, piątek 29 maja 2020
Pomogą ofiarom trąby powietrznej
— Chcemy przekazać potrzebującym 20 tys. zł — mówi burmistrz Bogdan Ficek. fot. WO Dodaj do Facebook

Pomogą ofiarom trąby powietrznej

WO
Cieszyn pomoże gminie Kłomnice, która została najbardziej poszkodowana w wyniku przejścia trąby powietrznej, jaka przed ponad miesiącem uderzyła w powiat częstochowski.
We wsiach gminy Kłomnice zniszczonych zostało 91 domów mieszkalnych. Na ich odbudowę potrzeba ponad 1,9 mln zł. Łączne straty w całej gminie sięgają 8 mln zł. — Dowiedzieliśmy się o apelu o pomoc skierowanym do gmin i skontaktowałem się z wójtem. Powiedział, że interesuje ich każda kwota. Postanowiłem, że przekażemy 20 tys. zł. Nie możemy zostawić ich bez wsparcia — tłumaczy burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek.

O uruchomieniu pomocy muszą jednak zdecydować radni. Decyzję podejmą na czwartkowej sesji. — Nie wyobrażam sobie, żeby postanowili inaczej — mówi burmistrz.

Osoby chcące dodatkowo pomóc poszkodowanym proszone są o przekazywanie funduszy na konto Urzędu Gminy w Kłomnicach. Numer konta:  49 8264 0002 2001 0000 0039 0001 (Bank Spółdzielczy Kłomnice); tytuł: Pomoc dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

NO to postanowiłeś czy nie? Po Ci Kolego Radni skoro postanowiłeś.

Strasznie nie lubiym takigo pisanio - "pomogą" a potym pisze, że decyzję muszą podjonć radni... Powinno być napisane - "chcą pomóc gminie Kłomnice" czy podobnie...

Witamy Jasia po wakacjach? I od razu sie czepia...

Bo mie mierzi czasym taki pisani. Czepióm sie, bo strasznie móm rod tyn portal i chcym aby było coroz lepszy :D Witów Erwinie - Co tam u Ciebie?

Dycki dobrze.

Jest konto to posyłajcie. Na co czekacie? Wojewoda też posyła miliony i co? Oscylatorek? Jak Wam chłopy powiedzieć, ze to wszystko Nasa Kasa. Tylko dzielniki jakieś takie niejednakie!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama