, środa 8 lipca 2020
Frekwencja będzie wysoka?
Stanisław Murdzek przyszedł na głosowanie z żoną Ireną (z prawej). Oboje doskonale wiedzieli, na kogo zagłosują. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Frekwencja będzie wysoka?

TWO
Spory ruch panuje od 6.00 rano w lokalach wyborczych. Czy frekwencja będzie wyższa niż dwa lata temu? Do godz. 10.30 w okręgu bielskim, który obejmuje m.in. powiat cieszyński, głosowało 11,72 proc. uprawnionych (przy 8,36 proc. w skali kraju).
— Ja zawsze chodzę głosować. Gdy dzisiaj podpisywałem listę widziałem, że przede mną było już sporo ludzi. Oby ta tendencja utrzymała się do 20.00 — mówił Stanisław Murdzek, który po godz. 11.00 głosował w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 9 w Cieszynie.

Pan Antoni (nie chciał podać nazwiska) też głosował w tym samym lokalu. Pierwszy raz od wielu lat. — Normalnie nie chodzę na wybory, ale teraz musiałem. Poza tym szum medialny był taki, że nie można było nie pójść. Takich jak ja na pewno będzie więcej i myślę, że frekwencja przekroczy 60 proc. — przekonywał pan Antoni.

Frekwencja do godz. 10.30 wyniosła 8,36 proc. uprawnionych do głosowania - poinformował na konferencji prasowej przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Ferdynand Rymarz. Dla porównania, w poprzednich wyborach parlamentarnych w 2005 r. frekwencja o godz. 10.30 wyniosła 6,76 proc. Najwyższą frekwencję odnotowano do tej pory w Krakowie - 16,16 proc. oraz w Warszawie - 10,22 proc. Najniższą frekwencję zanotowano w Gdańsku - 6,39 proc. oraz we Wrocławiu - 7,74 proc.

Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza, cisza wyborcza w całym kraju zostaje przedłużona o 20 minut. W jednej z obwodowych komisji wyborczych w Pile głosowanie rozpoczęło się z dwugodzinnym opóźnieniem z powodu uszkodzenia pieczęci do stemplowania kart do głosowania. Natomiast w Płocku jeden z lokali wyborczych otwarto 20 minut później, niż planowano, ponieważ zaciął się zamek w szafie pancernej, w której przechowywano dokumenty wyborcze.

W całym kraju wybieramy 460 posłów spośród 6188 kandydatów i 100 senatorów spośród 385 osób. Oznacza to, że o jeden mandat poselski ubiega się 13 kandydatów, a o mandat senatorski - statystycznie 3,85 kandydatów.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ze wzgledu na cisze wyborcza prosimy o nie prowadzenie na forum agitacji na rzecz jakichkolwiek kandydatow. BARDZO PROSIMY. Posty BEDA USUWANE

mam to w pupie te całe wybory to jes nuda .

Fajnie ze ludzisjka sie jednak zmobilizowali. Ci ktorzy jeszcze nie poszli... MACIE CZAS DO 20.00. Skorzystajcie.

Ze wzgledu na cisze wyborcza prosimy o nie prowadzenie na forum agitacji na rzecz jakichkolwiek kandydatow. BARDZO PROSIMY. Posty BEDA USUWANE

jak masz to w pupie to nie becz i nie przezywaj co sie dzieje w polityce i Twoim kraju... Zal mi takich PASYWNIAKOW...

Brawo Redakcja !Nareszcie cos wiadomo o naszym powiecie.centralne wiadomosci zostawcie warszawce!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama