, czwartek 22 kwietnia 2021
Na uśmiech i piękne oczy
W niedzielę w Wiśle pieniądze do puszek zbierały m.in. Sylwia Szalbot, Kasia Kulik, Ilona Ligocka, Kasia Kobielusz, Marysia Motyka, Ewa Pinkas i Klaudia Gomola. fot. Maciej Dżugan Dodaj do Facebook

Na uśmiech i piękne oczy

ER
Bez nich kasa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy świeciła by pustkami. Kim są ludzie Jurka Owsiaka i jak to robią, że ich puszki wypełniają się tysiącami złotych?
Iwona Ligocka ma 17 lat. Uczy się w Liceum Ogólnokształcącym im. P. Stalmacha w Wiśle. Mieszka w Koniakowie. W niedzielę po raz pierwszy wzięła do ręki puszkę oznaczoną czerwonym serduszkiem i wyszła na ulice Wisły, aby zbierać pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. — Kolega chodził po klasach i namawiał, żeby włączyć się do akcji. To był impuls. Nie żałuję. Fajnie jest pomagać, robić coś dobrego — mówi krążąc z puszką po mieście. Ludzie są hojni. Rzadko kiedy wrzucają drobniaki, częściej banknoty 10-, 20-złotowe. Czasem wyciągają nawet setkę.

— Oczywiście, zdarzają się i tacy, co się od nas odwracają, twierdząc że to pieniądze dla Owsiaka, a my jesteśmy hieny świąteczne — śmieje się Sylwia Szalbot, 17-latka z Wisły. — Są też tacy, co dają kasę tylko na odczepkę, albo w ogóle nie chcą nic dać. Ja wtedy staram się porozmawiać, namówić, że jednak warto, bo komuś te pieniądze na pewno pomogą.

— A ja nie potrafię namawiać, prosić. Mam inną taktykę - ładnie się uśmiecham, piękne oczka robię i czekam, aż ktoś podejdzie — uśmiecha się Kasia Kulik, 17-letnia wolontariuszka z Koniakowa.

Takich jak one były w niedzielę na ulicach wielu miejscowości powiatu setki. Niektóre, tak jak Wiktoria Bebińska i Magdalena Piwocha, mają dopiero 9 lat. — Takim dziewczynkom aż nie wypada nie dać — mówił mężczyzna, którego spotkaliśmy, gdy akurat przyklejał sobie serduszko otrzymane od Wiktorii.

Co ciekawe, większość wolontariuszy to dziewczyny. W niedzielę w Wiśle na prawie 50 kwestujących było tylko czterech chłopaków... — Im się chyba po prostu nie chce — kwituje Ilona Ligocka. Tym razem wolontariusze Jurka Owsiaka zbierali pieniądze na pomoc dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.

WSZYSTKO O XVI FINALE WOŚP:
Śląsk Cieszyński zebrał w niedzielę 140.000 zł
Wojewoda sprzedał w Wiśle swój fotel
Znani rajdowcy robili w Wiśle za szoferów
Strażacy ewakuowali szkołę
Ruszyła wielka kwesta
W niedzielę będzie się działo!
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Magda rządzi!!!!!

o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Czy to najważniejsze wydarzenie w tym roku?

Nio to super pomagać tak chorym dzieciom i nie tylko..bardzo ładnie:):):)

No i to co ze siodmy. Mnie to interesuje. Wreszcie ktos powaznie potraktowal WOSP w regionie. W koncu to tylko jeden dzien w roku. Nie zaszkodzi, jak ludzie cos wiecej o tym poczytaja. Brawo Codzienna!

Nie wszystkim jak widać podoba się ogromna
popularność ORKIESTRY.
Duże brawa dla codziennej!!!!!!!

Takie akcje są naprawdę fajne...pomimo tego,że było dość zimno i bolały nas nogi nie żałuje,że wzięłam udział w akcji WOŚP...PoZdRaWiAm

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama