i znowu o Cieszynie bedzie glosno,program bogaty i pieniadze na niego wlasnie od takich rzeczy zaleza, szkoda ze niektorzy tego wogole nie rozumieja!! A swoja droga postawa wladz
miasta jest w tym temacie zdumiewajaco obojetna i bezinicjatywna !!

Nie cieszcie się za bardzo. Obchody odbędą się ale zapewne w ... Warszawie i Pradze, które otrzymają stosowne dotacje.

Burmistrz planuje zrobić sobie kampanie wyborczą a nie obchody 1200 lecia Cieszyna dlatego nie zależy mu na zaproszeniu nikogo znacznego - a co wyście myśleli?!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama