, sobota 17 kwietnia 2021
Policja nie ma gdzie wsadzać
Tak wygląda jedna z dwóch dwuosobowych cel w cieszyńskiej komendzie. fot. Maciej Dżugan Dodaj do Facebook

Policja nie ma gdzie wsadzać

TWO
Policja nie ma gdzie wsadzać

Cele w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie często trafiają przestępcy ze Śląska Cieszyńskiego. fot. LU/Super-Nowa.pl

Wystarczy, że jednej nocy patrol zatrzyma cztery osoby i nie ma już miejsc w celach Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.
W komendzie są tylko dwie dwuosobowe cele, a w pięciu komisariatach w Skoczowie, Strumieniu, Ustroniu, Wiśle i Zebrzydowicach w ogóle nie ma cel. Nie ma się więc co dziwić, że pierwsze co patrol robi po zatrzymaniu przestępcy, to dzwoni do komendy i pyta, czy jest wolne miejsce „na dołku". Najczęściej miejsc brakuje i patrol musi wieźć delikwenta do Bielska-Białej albo Jastrzębia-Zdroju, gdzie cel jest więcej. — Często w celach pełno jest dlatego, bo nie można w jednym pomieszczeniu sadzać kobiety i mężczyzny oraz trzeźwego i nietrzeźwego — mówi mł. insp. Ireneusz Szwarga, komendant powiatowy policji w Cieszynie.

Tymczasem każdy transport zatrzymanego do komendy w mieście oddalonym o 35 km to dodatkowy koszt i strata czasu, dlatego Ireneusz Szwarga chce rozbudować budynek cieszyńskiej komendy o dodatkowe skrzydło, w którym postałyby nowe cele. — Muszę mieć możliwość posadzenia w jednym czasie dziesięciu osób — przekonuje komendant.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Fajny tytul, taki dwuznaczny...

A może w celach klasztornych,mamy ich pod dostatkiem i coraz więcej!

A jakie wygodne te cele! Nie liczy się ilość tylko jakość!

Do budynku po U.Skarbowym.

ciekawe....

Czy nie mozna na ten cel zaadoptowac czesci budynkow Strazy Granicznej ktore swieca pustkami od czasu likwidacji Beskidzkiego Oddzialu SG? Przeciez obie instytucje podlegaja pod te same ministerstwo!

bo to już monotematycznyt obłęd

Cieszyniacy dajcie sklatke na dobry cel bedziecie mieli zapewniony nocleg

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama