, sobota 6 czerwca 2020
Gonią ulicznych handlarzy wódką
Te zdjęcia zrobiliśmy z ukrycia. Pani z lewej właśnie wyjęła z torby czeski alkohol i biegnie go odsprzedać. fot. KK Dodaj do Facebook

Gonią ulicznych handlarzy wódką

KK
Gonią ulicznych handlarzy wódką

Transakcja dochodzi do skutku. Wódka ląduje w reklamówce. fot. KK

Policja bierze się za ulicznych handlarzy czeską wódką w Cieszynie. — Będziemy ich nękać tak długo, aż znikną — obiecuje policja.
Piątkowy poranek. Na parking przy ul. Dojazdowej przy Brackim Browarze Zamkowym podjeżdża autobus wycieczkowy. Z publicznej toalety przy placyku natychmiast wybiegają dwie kobiety — starsza i młodsza. Zaczepiają turystów oferując tani alkohol z Czech. Zapraszają nawet na darmowy poczęstunek do szaletu. Przerażeni turyści, nie wiedząc o co chodzi, czym prędzej uciekają. Tylko nieliczni decydują się na zakup flaszeczki.

— Miałem interwencje internautów o tym dziwnym procederze, więc zwróciłem problem w Straży Miejskiej. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zatrzymali pięć osób oferujących alkohol niewiadomego pochodzenia. Okazało się, że sprzedaż wódki bez znaków akcyzy odbywa się na większą skalę, więc poprosiłem o wsparcie policję — mówi burmistrz Bogdan Ficek.

Mł. insp. Ireneusz Szwarga, nowy komendant powiatowy policji w Cieszynie, obiecał zająć się problemem. Patrole już pojawiły się na parkingu, ale na nich się nie skończy. — To będzie zabawa w kotka i myszkę, bo osoby, które nielegalnie oferują alkohol na pewno tak łatwo się nie poddadzą. Ale podejmujemy wyzwanie. Będziemy ich ścigać aż do skutku — obiecuje komendant.

Od soboty parking przy ul. Objazdowej oraz inne miejsca, gdzie nielegalnie sprzedawany jest alkohol z Czech, będą dokładnie sprawdzane przez funkcjonariuszy w cywilu. Policja ma również zamiar inwigilować środowisko handlarzy, a do działań operacyjnych wykorzystane zostaną ukryte kamery. — Nie ma zmiłuj się. Ci ludzie muszą zniknąć spod granicy. Nie możemy pozwolić na to, żeby nękali turystów przyjeżdżających do Cieszyna — zapowiada Ireneusz Szwarga.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Sluszna sprawa! To wstyd aby turysci w Cieszynie byli nachodzeni przez handlarzy a co wiecej czestowani wodka w szaletach!! To wstyd dla miasta.Brawo jestem za !! Pozdrawim

Pogoncie tych alkoholikow z Cieszyna. Wstyd mi za ten parking, wstyd za tych ludzi, wstyd za ten szalet. To okropne miejsce.

A moze tak babce klozetowej zrobić remanent Moze by wyszlo manko brak 3 kg gówna

wstyd!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama