, sobota 6 marca 2021
Policjanci przestaną się wstydzić
Nowy komisariat zostanie oddany do użytku jesienią 2009 roku — mówi komisarz Jacek Stelmach. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Policjanci przestaną się wstydzić

DOROTA KOCHMAN
Policjanci przestaną się wstydzić

Stary komisariat straszy... fot. Dorota Kochman

Skoczów nareszcie będzie miał nowy Komisariat Policji. Budynek ma powstać do jesieni 2009 roku. W starym historia zatrzymała się w zamierzchłych czasach PRL-u.
Nowy komisariat będzie pierwszym na Śląsku, który zostaje wybudowany od podstaw dla potrzeb policji. Powstanie w sąsiedztwie targu, niedaleko fabryki czekoladek Inda. Policjanci wreszcie przestaną się wstydzić swojej siedziby. ― Będzie to nowoczesny budynek z klimatyzacją i odpowiednimi zabezpieczeniami. Funkcjonalne wnętrze poprawi kontakt z petentami ― opowiada komisarz Jacek Stelmach, komendant Komisariatu Policji w Skoczowie.

Komisariat zmieni swoją lokalizację, co nie znaczy, że mieszkańcy będą mieli powody do narzekań. ― Nowy komisariat powstanie nieco na uboczu, nie w samym centrum, ale wydaje mi się, że będzie to z korzyścią dla ludzi. Pracujemy w nocy, trzaska się drzwiami, ludzie zatrzymani różnie reagują - płaczą, krzyczą, a nowe miejsce jest oddalone od budynków mieszkalnych i nikomu nie będziemy przeszkadzać ― mówi Stelmach.

Do budowy komisariatu wykorzystane zostaną fundusze europejskie. ― W związku z tym, że trzeba się z nich rozliczyć do końca 2009 roku, planowany termin oddania budynku do użytku to jesień przyszłego roku ― mówi komendant.

Póki co w starym budynku trwają prace remontowe, aby troszkę poprawić wygląd komendy na pozostałe dwa lata, które policjanci będę musieli przetrwać na starych śmieciach.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

i dużo cel dla dewiantów nie zapomnijcie wybudować

Jakie przeznaczenie czeka dotychczasowy budynek?

jo słuchaj wyobraź sobie słyszałem że nie bedzie cel:) taki przyjazny komisariat:)

A jak bedzie powódź, to zmyje komisariat, łącznie z celami i petentami?

Komisariat Policji tak daleko od centrum miasta.Pomysł poroniony.Kto to wymyślił.Ta lokalizacja nie dla mieszkańców Skoczowa.

Nie ma to jak budowac nowy budynek na 10 policjantów :D:D:D I watpie ze w dwa lata to zrobia.

CMgQ4Y rzusvmsykmkx, [url=http://hvwbgpwlotke.com/]hvwbgpwlotke[/url], [link=http://pasjmxvvgsby.com/]pasjmxvvgsby[/link], http://hylhdglbqdvr.com/

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama