, czwartek 22 sierpnia 2019
Można się kąpać
Woda w Brennicy jest czysta - zapewniają epidemiolodzy. fot. Wocjiech Trzcionka Dodaj do Facebook

Można się kąpać

INTERIA.PL
Badania jakości wody w rzekach i jeziorach w Beskidach wykazały, że podczas zapowiadanego przez synoptyków ciepłego weekendu będzie można skorzystać z większości kąpielisk. Niebezpieczne bakterie stwierdzono jedynie w Wiśle w Ustroniu.
W piątek powiatowe sanepidy opublikowały wyniki ostatnich badań. Epidemiolodzy stanowczo odradzają kąpieli w rejonie kąpielisk w rzece Wiśle, gdzie wykryto bakterie typu kałowego: w Ustroniu- Jaszowcu oraz Ustroniu-Nierodzimiu. W pozostałych rejonach woda jest czysta.

Według synoptyków pogoda generalnie będzie sprzyjała wypoczynkowi na łonie natury. Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Katowicach wynika, że sobota w Beskidach będzie pochmurna, ale ciepła. Do południa może przelotnie popadać, a nawet zagrzmieć. Temperatura sięgnie 27 stopni C. Niedziela będzie już słoneczna. Temperatura w ciągu dnia wyniesie 27 stopni C.

Na beskidzkich szlakach panują dobre warunki.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wiadoma rzecz. Przyjdą upaly i brak opadów, przyjadą turyści i ..... gwaltownie rośnie stężenie bakterii coli, których rozwojowi sprzyja wysoka temperatura wody. Wtedy dopiero są potrzebne pomiary i szybka informacja.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama