, wtorek 7 lipca 2020
Koszmarne korki w Skoczowie
Drogowcy zamknęli most na Wiśle nikogo o tym nie uprzedzając. fot. Jan Bacza Dodaj do Facebook

Koszmarne korki w Skoczowie

WO
Nawet trzy godziny trzeba odstać w korkach na jedynce, żeby dostać się z Cieszyna do Bielska-Białej. Powodem jest zamknięcie mostu na Wiśle w Skoczowie, gdzie trwa wymiana nawierzchni.
Problem w tym, że firma Budimex-Dromex wykonująca remont, nie poinformowała urzędu, policji i pogotowia, że most przy skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Bielskiej będzie naprawiany. Z tego też powodu nie przygotowano objazdów i żeby przedostać się z jednej strony Wisły na drugą trzeba jechać 6 km przez miasto i poświęcić godzinę.

— Tak nie może być, dlatego pouczyliśmy inwestora, że jeżeli nie będzie stosować się do procedur, to skierujemy wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego. Inwestor musi poinformować gminę z tygodniowym wyprzedzeniem, że będzie zamykał drogę. Urzędnicy muszą mieć czas na przygotowanie objazdów — mówi Gazeciecodziennej.pl mł. insp. Ireneusz Szwarga, komendant powiatowy policji w Cieszynie.

Dopiero w czwartek po interwencji policji, przedstawiciel firmy Budimex-Dromex, która jest generalnym wykonawcą robót prowadzonych na skrzyżowaniu drogi krajowej DK 81 z ulicą Bielską w Skoczowie, poinformował, że w piątek od godz. 9.00 skrzyżowanie zostanie zamknięte dla ruchu. Ruch drogowy zostanie przywrócony w tym rejonie w sobotę o godz. 6.00. Gdyby wykonawca z przyczyn technicznych nie zdążył zakończyć prac, skrzyżowanie zostanie ponownie wyłączone z ruchu 1 września od 13.30.
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Idioci ci drogowcy.

To przecież proste. Wali się karę i po kłopocie. nie mandat 100-200 zł ale Karę!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama