, środa 8 lipca 2020
Po czterech posłów, czyli remis PO i PiS na Podbeskidziu
Powiat cieszyński będzie miał jednego posła - Tadeusza Kopcia. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Po czterech posłów, czyli remis PO i PiS na Podbeskidziu

TWO
Senatorami: Rafał Muchacki i Sławomir Kowalski (PO). Posłami z okręgu bielskiego, obejmującego m.in. powiat cieszyński, najprawdopodobniej: Tomasz Tomczykiewicz, Mirosława Nykiel, Tadeusz Kopeć, Adam Wykręt (PO), Stanisław Szwed, Jacek Falfus, Kazimierz Matuszny, Stanisław Pięta (PiS) i Bożena Kotkowska (LiD).
Tak wynika ze wstępnego przeliczenia głosów. Oznacza to, że powiat cieszyński będzie miał jednego posła - Tadeusza Kopcia. W poprzedniej kadencji Sejmu, przypomnijmy, Śląsk Cieszyński reprezentował w parlamencie jeszcze Jan Szwarc (SLD).

— Stawialiśmy na cztery mandaty, ale po cichu liczyliśmy na piąty. Niestety, na Podbeskidziu przegraliśmy na Żywiecczyźnie, gdzie PiS uzyskał 43 proc. głosów, a PO 33 proc. Nasi ludzie nie popisali się tam w kampanii — mówi nam jeden z działaczy Platformy.

Bielska delegatura Państwowej Komisji Wyborczej informuje, że dokładnych wyników należy się spodziewać po południu. — Przekazaliśmy wyniki do Warszawy i teraz oczekujemy na jej decyzję — mówi nam Andrzej Adamek, szef delegatury PKW w Bielsku-Białej.

Gdyby jednak PO uzyskała piąty mandat, otrzymałaby go najprawdopodobniej Katarzyna Raszka-Sodzawiczny z Ustronia. — Na razie cierpliwie czekam na oficjalne wyniki — mówi nam działaczka PO.

Na razie z mandatów mogą cieszyć się tylko politycy, którzy kandydowali do Senatu i zdobyli największe poparcie. W okręgu bielskim to lekarz i dotychczasowy poseł PO Rafał Muchacki oraz samorządowiec z PO Sławomir Kowalski. — To już pewne mandaty — mówi nam Andrzej Adamek. Według oficjalnych danych, Muchacki otrzymał 118.120 głosów, a Kowalski 116.866 głosów. Mandatu nie uzyskał m.in. kandydat PiS, dotychczasowy senator Janusz Gałkowski - 109.649 głosów.

Z ciekawostek podajemy, że 26 proc. głosów w Katowicach zdobył Kazimierz Kutz, reprezentujący Platformę Obywatelską. Drugie miejsce i 10 proc. głosów uzyskał Jerzy Polaczek z PiS. Na trzecim miejscu uplasował się Andrzej Celiński zdobywając 4 proc. głosów.
Komentarze: (26)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dziękujemy sąsiadom z Żywiecczyzny za wypaczenie wyniku wyborów w okręgu bielskim!!! Czas, byście w końcu wynieśli się do swojego upragnionego woj. małopolskiego, gdzie było, jest i będzie Wasze miejsce!

No to Galicja dała poPiS, nie ma co!

Serdeczne pozdrowienia dla farbowanego liska, b. posła Zadory, dawniej LPR, teraz z listy PiS, poz. nr 5. Spadaj do jakiegoś kółka różańcowego, bo to dla Ciebie naturalne środowisko, razem z "protegowanymi" urzędasami. Szerokiej drogi!! hihi

Aha... jaki remis redaktorze, bo chyba jest 6:4. Tytuł tak prawdziwy jak nie powiem co... To były wybory parlamentarne, a nie do Sejmu...

W tytule chodzilo autorowi chyba o remis poslow - faktycznie przeciez PO i PiS bedzie miala po czterech.

Jak jeszcze raz przeczytam "Podbeskidzie", to mnie coś trafi! Co to za twór? Bo ani to nazwa geograficzna ani historyczna.

Eks ubecy nadal będa pobierali wysokie emerytury, pozostaniemy ostatnim krajem postkomunistycznym, w którym nie dokonano pełnej lustracji. Dziękujemy Ci Donaldzie. Nic nowego. Noc czerwcowa 1992, podczas której byłeś jednym z jej magów, trwa nadal. A teraz do roboty. Co by tu jeszcze sprzedać za symboliczną złotówke?

Tak jest - termin "Podbeskidzie" powinien być raz na zawsze wyrzucony ze słownictwa potocznego (w słownikach oficjalnych tego terminu i tak nie ma). O tym, że nie powinno się do jednego wora wrzucać Śląska Cieszyńskiego i Żywiecczyzny niech świadczą choćby wyniki tych wyborów :-P

Kasia, podziękuj Żywczokom!!!

Nie "Podbeskidzie", ale "podbeskidzie" bo to nie jest żadna nazwa własna...

Przestań Pan beczeć, pora włazić na latarnie i słupy ściągać makulaturę po sobie

Tylko jednomandatowe, małe okręgi wyborcze! Jedyny sposób, by pozbyć się partyjniactwa i niesprawiedliwości w wyborach! PO obiecała, że to zrobi - zobaczymy za 4 lata!

W USA zdecydowana większość miejscowych Polaków - 67% - głosowała w wyborach parlamentarnych na PiS. PO otrzymała 28% głosów

Może by jednak nie wracali Ci z emigracji?

A ten ciagle o slupach energetycznych. Ordynacja daje czas na sciagniecie reklam wyborczych do 30 dni po wyborach. Wyluzuj chlopie.

Dziekujemy Wszystkim ludziom za oddane glosy na Poslanke Bozene Kotkowska ;)

Nie podniecajcie sie ludzie wyborami bo: 1) niewiele się zmieni bo różnic programowych między PO i PiS nie ma zbyt wiele 2) nasze losy zależą coraz mniej składu sejmu a coraz bardziej od Brukseli, teraz to będzie sie potęgować bo Tusk i jego banda liże buty Niemcom 3) PiS przegrał bo okłamał społeczeństwo wiele razy a IV RP była fikcją 4) zwycięzcą tych wyborów jest po PO także LiD 5) wielkim przegranym jest LPR (LPR+UPR+RP) i to wielka szkoda bo nie ma de facto przeciwwagi w sejmie dla lewicowo-liberalnych ugrupowań

Jeszcze jedna uwaga: swoje zwyciestwo PO zawdziecza ... PiS-owi ktory sie kompromitowal wiec nie mają sie z czego cieszyc. To tak jakbyś wybrał sobie brzydka zonę bo poprzednia narzeczona była jeszcze większą szkaradą. Naprawdę nie ma sie z czego cieszyć.

Masz wiele racji w tym co napisałeś. Czerwoni, ubectwo i ich obrońcy z PO przebrani w liberalne fatałaszki i tak rządza Polską od kilkunastu lat.

Remis ?! Tylko przy podziale miejsc poselskich. PO dostała znacznie więcej głosów i wszystkie miejsca senatorskie - to nie remis !!!

4 = 4, 4:4. Matematyka jest prosta REMIS wychodzi jak "w pysk strzelił". Chyba że ktoś liczy nie w tym zbiorze liczb, np. zespolonych gdzie minus razy minus nie zawsze daje plus.

mimo że komuch szkoda Alfreda, głupota żywczoków zabrała mandat Raszce , ale najbardziej szkoda mi Króla

Kultura Zdegustowany kultura

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama