, środa 4 sierpnia 2021
Mosty pozostaną jednokierunkowe
Mostem Przyjaźni samochody nadal będą mogły jeździć tylko w jedną stronę. fot. Edyta Rasmus Dodaj do Facebook

Mosty pozostaną jednokierunkowe

EDYTA RASMUS
Po zniesieniu kontroli granicznej na mostach pomiędzy Cieszynem a Czeskim Cieszynem, układ komunikacyjny na obu przeprawach nie będzie zmieniony.
Przez mosty dalej będzie się jeździło w jednym kierunku (mostem Przyjaźni wjeżdżało do Czech, a Wolności wyjeżdżało) i nadal będzie na nich obowiązywało ograniczenie wjazdu dla samochodów o tonażu przekraczającym 3,5 ton. Do takich ustaleń doszły władze obu miast, które od dłuższego czasu przygotowują się do likwidacji przejść granicznych, co najpewniej nastąpi 21 grudnia tego roku.

— Chcemy utrzymać aktualny stan organizacji ruchu na granicy, bo uważamy, że istniejące rozwiązania komunikacyjne są najlepsze. Oczywiście będziemy na bieżąco analizować sytuację na drogach w pobliżu granicy po wprowadzeniu zmian na mostach i w razie czego wprowadzać zmiany — mówi wiceburmistrz Cieszyna Włodzimierz Cybulski.

Zmian nie należy się też spodziewać na innych przejściach granicznych z Czechami w regionie. Na razie nie wiadomo, czy po zniesieniu kontroli granicznej na moście w Cieszynie-Boguszowicach będą na niego mogli wchodzić piesi. Dotąd było to zakazane.
Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Tylko wprowadzenie dwóch kierunków jazdy może spowodować prawdziwe połączenie miast w jeden organizm, ale dobrze że przynajmniej te wiaty znikną...

Co za głupie stanowisko ! Mosty są wystarczająco szerokie na ruch dwustronny ! Nie ma żadnego niebezpieczeństwa korków. Zamiast myśleć o faktycznej integracji Cieszynów władze obu miast udają i im na niej nie zależy !

Przypominam, że władze po wejściu do Unii były PRZECIWKO dwustronnemu ruchowi pieszych na mostach. Dopiero po akcji Pana Trzcionki, oburzeniu Cieszyniaków na biurokratów go wprowadzono

Przypominam, że władze po wejściu do Unii były PRZECIWKO dwustronnemu ruchowi pieszych na mostach. Dopiero po akcji Pana Trzcionki, oburzeniu Cieszyniaków na biurokratów go wprowadzono

Przypominam, że władze po wejściu do Unii były PRZECIWKO dwustronnemu ruchowi pieszych na mostach. Dopiero po akcji Pana Trzcionki, oburzeniu Cieszyniaków na biurokratów go wprowadzono

Tak Wojtek też sie przyczynił do wustronnego przejscia na mostach ale głównym " sprawcą" był Zarząd Główny Macierzy Ziemi Cieszyńskiej z jego prezesem Mariuszem Makowskim , zdecydowana uchwała i jej przekazanie do władz obu państw jak i do samorządów spowodowała taki stan rzeczy jaki jest. Uważam , że samochody i motory powinne jeżdzić tak jak dzisiaj, bo znająć naszych piratów drogowych/ czesi też nie są aniołami za kierownica/ to można sobie wyobrażić co by się działo. Dla naszego bezpieczęnstwa a szczególnie pieszych !

Wielu ojcow ma sukces a ruch dwustronny pieszych na obu mostach wprowadzno decyzja SG w warszawie na wniosek pana płk Jana Zyrka , malo kto to pamieta !!

to nie tylko władza samorządowa bedzie decydować jak maja wygladac i jakie warunki spelniac przejscia graniczne po naszy wejsciu do Schengen, bo to przecież nadal bedzie granica państwa wiec ustalenia z MSWiA bedą ważne w tej kwestii a nie widzimisie samorządu!!

Ja nie widzę problemu z ruchem dwustronnym aut. 3 Maja jest szeroka, tak samo jak jej przedłużenie w Czeskim Cieszynie. Koło dworca w Czeskim Cieszynie jest nowe skrzyżowanie. Większość ruchu lokalnego byłaby tam skierowana. Koło zamku jest ciaśniej, pomijając dni targowe na pewno nie byłoby tłoku.
Trzeba podejmować odważne decyzje, Cieszyn powinien pokazać, że jest pionierem integracji.
Powinna być komunikacja miejska między obu stronami Olzy. Linia miejskich busów rozładowałaby tłok w środy i soboty. W Zgorzelcu i Goerlitz wspólna komunikacja działa bez problemu, w Cieszynie nie da się, bo komuś się nie chce.

Co do wprowadzenia ruchu dwustronnego, to wszyscy mają rację. Akcję podjęli red. Trzcionka i Macierz, poparcia udzielili Cieszyniacy, przeciwko był np. pan Cybulski. Władze straszyły, że to się nie da zrobić, ajak już to najszybciej za rok. Dzięki Dziennikowi Zachodniemu okazało się, że jest "afera" i SG bez problemu załatwiła ruch, od ręki

Tak naprawdę to ruch jednokierunkowy forsują kupcy, bo przy ruchu dwukierunkowym niewiele osób korzystałoby z mostu Wolności...

Wislok pisze ,ze w Zgorzelcu dziala wspolna komunikacja .To dlaczego p.Burmistrz mi odpisal ,ze w Cieszynie sie nie da???

Poki Polski tu nie było to ruch był dwukierunkowy i nawet tory sie zmiesciły

władze cieszyna tylko umią się tłumaczyć albo się nie da,albo będziemy obserwować,albo nie ma pieniędzy i tak w kółko od x lat.w tym wszystkim chodzi im tylko o swoje posadki a nie o dobro mieszkańców i miasta...

Pod tym adresem można sobie obejrzeć plan komunikacji miejskiej Goerlitz/Zgorzelec:
http://www.zvon.de/dnl_view.php?lg=pl&file=pl%2Fdnl%2Fsv_gr_zgr_061210.8...
( skopiować i wkleić jako adres ).
Ewentualnie wejść na stronę:
http://www.zvon.de/index.php?whl=11150000&lg=pl&ank=823#823
i wybrać Download
Görlitz/ Zgorzelec

Dla ułatwienia: miasta łączy linia P

Niewiele z tego można zrozumieć. Integrujemy się a tu jakby Ktoś była ZA, a nawet PRZECIW. Zamiast dyskusji i rozwiązań w podstawowym zakresie: komunikacja, środowisko (woda, śmieci, ścieki itd.), drogi, oferuje się społeczeństwu zestaw "zastępczych" problemów. O czymże to tak zawzięcie dyskutują Rady obu (???) Miast od lat kilku? Co My z tego mamy?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama