, czwartek 4 marca 2021
Pijemy zmętniałą wodę!
Maria Kłósko z Lesznej Górnej nie musi obawiać się mętnej wody. Od kilku tygodni z jej kranu płynie woda z Czech. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Pijemy zmętniałą wodę!

DOROTA KOCHMAN
Z najnowszych badań Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie wynika, że w ujęciu w Wiśle-Czarnem przekroczone zostały parametry określające zdatność wody do spożycia.
— Jakość wody była badana wielokrotnie na przestrzeni roku, u różnych odbiorców — informuje Sanepid. O przekroczenie jakich parametrów chodzi? — Woda jest mętna, zawiera zbyt dużo żelaza i glinu oraz ma nieodpowiedni odczyn — tłumaczą inspektorzy Sanepidu.

Ujęcie w Wiśle-Czarnem zaopatruje w wodę Wisłę, Skoczów, Ustroń i okresowo Cieszyn. Ze względu na wielokrotne wykrycie mętności, woda została tylko warunkowo uznana, jako zdatna do picia. Właścicielowi sieci - spółce Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej w Ustroniu, nakazano doprowadzić jakość wody do takiego stanu, aby nadawała się do spożywania przez ludzi. Termin tego ultimatum upływa w sierpniu przyszłego roku. A co do tego czasu? Sanepid uspokaja, że mimo złym parametrom, wodę można pić.

— Nie należy się niczego obawiać. Wodę można pić, jednak po uprzednim przegotowaniu. Ponadto ujęcie jest pod naszą stałą kontrolą — zapewnia Teresa Wałga, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie.
Komentarze: (14)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A może ta nasza woda jest jak jogurty: BIOAKTYWNA???

Oby nie radioaktywna ;)

Mnie smakuje

Kolejny kwiatek: "mimo złym parametrom" - a może "mimo złych parametrów"? Ktoś w ogóle czyta te teksty przed publikacją?!

Ale mi odkrywcze. Od dawna widomo, że nasza woda nie nadaje się do picia.

a proto to u vás tak wyglundo tela idiotuw

W cieszyńskim pogarszają się nie tylko parametry wody ale także powietrza. Palim co się da i gdzie tylko się da, gówienka najchetniej też do przykopy to na efekty nie trzeba było długo czakać. Całość przy akceptacji cieniasów z Władzy lokalnej. Oj, będzie gorzej!!!

mętne poczynania w Cieszynie-to i mętna woda........buahahahahahahaha...........

prawda, jak ktoś zawartość szamba wylewa do "pola", bo szkoda placić za wywoz- to teraz niech pije mętną( od guwien)wodę

Może przyjrzyjmy sie winnemu - tej archaicznie zarzadzanej firmie jaka są Wodociągi z Panem kubieniem na czele. Co tam są za fachowcy co zrobili aby najcenniejsza dla człowieka woda była smaczna i bezpieczna? Czy tam ktoś sprawuje jakiś nadzór? Czy nie łaska było powiadomić nas odbiorców że coś jest nie tak z wodą? Dokumenty na stół Panowie i Panie odpowiedzialni za ten skandal!!!!!

do wodociągów bo wody nie dało się pić,tak "pachniała"smołą!

Dziwni jesteśmy. Woda jest darem życia a nas to mało interesuje. Napiszmy jak wyglada sytuacja od Wisły do Cieszyna. Nie dajmy z siebie robić nieudolnym ludziom królików doswiadczalnych. Żelaza i glinu gotowaniem sie z wody nie usuwa paniczki z pożalsieboże sanepidu!

Либо воду надо кипятить, либо наливать не воду!

Olo! Pytasz sie co zrobili w Wodociagach dla wody?
Podwyzszyli porzadnie cene! Ile kosztowal m3 wody 10 lat temu???

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama