, czwartek 4 marca 2021
Nadajniki ważniejsze niż zdrowie
Na tym kominie mają zostać zamontowane nadajniki sieci komórkowej. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Nadajniki ważniejsze niż zdrowie

DOKA
Znów głośno wokół planów budowy nadajnika sieci komórkowej w centrum Skoczowa. Inwestor dopełnił formalności i wszystko wskazuje na to, że w śródmieściu pojawi się pole elektromagnetyczne.
Nadajnik ma zostać zamontowany na 32-metrowym kominie w centrum Skoczowa. Aleksandra Kozieł mieszka 100 metrów stąd. — Gdy dowiedziałam się o tym pomyśle byłam przerażona. Czytałam, że ludzie mieszkający niedaleko anten cierpieli z powodu bólu głowy i problemów z układem krwionośnym. Specjaliści wypowiadali się na temat powiązania promieniowania z powstawaniem chorób nowotworowych. Stwierdziłam, że trzeba z tym walczyć — mówi mieszkanka Skoczowa.

Ludzie zebrali podpisy i zgłosili sprzeciw. W międzyczasie inwestor wycofał się z umieszczenia nadajników na kominie i wszystko wyglądało na to, że sprawa jest zakończona. Jednak od tego roku zmieniły się przepisy regulujące rozmieszczanie anten i operator telefonii komórkowej ponownie złożył niezbędne dokumenty. ― Firma dopełniła wszelkich formalności, więc starostwo nie mogło nie wydać zgody. Jednakże decyzja podjęta przez nas nie jest ostateczna. Można się od niej odwołać ― mówi Janusz Stasic, naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Mieszkańcy znów nie mogą spokojnie spać. Wizja umieszczenia anten przeraża całe śródmieście. ― Jestem chora na serce. Wiem, że fale emitowane z nadajników są dla mnie zabójcze ― opowiada jedna z mieszkanek (prosi o nie podawanie jej imienia i nazwiska). ― Sprawa trafi do sądu i zostanie nagłośniona. Będziemy walczyć o nasze racje. Moja firma jest umiejscowiona w sferze najniebezpieczniejszego promieniowania. Szkoda, że nikt nie myśli o ludziach ― skarży się Andrzej Wieczorek, właściciel firmy Wiskopol.

Najsilniejsze promieniowanie, według dokumentów wykonanych przez specjalistów, będzie obejmować budynki mieszkalne, market Biedronka, budowaną galerię Pledan oraz znajdujący się nieopodal salon meblowy Wiskopol. ― Wartość budynków położonych w okolicach nadajników spada o zazwyczaj 30 proc., jednak wartość zdrowia ludzkiego narażonego na promieniowanie do dziś nie została obliczona ― kwituje Aleksandra Kozieł.
Komentarze: (11)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pojawił się nowy naczelnik

Na dzwonnicy kościelnej nieopodal są anteny (chyba Ery)i jakos nikt tego nie zauważył :-) No tak... bo to na kosciele i te anteny są mniej szkodliwe....

anteny na wieży kościelnej ..bez komentarza..ale żyjemy w państwie katolickim i kościół nigdy by nie pozwolił aby ludziom działa się krzywda..

Dlaczego czepiasz się nadajnika na wieży kościelnej? Przecież już dawno naukowo udowodniono, że fale płynące z urzędów kościelnych nie mogą siać Złego - vide: Pogwizdów, Goleszów...

w takim razie mniemam, iż nie używasz komórki. Nawet tej szarej...

cytat z tego artykułu "...Czytałam, że ludzie mieszkający niedaleko anten cierpieli z powodu bólu głowy i problemów z układem krwionośnym...." Ja natomiast gdzieś czytałem, że jak kiedyś wymyślono lokomotywe to krowy przestały dawać mleko:) Ludzie gdzie wyście się uchowali. Przecież normy polskie odnośnie stacji bazowych w Polsce są bardziej surowe od norm w pozostałych krajach europy... czyli należy to odczytywać w ten sposób że nadajniki w Polsce dają mniej raka ;) i innych zagrożeń wymyślonych przez ludzi w tym artykule przytoczonych(A.Kozieł,A.Wieczorek i osoba która chce zachować anonimowość). To poprostu śmiech na sali,ale firma Wiskopol ma reklame bo juz wiemy jaki jest adres internetowy tej firmy :-)

Moim zdaniem: najlepiej by było jak by nic nie było(jak mawiał KONON), abyśmy powrócili do epoki kamienia łupanego, albo wrócili na drzewa...skąd zeszliśmy ładnych set lat temu. Bo przecież w śródmieściu Skoczowa całe życie wyginie jak będą te anteny... Więc protestujmy ..... przykujmy się do drzew.. zróbmy manifestacje i zadyme , oddajmy wszystkich do sądu .... rzućmy kamienie... wyrwijmy bruk ...

I zas nie wiedza,co podpisuja...Przeciez taki nadajnik mniej szkodzi,niz komorka przy uchu...Ech ciemnoto polska...

Może tylko nie podoba im się stary komin w centrum... Ech ciemnoto kobieca....

typowe

Może w końcu będę miał przyzwoity zasięg i internet na edge-u lepiej będzie chodził.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama