, sobota 23 marca 2019
Mieszkańcy wygrali z targowiskiem
Stanisław Serwan i Zbigniew Rumiński bali się, że pod ich oknami wyrosną kolejne stragany. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Mieszkańcy wygrali z targowiskiem

TWO, DOKA
Protest mieszkańców nagłośniony przez Gazetęcodzienną.pl przyniósł skutek. Władze Cieszyna nie zgodziły się na rozbudowę prywatnego targowiska przy al. Łyska w Cieszynie.
O sprawie pisaliśmy w marcu w artykule „W proteście przywiążemy się do bramy!". Targowisko na terenie byłych zakładów odzieżowych Juwenia jest chętnie odwiedzane przez Czechów, bo działa codziennie i znajduje się tuż nad Olzą, między mostami Przyjaźni i Wolności. Można tu łatwo i szybko trafić, nawet piechotą. Nic więc dziwnego, że prywatny bazar coraz bardziej się rozrasta. Cieszyniacy mieszkający przy pobliskiej ul. Schodowej mają już tego jednak dość.

― Ruch zaczyna się już nocą. Handlarze nie zwracają uwagi na ciszę nocną, hałasują, głośno słuchają muzyki ― opowiadał Zbigniew Rumiński. Mieszkańcy narzekają też na brud i bałagan, który zostawiają kupcy. ― Ciągle unoszą się w powietrzu folie i opakowania, ludzie załatwiają swoje potrzeby pod naszymi oknami lub w klatkach schodowych. Nie każdy wie, gdzie znajdują sie toalety.

Nic więc dziwnego, że gdy pojawiła się informacja, że na placu, gdzie stoją puste magazyny firmy Centrostal (tuż koło obecnego targowiska), ma powstać 140 kolejnych straganów, ludzie zaprotestowali. Dzięki Gazeciecodziennej.pl nagłośnili problem. Napisali też pismo do władz Cieszyna, w którym poinformowali, że nie zgadzają się na zorganizowanie kolejnego placu targowego w okolicy ich domów. Opłaciło się. Burmistrz Bogdan Ficek nie zgodził się na wydzielenie kolejnego kawałka terenu pod targowisko.

— Wszyscy się bardzo cieszą, że targowisko nie będzie rozbudowane, nie ukrywam, że Gazetacodzienna.pl wiele nam pomogła. Bardzo dziękujemy — przekonuje Stanisław Serwan, jeden z mieszkańców.
Komentarze: (18)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Brawo; a idąc za ciosem, należy zrobić wszystko, żeby zlikwidować istniejące budy targowe. I to jak najszybciej.

dlaczego Samorząd nie zda o wizrerunek naszego grodu?

Если всё делить на белое и чёрное, то куда попадает разноцветное?

Jestem po stronie mieszkańców i cieszę się, że tę batalię wygrali, ale faktem jest, że handel targowiskowy cieszy się sporą popularnością i władze miasta powinny stworzyć godziwe warunki do tego typu działalności. Myślę, że odpowiednie miejsce się znajdzie, jeśli będzie dobra wola magistratu.

Zyta, miejsce już jest. Co prawda, ul. Katowicka też nie wydaje się odpowednia, ale targowisko funkcjonuje tam już od lat. Natomiast ten koszmarek nad Olzą należy jak najszybciej zlikwidować.

pod zaborem rosyjskim na razie nie jesteśmy, więc mogłabys lub mógłbyś sie wreszcie nauczyć troche pisać w języku polskim !!!!!!! powodzenia

Proszę policzyć ilu ludzi żyje dzięki targowisku a ile jest dookoła mieszkańców. Ot polska demokracja. Śmierdzi korupcją z daleka.

W miejscu Juwenii i tak powstanie supermarket. Kwestia czasu i odpowiedniego smarowania...

Popieram głosy za przeniesienie targowiska w inne miejsce, Jeżeli mają byc nad Olzą piekne ogrody - parki tak szeroko reklamowane przez władze miasta to nie da sie to pogodzic. Oczywiście nie można zlikwidowac i ludzi pozbawiaC chleba!Ale jest tyle miejsca w naszym Grodzie Piastowskim , zastanawia mnie , większośc straganiarzy nie są z Cieszyna ani z Powiatu naszego, czyżby wszyscy w C-nie mieli pracę?

do 666 -ciekawym, jakbyś mieszkół koło targowiska to byś inaczej godol. !?

Zdecydowana większość handlarzy targowiskowych to nie sa mieszkańcy Cieszyna ani powiatu. W związku z tym podatki od ich działalności nie są odprowadzane do naszej miejskiej kasy. Opłacają jedynie niewielką opłatę targowiskową (czy jak tam się ona nazywa). A najważniejsze - oni tu nie mieszkają i potrzeby mieszkańców mają w głębokim poważaniu. Nigdy nie będą dbać o ciszę, spokój, porządek i estetyczny wygląd tzw. bud targowych. Oni tylko zarabiają na handlu z Czechami.

Воду мутят чистокровные националисты.

Targowisko w tym miejscu jest hańbą dla miasta: obskurne budy, syf,
antyreklama Cieszyna.
Kiedy wreszcie Cieszyn będzie miał cywilizowane hale targowe?

1.Zdecydowana większość to są mieszkańcy Cieszyna a opłata wcale taka niewielka nie jest. 2.Żule z "Perełki" jakoś nie przeszkadzają? 3. Gdzie Wy chcecie między murami Juwenii zrobić ogrody. 4 Hale targowe nie powstaną nigdy bo stragan jest 1000 razy tanszy. 5. Mój głos był o demokracji i korupcji. 6. Poczytajcie Syrenkę bo mądrze pisze (pozdro)

to targowisko więcej robi dla przygranicznej integracji niż wszystkie powołane do tego instytucje razem wzięte; szkoda by było likwidować, a parki i ogrody można lokalizować gdzie indziej ( mieszkańcom współczuję, poniekąd, ale może powinni zainwestować w okna i rolety ).

1. WIEKSZOść TARGUJąCYCH TO LUDZIE Z POWIATU. 2.TEREN JEST PRYWATNY, MIASTU NIC DO TEGO. 3. WYGLąDA JAK SY.. TO FAKT ALE TO WINA WłASćICIELA KTóRY PRZEZ LATA ZDZIERAł 850 Zł ZA STOISKO I NIC NIE IWESTOWA W TEN OBIEKT. 4 JEST OTWARTE OD 6 DO 16. I NIE WYPISUJCIE LUDZIE GłUPOT

To nie miejsce na budy targowe.Zlikwidowac!! Na malej Lace jest podobne targowisko.

Póki co to nie zlikwidują
Zbyt wielkie dochody dla właściciela placu, który defakto jest chyba z chrzanowa.
850 zeta od budy (albo i więcej w zależności od gabarytów)Miesięczne dochody sięgają 450 000 zł. na czysto.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama