, sobota 23 marca 2019
Najmłodsi wspólnie z Fundacją Arka dbają o klimat
Dzieci z Alternatywnej Szkoły Podstawowej w ramach akcji "Zadbaj o klimat" układały na cieszyńskim rynku puzzle. fot. Barbara Śliż Dodaj do Facebook

Najmłodsi wspólnie z Fundacją Arka dbają o klimat

BARBARA ŚLIŻ
Najmłodsi wspólnie z Fundacją Arka dbają o klimat

Podczas poniedziałkowego happeningu dzieci zdobywały wiedzę na temat ochrony planety. fot. Barbara Śliż

Dzieciaki z cieszyńskiej Alternatywnej Szkoły Podstawowej ułożyły z puzzli wielki, mierzący 5x5 m obrazek. Układanie gigantycznego obrazka to jeden z pomysłów organizowanych przez Fundację Arka w ramach kampanii \"Zadbaj o klimat\". Poprzez świetną zabawę dzieci uczyły się jak troszczyć się o Ziemię.
W poniedziałek, 24 października, na cieszyńskim rynku dzieci wzięły udział w projekcie "Zadbaj o klimat" dotyczącego poszerzania wiedzy na temat zmian klimatycznych i ekologicznych postaw w codziennym życiu. Z tym projektem organizatorzy akcji chcą dotrzeć do 20 miast w całej Polsce. Do Cieszyna przyjechali po raz pierwszy.

- W ramach projektu w przeciągu dwóch lat będziemy organizować happeningi dotyczące poprawy kondycji naszej planety. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby miast w Polsce, by uświadomić ludziom, jak ważny jest problem ekologii - mówi Alicja Fober, koordynatorka projektu. - Akcja z puzzlami to taka chęć zainteresowania dzieci ekologią poprzez zabawę tak, by dowiedziały się i zapamiętały jak najwięcej informacji w temacie poszanowania energii - dodaje.

Fundacja Arka w ramach nowego projektu organizuje szereg warsztatów, podczas których rozmawia o podstawowych sprawach oszczędzania energii. Za pomocą prostych przykładów przekazuje wiedzę najmłodszym. Budzi w nich nawyki mogące pomóc w ochronie Ziemi. Segregacja śmieci, oszczędzanie energii, tj. wyłączanie sprzętu komputerowego, światła proste, ale jakże ważne porady, które wpływają na otoczenie.- Nawyk dbania o środowisko należy wpajać od najmłodszych lat. Im szybciej zaczniemy dzieciom przekazywać tę wiedzę, tym więcej zyska na tym nasza planeta. Zdarzają się także takie przypadki, kiedy to dzieci, dzięki zdobytej w szkole, lub podczas takich akcji, wiedzy przekazują ją swoim dziadkom, rodzicom, którzy nie chcąc odmówić dziecku stosują się do tego, co usłyszeli. Świadomość pielęgnowania naszej planety działa w obie strony. Dorośli zwracają uwagę dzieciom, a dzieci zwracają uwagę dorosłym - komentuje Fober.

Kolejną wizytę w Cieszynie fundacja zaplanowała w Szkole Podstawowej nr 3. Wtedy to do miasta przyjedzie mobilne centrum edukacji ekologicznej. Całodniowy program edukacji ekologicznej obejmie gry komputerowe, zabawy przestrzenne, projekcje, prezentacje filmów i konkursy z nagrodami.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

dojrzała, cenna inicjatywa,dobrze przeczytać o czymś takim, po frustrującej lekturze o zabawach salonowych i pseudo-odpowiedzialności samorządowców oraz dziennikarskiej nierzetelności...Ala, wszelkiej pomyślności!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama