, czwartek 4 marca 2021
Plaga wandali wiat przystankowych
Wandale są bardzo zuchwali. Ostatnio zbili szybę w wiacie na przystanku tuż koło Sądu Rejonowego. fot. Edyta Rasmus Dodaj do Facebook

Plaga wandali wiat przystankowych

TWO
Cieszyn boryka się z plagą wandali, którzy dewastują wiaty przystankowe. Ostatnio nie ma dnia, żeby ktoś nie zbił szyby. A naprawa jednej wiaty to wydatek nawet kilkuset złotych.
— Mieszkańcy narzekają, że w wiatach hula wiatr, a my nie nadążamy z naprawami — mówi burmistrz Bogdan Ficek. Wiaty są niszczone na obrzeżach miasta i w ścisłym centrum. Reguły nie ma. Wandale stali się bardzo zuchwali. Ostatnio zbili szybę w wiacie na przystanku tuż koło Sądu Rejonowego. Tymczasowo otwór wypełniono dyktą, ale wkrótce pojawi się w nim nowa szyba. — Każda naprawa to spory wydatek, bo szyba jest hartowana i kosztuje nawet 600 zł — mówi burmistrz.

Sprawcy są praktycznie nieuchwytni, bo w Cieszynie nie ma systemu monitoringu, a - jak mówi burmistrz - strażników miejskich jest za mało, żeby mogli upilnować wszystkie wiaty. — Jedynym sposobem jest edukacja, pokazywanie wandalom, że to co robią jest szkodliwe. Poza tym, takie działania wandali muszą się spotykać z natychmiastową dezaprobatą społeczną. Niestety, ludzie nie zwracają uwagi na akty wandalizmu i sprawcy czują się bezkarni. Za chwilę chyba będziemy instalować stalowe osłony albo szyby kuloodporne — rozkłada ręce Bogdan Ficek.
Komentarze: (28)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

"... strażników miejskich jest za mało ..." -- bo w dzień polują na źle parkujących kierowców, a po zmierzchu już są tak zmęczeni polowaniem, że nigdzie nie wychodzą - a tak na prawdę to po zmierzchu chyba jeszcze nie widziałem strażnika miejskiego... Nie wiem dlaczego nie ma pieszych patroli policji/straży miejskiej - tylko wożą tyłki w samochodach - nie dość że taki samochód słychać z daleka, może spłoszyć wandali a jak nie spłoszy to się pewno gdzieś skryją, to jak przejedzie to wandale i tak zrobią swoje...

po godzinie 22 w cieszynie nie uswiadczysz straznika miejskiego, siedza na kochanowskiej w cieplych pomieszczeniach popijajac herbatke i rozmawiajac z kolegami

albo dyżurują z czechem

Edukacja wandali :D Ale sie usmialam. A moze by tak plexi glass (jakkolwiek sie to pisze) zamiast prawdziwej szyby, a tym bardziej kuloodpornej? Moze wyjdzie taniej i z pewnoscia na dluzej..

Władze Cieszyna już nie są śmieszne, są żałosne.
Dziś w Głosie Ziemi Cieszyńskiej przeczytałem zamieszczony na pierwszej stronie artykuł pt. "Władza tańczy jak im zagrają". To co opisuje jest przerażające. Polecam ten artykuł.

ZAŁOŻYĆ MONITORING ROZWIĄZAĆ STRAZ MIEJSKOM.

po zmierzch strazników można spotkać w restauracji(tak to chyba się nazywa-RESTAURACJA)
CO NIECO:))

Cytat:"Ostatnio nie ma dnia, żeby ktoś nie zbił szyby." No cóż Ćwiękalski dał sygnał, że zajmuje go zupełnie co innego. Laptopy pisiorów są dla niego istotą praworządności. Zioooobro! QWróóóóć.

Panie burmistrzu, pan jest żalosny. Pogonić kota strażnikom miejskim,ze szczególnym uwzględnieniem tych drepczących przedpołudniami przed pocztą, coby ich pan widział oraz zlikwidować posterunek na moście. I wio w miasto, na nogach, a nie autkiem. Będą się buntować? To halabardnicy do likwidacji, a etety przekazać policji. I niech pan nie tłumaczy, że przepisy, ustawy, wojewoda... Albo się jest gospodarzem w tym mieście, albo biurokratą i gryzipiórkiem.

Ja widziałem dzisiaj strażników miejskich jak wlepiali mandaty kierowcom pojazdów stojących na zakazie przed kantorem przy moście przyjaźni, w miejscu gdzie stojące auta nikomu nie przeszkadzają, jest publiczne przyzwolenie na parkowanie, a znak zakazu powinien mieć dodatkową tabliczkę, że można stać np. do 30min., nikt nie będzie wtedy robić sobie parkingu z tego miejsca, a nie utrudni to życie kierowcom zatrzymującym się tam żeby wymienić pieniądze albo kupić papierosy. Roboczogodziny strażników wypisujących tam mandaty można przeznaczyć na patrolowanie miasta nocą

Lexxx, to ich drugie, oprócz Rynku, miejsce stacjonowania. To marnotrawienie roboczogodzin, bo w końcu przed mostem mandaty wlepiać mogą ci, którzy mają dyżur z Czechami po drugiej stronie tego mostu, nie? Chyba, że mają ścisłą specjalizację? I tamci wypatrują wyłącznie osób z zanikiem pamięci i zagubionych dzieci?

Wybita szyba i błyskawiczne bohomazy na płycie.Cały Cieszyn obsrany graffiti z podpisem
"musztarda" a policja szuka i szuka.A straż
miejska to totalna katastrofa.Zero osiągnięć.
natomiast

Ludzie, czy wyscie oglupieli juz zuopelnie. Czepiacie sie strazy miejskiej (juz chyba dla zasady) zamiast wandali - to oni sa problemem a nie sm...

W Głosie dno odpadło. 1 pan prowadzi prywatną wojnę z Olzą, prześladując fabrykę i strasząc ją. Wszyscy we władzach od miejskich po powiatowe mają dosyć warchoła. Głos robi mu reklamę. Jak Olza wyprowadzi się z Cieszyna, gdyż firma nie znieisie dłużej molestowania, to będziecie płakać.

Burmistrz Ficek sobie z niczym nie radzi. Ale trzeba przyznać, skutecznie się stołka trzyma.

chce zbudować most na rzece Kwaj

Panie Burmistrzu! wez sobie do serca glos "Tajemnica poliszyniela" i ZASTOSUJ!!!!!!!!!!, a nie będą na Pana warczeć ale naprawde trzeba działać!

Sobota .Wczesny ranek. -7stopni Celsjusza. Lekki puch śniegowy na ulicach. Ojjj!!! Zarząd Dróg Miejskich Wysypał caly zaoszczędzony zapas soli. Na nasze ulice. W nasze zielence. Codnik pod ratuszem został pokrytu dosłownie dywanikiem soli .Gratuluję mądrości .Kto zapłaci za szkody środowisku.

Panie od wpisu "wandale..." : puknij się pan w swój pusty łeb ! Gdyby nie posypano solą i doszłoby do tragicznego wypadku, to byś pierwszy gardłował przeciwko Fickowi.
Wandale niszczą przystanki : to winien Ficek - taki jest sens wypowiedzi gromadki "dyskutantów"

Wiślok ty jesteś niereformowalny ,choć przynależysz do Kościola reformowanego. Tej soli wysypano o wiele za dużo. Miasto jest- tzn, jego ulice i chodniki bieluteńkie. Rozumiesz- pospaceruj ulicami miasta i zobacz ,a potem pisz te dyrdymały!

Chcą się pozbyć zapasów soli. Bo z kamienieje.Walą ją w nadmiarze. Giordano, masz racje!!!Gdzie słuzby ochrony środowiska?

Wlaczam kamerke rynek on-line na stronie Cieszyna, a tam czarna plyta rynku z pieknym bialym wzorkiem :) Swietny widok, polecam,zanim spadnie deszcz ;)

Oto leci kabarecik, moze to sol jodowana? Brak jodu w Cieszynskiem powoduje endemiczny kretynizm, a wiec jest nadzieja na postep hi hi

Nie ma jak histeria i chęć dowalenia Fickowi za wszystko.
forum frustracji

Wiślok jesteś ćwok!! Nie Ficek sypał solą. Ale taki som ćwok jak ty.

A Ficek jak chce być w porządku odnajdzie tego przygłupa od solenia- chodzi o umiar i rozsądek .lepszy był by piasek.

Mam pytanie do Pana Burmistrza,jak ma się sprawa rozliczania godzin pracy pracowników straży miejskie.Proszę któregoś dnia w godzinach wydawania posiłków sprawdzić te tabuny strażników miejskich w stołówce starostwa powiatowego,ciekawe jak ma się to do dyscypliny pracy???

Trzeba trochę dupę ruszyć i jak dzieje się źle to pomóc w złapaniu łobuzów. A większość krzykaczy krytykuje służby ale gdy trzeba być świadkiem to wszyscy wymiękają. Potem piszą,że wandale się panoszą a sami odwracają głowę , żeby czasami nikt ich o nic nie pytał i święty spokój. To są "bohaterzy" a winna Policja i Straż Miejska. Jasne

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama