, środa 8 kwietnia 2020
Ochaby: wypadek karetki, śmierć pacjenta na drodze DK 81
Nad ranem w Ochabach, w gminie Skoczów, w poślizg wpadła karetka, na miejscu zginął przewożony pacjent. fot. Maciej Kłek Dodaj do Facebook

Ochaby: wypadek karetki, śmierć pacjenta na drodze DK 81

KK, zdjęcia: Maciej Kłek
Ochaby: wypadek karetki, śmierć pacjenta na drodze DK 81

fot. Maciej Kłek


Ochaby: wypadek karetki, śmierć pacjenta na drodze DK 81

fot. Maciej Kłek


Ochaby: wypadek karetki, śmierć pacjenta na drodze DK 81

fot. Maciej Kłek


Ochaby: wypadek karetki, śmierć pacjenta na drodze DK 81

fot. Maciej Kłek

Dziś, 24 lutego, w Ochabach karetka pogotowia wpadła w poślizg, uderzyła w drzewo i dachowała. Na miejscu zginął przewożony pacjent. Kierowca i sanitariusz z lekkimi obrażeniami i podejrzeniem wstrząsu mózgu trafili do szpitala.

Pokaż Ochaby: wypadek karetki, śmierć pacjenta na drodze DK 81 na większej mapie

- Około godziny 3.30 w Ochabach na ulicy Głównej prywatna karetka, jadąca na sygnale, wpadła w poślizg, uderzyła w drzewo i wywróciła się na dach. Na miejscu zginął przewożony pacjent, 73-letni mieszkaniec Piaska z powiatu pszczyńskiego. 24-letni kierowca i 19-letni sanitariusz z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Są potłuczeni, mają podejrzenie wstrząsu mózgu. Prawdopodobnie już zostali zwolnieni do domu. Obsłudze karetki pobrano krew na zawartość alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi - informuje Mariusz Białoń, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Cieszyńska policja bada okoliczności wypadku.
Komentarze: (41)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jezeli karetkę prowadził ten pan o którym piszecie ,to nie piewszy jego wypadek. Miał szczęście,że biedna babcia, którą wtedy wiózł go nie oskarżyła.

Właśnie koleś - czemu nie zgłosiłeś policji, że ich badania są nie wiarygodne? To jakiś absurd. najgorsze jest to że forumowicze najczęściej wiedzą najlepiej i niezłe ploty z tego potem wychodzą. Jak to prosto kogoś oczerniać z ukrytymi danymi. Nie bronię tej poradni ale kurcze jak słyszę takie bzdety to nie mogę po prostu. Wyobraź sobie kolego, zeja teraz na forum piszę: j/n został wykastrowany chemicznie bo jest pedofilem. jak go namierzycie to go .... i co ty na to? jak się teraz byś czuł? jakbym był okey i nie tworzył plotki to zgłosiłbym na policję że jesteś PEDOFILEM i po sprawie a nie pisanie takich farmazonów. Zanim coś napiszesz to przemyśl to dwa razy.

j/n widzę że masz doświadczenie w takich praktykach? Powiedz no gdzie tak można załatwić skoro masz najlepsze informacje to złożymy zawiadomienie do prokuratury. A jeśli ci się tylko tak powiedziało to zaraz złożymy doniesienie na ciebie za pomówienia! nie interesuje mnie czy p. G mógł załatwić. Uważam, że psychotesty to jedne z najbardziej wiarygodnych badań, które nie podlegają ot, tak wydaniu. BLISKI ZMARŁEMU - zgadzam się z Tobą, że jeśli tam są jakieś nieprawidłowości to wszystko w dochodzeniu wyjdzie. Przede wszystkim już stracili na tym smutnym wydarzeniu. póki co czekajmy na wyniki śledztwa i kontroli. Współczuję rodzinie zmarłego i klinice, która teraz pewnie ma spore kłopoty.

Badania lekarskie i psychotesty można sobie załatwić jak sie ma tate w środowisku lekarskim.
A ten kto kierowcy wydał takie badania i zezwolenie na prowadzenie pojazdu uprzywilejowanego, bedzie miał CIEPŁO

Niestety klinika w Skoczowie poniesie ogromne straty na wiarygodności , wszystko tam,będzie sprawdzane, i wyjdą wszelkie nieprawości.
Prywatny przedsiębiorca dla osiągnięcia zysku potrafi narazić życie ludzkie,aby tylko była kasa.

Do zet - chyba masz kiepskie informacje na temat tej firmy. rozumiem, że pracujesz w Cieszyńskim RM i z zawiścią patrzysz na tych ludzi. Może swoje mają za skórą ale akurat twierdzenia, że nie ma tam żadnego RM to się bardzo myslisz.Owszem dużo jest tam sanitariuszy ale jest również i rat. i rat. med, który akurat tego dnia miał zmieniać sanitariusza. Po drugie niestety "Lisak" to prawda że miesza trochę prawdy z jakimiś dziwnymi dodatkami. Jak się okazuje co potwierdzi myślę Policja kierowca miał badania lekarskie i psychotesty - jak wszyscy kierowcy w tej instytucji. Proszę tylko, żebyście nie pisali, nic - co nie zostało potwierdzone z wiarygodnego źródła. Pozdrawiam forumowiczów

Stela: jakie jest oznakowanie samochodów systemowych????? Po pierwsze napis "Państwowe Ratownictwo Medyczne"w okręgu z tzw. eskulapem a po drugie rodzaj zespołu T, P lub S. Czy ten pojazd posiadał takowe oznakowania? Nie! Więc nie pierdziel tutaj takich farmazonów. Jak już ktoś napisał zginął człowiek i poszkodowani są sanitariusze. Nie mieszaj tutaj systemu bo mieli prawo przewozić poprostu prywatnym transportem sanitarnym. Najpierw zasięgnij źródła a potem udawaj TurboRatownika albo TurboWszystkoWiedzacego. Masakra i pomyłka niektórzy forumowicze. Byleby coś napisać ale bez pomyślunku.

wiele by można pisać...

brak stażu kierowcy.

Przykro,ze zginął człowiek i to jest tragedia, rodzinie należy współczuc. To jedno.Druga sprawa to oznakowanie auta niezgodnie z przeznaczeniem,bo to nie karetka pogotowia i nie włączona do systemu ratownictwa medycznego więc jakim prawem tak oznakowana,po trzecie osoby tam pracujące to nie ratownicy medyczni ani odpowiednio przeszkolony kierowca - nigdy nie pracował w pogotowiu,nie wiadomo czy zdrowy i odpowiedzialny.Po czwarte z Pszczyny do Jastrzębia przez Ochaby i Skoczów i to na "sygnale" to coś nie tak.Wiele spraw tu dziwnych i do wyjaśnienia ale nie przez nas tylko odpowiednie władze.Miejmy nadzieję że wszystko się zgodnie z prawem wyjaśni i my internauci się o tym dowiemy.

panowie panowie trochę więcej powagi zginął człowiek a reszte wiemy opanujmy się

proszę nie używać wyrazów nieprzyzwoitych np.DEBIL bo wskazuje z jakim mamy do czynienia osobnikiem, ale kiedy jeszcze pisze "żadko" to można zrozumieć jego kolegów,którzy określają go tym stanem d......

...

słów jak można się pod szywać pod kogoś "nik" żadko używam tych słow ale teraz muszę DEBIL ten co pisze "stela"

czy jest prawdą że kierowcą karetki jest synem pana doktora tego samego co miał problemy za zaświadczenia do pracy chyba w biedronce?????

A to było tak. Siała baba mak. Nie wiedziała jak. Dziadek wiedział, nie powiedział. A to było tak... Amatorszczyzna i tyle. Jak to u prywaciorzy.

to prawda, ze kierowca dostał ataku padaczki w czasie jazdy. Czyżby zbieżność nazwisk czy nepotyzm? A badania psychotechniczne i badania lekarskie?

kim ty jesteś że taką wiedzą wywiadowczą tryskasz jak agent tomek, coś mi się wydaje ...........

POmroczna władza twierdzi, że karetek i tak mamy za dużo więc oni się cieszą bo prywatny kupi państwową.

słusznie kolego dodałeś bo już ich słuchać nie mogę

Troche grzeczniej prosze. Akurat wersja "Limak" jest bliższa prawdy niż sie komus tu wydaje. Poza tym w tej prywatnej, skoczowskiej firmie, do której należy rozbity karetkopodobny pojazd nie było żadnego ratownika medycznego. Tacy tam nie pracują. Prosze nie mieszac do tego Pogotowia Ratunkowego i ratowników medycznych. Dziękuję.

Limak nie pierdziel bo na różnychforach piszesz jako lisak limak i inne bzdety. kierowca nie dostał żadnej padaczki a ty gwiazdeczko tak nie świećna forach.

Słyszałem od ratowników pogotowia że kierowca dostał padaczki stracił kontrole nad pojazdem.
byłem tam o 3:50 i pomagałem poszkodowanym wydostać się z pojazdu. jak widziałem na własne oczy pacjent został skrócony o głowę a ratownik medyczny był ledwo przytomny. I z tego co wiem to karetka nie jechała na sygnale.

Limak zgłoś się na policję i uwiarygodnij swoje sensacje!!

tylko nie debil bo musiołbych ci przypomnieć te twojo historie wszyscy by sie uśmioli to chcesz ....

generator debili jesteś

aleś ty dowciapny zamiast rodzinie zmarłego współczuć to ty chwolisz się jako mosz pamiynć jak żeś je trzyżwy....współczuj tyż i kierowcy.....

TO NIE BYŁA KARETKA POGOTOWIA NIE MYLIĆ!!!!!!

DO RÓRKA TO BYŁ POLONEZ? E CHYBA DUŻY FIAT

ciekawe gdzie robił te badania psychotechniczne?????

stela już nie pamięta jak postawił poloneza z kogutami na dach

"Kolejny raz kogutowcy szarżują... 2011-02-24 09:32:30
..." Debil jesteś.

zgadzam sie uważam, że kierowcy pojazdów specjalnych powinni być poddawani ścisłej weryfikacji - także wiekowej,
niech wprowadzą sprawnościówkę jakąś jazde po torze między pachołkami itp ćwiczenia oczywiście razem z policją i strażą pożarna wtedy odpadnie połowa kierowców z tych instytucji

co ma piernik do wiatraka kategoria prawka nie ma nic wspolnego z umiejetnosciami i doswiadczeniem a tego moim zdaniem zabraklo

TO NIE KARETKA POGOTOWIA TO PRYWACIARZ
Do stela co zwalniaja podobno nie ratownikow i bardzo dobrze 10lat mieliscie czas na uzupelnienie wyksztalcenia KAŻDEGO SZKODA

do stela ty daj sobie spokój odejdz już na emeryture albo zrób RATOWNIKA i przestaną ci przeszkadzać młodzi lepsi od ciebie kierowcy

uchowaj Boże od takiej pomocy. Co to za "prywatna firma"?...

Wyrazy wspóczucia dla rodziny zmarego. Jednym z powodów może być brak odpowiednich uprawnień przez kierowcę (masa całkowita pojazdu do 3,5t -kat.B powyżej 3,5t Kat C) te uprawnienia są najczęściej łamane jako przepisy i przez kierowców jak i przez właściciela.

ale jako wieloletni kierowca uważam, że kierowcy pojazdów specjalnych powinni być poddawani ścisłej weryfikacji - także wiekowej, bo cóż tu dużo mówić, młody kierowca zda trudne egzaminy ale doświadczenia nigdzie nie kupi. Widać na tym zdjęciu że nie oszacował warunków drogowych do swoich umiejętności. Chyba że były inne okoliczności. Smutne to.

...

W PR I słyszałem ostrzeżenie kierowcy o oblodzonym zakręcie.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama