, środa 11 kwietnia 2018
Ochotnicy chcą nowych wozów
Taki wóz mają strażacy w Ochabach. Podobne chce mieć Czeski Cieszyn. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Ochotnicy chcą nowych wozów

ER
Strażacy-ochotnicy z Cieszyna i Czeskiego Cieszyna chcą razem starać się o pieniądze z Unii Europejskiej na wozy bojowe.
Ochotnicze straże pożarne z Cieszyna i Czeskiego Cieszyna w styczniu, jak już pisaliśmy („Będą gasić razem"), podpisały porozumienie o współpracy. Będą sobie pomagać w czasie pożarów i powodzi. Do tego potrzebują jednak sprzętu. — Nasze dwie sztandarowe jednostki mają wysłużone, 35-letnie wozy. Podobne problemy mają Czesi. Dlatego postanowiliśmy razem starać się o fundusze — mówi Kazimierz Bogacz z zarządu oddziału miejskiego związku OSP RP w Cieszynie.

Strażacy z obu stron Olzy chcą starać się w Unii Europejskiej o pieniądze na pięć wozów - jeden duży dla ochotników z Cieszyna i cztery małe dla druhów z Czeskiego Cieszyna. — Liczymy, że miasta nam w tym pomogą — dodaje Bogacz.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Przepraszam, ale jaki pożar ugasiła OSP? Przecież to kompletna bzdura wydawać kasę na coś tak małoefektywnego. Pospolite ruszenie kontra zawodowa armia? No ale jak mamy straż zawodową w Marlkowicach, to się cały Cieszyn zdąży spalić nim dojadą. A pomysł z remontem budynku po straży pożarnej z przeznaczeniem na straż miejską to skandal. Lepiej dołozyć kasy na sprzęt Policji niż ładować w straż miejską. Burmistrz Ficek szuka poparcia wszędzie tam, gdzie zdrowy rozsądek podpowiada likwidację i efektywne gospodarowanie środkami. ps. OSP niech się zajmie festynami i wynajmem swych lokali na wesela i inne tego typu imprezy. I niech się z tego sama utrzymuje, a nie szuka swego miejsca w coraz bardziej profesjonalych dziedzinach.

observer co masz do osp.Przeciez to sa dobrzy strazacy czemu maja sie zajac festynami wg ciebie niejednokrotnie juz pokazali w akcjach ze sa dobrze przygotowani jak PSP a moze ty jestes za zlikwidowaniem strazy osp jak tak to chyba jestes tepym oslem jeszce nieraz osp bedzie ci zycie ratowac

Może by tak Radny Bogacz coś z diety odpalił- bo z niego bardzo marny ochotnik, a ten brzuch

Ja nie mogę. Ja tam na innym pościku o Radnym Bogaczu, a tu proszę! W całej gali, w pełnej krasie. A może tak powołać amatorską służbę zdrowia? No przecież też pomagać by chcieli, a i wyleczyć by się kogoś udało?! Nie ma zgody, by popierać amatorkę za publiczne pieniądze, czy się to podoba jakimś miłośnikom OSP czy nie.OSP tak, ale za kasę jaką sobie zarobi, albo niech Pawlak dopłaci. A nawet i Kargul jeśli ma z czego.

Bardzo podoba mi się to zdanie: "chcą razem starać się o pieniąde...". To tak jakby powiedzieć "chcę ale nie muszę".

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama