, poniedziałek 6 lipca 2020
Nie zabierajcie nam domu!
Mieszkańcy DPS nie chcą rozstawać się ze swoim dotychczasowym domem. fot . Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Nie zabierajcie nam domu!

DOROTA KOCHMAN
Dom Pomocy Społecznej w Drogomyślu będzie zlikwidowany. Taką kontrowersyjną decyzję podjęli na ostatniej sesji radni powiatowi.
DPS w Drogomyślu mieści się w uroczym zabytkowym zajeździe z drugiej połowy XVIII wieku. Taka lokalizacja to z jednej strony plus, bo niepełnosprawni pensjonariusze mają wielki ogród i spokój, ale z drugiej minus, bo budynek nie jest przystosowany do takiej działalności. — To zabytek i nie spełnia standardów ośrodka opieki — mówi wicestarosta cieszyński Mieczysław Szczurek.

Zupełnie innego zdania jest mieszkający w Drogomyślu radny powiatowy Karol Gajdzica. — W budynku w Drogomyślu nie ma podobno odpowiednich węzłów sanitarnych. A ja jeszcze nie słyszałem, żeby kogokolwiek uszczęśliwił prysznic. Do tych ludzi wszyscy w Drogomyślu się przyzwyczaili i jest nam ciężko przyjąć tą wiadomość. Sami pensjonariusze boją się zmian, tutaj mają piękny ogród, wiele zieleni i czują, że są potrzebni. Na sesji wystąpiłem przeciwko temu pomysłowi, poparł mnie jeden radny, ale niestety decyzja została już podjęta. Teraz będę się starał, aby chłopcy jak najpóźniej zostali przeniesieni — mówi radny.

— Zawsze mamy na uwadze dobro osoby niepełnosprawnej, ale niestety nie ma możliwości przystosowania domu w Drogomyślu do aktualnych wymogów prawnych. Musielibyśmy w pięknych dużych pomieszczeniach postawić ścianki działowe, a to wiąże się z kolejnymi wymogami np. przeciwpożarowymi, więc uważam, że w tej sytuacji przeprowadzka to najlepsza decyzja — mówi Anna Klinik, dyrektor Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Skoczowie, gdzie do 2010 roku mają zostać przeniesieni podopieczni z Drogomyśla.

Przenosiny dotkną 40 dorosłych mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie. Podopieczni DPS w Drogomyślu obawiają się zmian. — Tu mamy się dobrze — mówią mieszkańcy. Jednak decyzja została już podjęta i nie ma od niej odwrotu. — Nie ma idealnych rozwiązań — rozkłada ręce Anna Klinik.

W opuszczonym budynku w Drogomyślu w przyszłości mają być prowadzone warsztaty terapii zajęciowej.
Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

SKANDAL ! ktoś znowu dostal w lape zeby wykupic ten obiekt. Wykupią i zdewastują. Dobro czlowieka sie nieliczY.Gdyby z radnych ktos mial tam bliskiego to by robił wszystko , aby utrzymac ten obiekt. Radni bezradni

Do tej pory było ok i nagle uznali, że nie spełnia wymogów?? Ciekawe co zrobią z tym budynkiem. Heh pewnie już jest kolejka chętbnych aby go wykupić??

ciekawe kto chce kupic ten budynek, polityk okoliczny czy jakis bogacz?

Niepełnosprawni intelektualnie przenoszą niepelnosprawnych intelektualnie. Obraziłem niektórych radnych? O to mi chodziło.

ale zrobili to nietaktownie i szumem medialnym na pełnych obrotach

Coś "czarno" to widzę!!

Współczuję im,to tak jakby cie ktoś z własnego domu wyrzucił.
SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Любовь нужна старикам больше, чем хлеб.

A budynki oddamy wyremontowane klerowi a ten nas łapnie pod karkiem i już dodusi..dodusi...

Bzdurna dyskusja , jak cos sie ekonomicznie nie oplaca to nie mozna dalej tego ciągnąc !!! Zgoda , ludzie starzy sa ważni i trzeba w nowym miejscu im stworzyc dobre warunki ale jest prawda ze w Drogomyslu mieli lepiej.
Cóż ekonomia tez jest ważna bo środkow marnować nie wolno ,wiec dyskutanci najpierw zapoznajcie sie z dokumentacja w starostwie a potem piszcie ze to skandal ............!

Tu ekonomia nie powinna miec za wiele do gadania. Na pieniadze nie można wszystkiego przeliczyć. Myślę że Fantomas czy XYX głupio nie kombinują. Czas pokaze.

frttg3i-clbw8kc-tw6q6a8b-0 http://urlser.com/?xFj4E#1
free poker
[url=http://urlser.com/?aBCA5#3]homeowners insurance[/url]
[url]http://online-casino-gambling-mo.lookera.net#4[/url]
[http://online-gambling-mo.lookera.net#5 online gambling]
"life insurance":http://urlser.com/?boo2X#6
[LINK http://urlser.com/?m6c0v#7]auto insurance[/LINK]
[img]http://victor.freewebhostingpro.com/1.php[/img]

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama