, sobota 6 marca 2021
Dyrektor (pilnie) poszukiwany
Kto zajmie miejsce Jana Kawuloka? fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Dyrektor (pilnie) poszukiwany

TWO
Za dwa tygodnie Jan Kawulok obejmie stanowisko dyrektora Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, tymczasem następcy na jego miejsce w szpitalu ciągle nie ma. — Do 1 kwietnia się znajdzie — zapewniają władze powiatu.
Długoletni dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie wygrał, przypomnijmy, konkurs na szefa CPR i 1 kwietnia obejmie to stanowisko. A kto zajmie jego miejsce w szpitalu? Na konkurs ogłoszony przez Starostwo Powiatowe wpłynęły cztery oferty. Jak informowaliśmy jako pierwsi 21 lutego, o stanowisko ubiegali się: Alfred Holisz, szef Związku Zawodowego Solidarność w Szpitalu Śląskim, Jarosław Habdas, były dyrektor szpitali w Rybniku i Bielsku-Białej, Marek Szewczyk, kiedyś w zarządzie Śląskiej Kasy Chorych i Marek Gubała, chirurg w cieszyńskim szpitalu.

Członkowie Zarządu Powiatu długo zastanawiali się nad kandydaturami: najpierw poznali życiorysy kandydatów, a potem - w bezpośrednich rozmowach - ich pomysły na szpital. Decyzja o tym, kto obejmie ZZOZ miała zapaść na dzisiejszym, nadzwyczajnym posiedzeniu Zarządu Powiatu. Ale nie zapadła. — Postanowiliśmy nie wyłonić dyrektora z grona tych kandydatów — mówi Gazeciecodziennej.pl wicestarosta Mieczysław Szczurek.

Dlaczego? — Wszyscy kandydaci przedstawili koncepcje prowadzenia szpitala, ładnie mówili jak zrestrukturyzować placówkę, ale zabrakło im pomysłów na rozwiązanie problemu z długami szpitala — wyjaśnia wicestarosta.

Co teraz? Jan Kawulok od 1 kwietnia przechodzi do pogotowia, a stanowisko dyrektora szpitala nie może być nieobsadzone, dlatego Zarząd Powiatu bez konkursu, w specjalnym trybie będzie teraz szukał nowego kandydata.

Zdaniem jednego z lekarzy pracujących w Szpitalu Śląskim, taka osoba już została znaleziona. — Wczoraj słyszeliśmy, że nikt z tej czwórki nie wygra. Dyrektorem szpitala zostanie lekarka z Bielska-Białej — zdradza nam lekarz proszący o zachowanie anonimowości.

— A ja słyszałem, że mamy trzy lekarki... Nie mamy „gotowego" kandydata. Rozglądamy się. Mamy jeszcze trochę czasu — przekonuje Mieczysław Szczurek.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:
Ile Kawulok zarobi w pogotowiu?
Czterech na jeden stołek
Komentarze: (18)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

od 1. kwietnia bedzie urzedowal w Pogotowiu to chyba Prima -Aprylis ! Oj Janeczku i tak sie omylisz !!

Szkoda , że nie wygrał Habdas !

Ludzie. Puknicie się w tym starostwie w główki. Jak spłacić długi ma szpital ,skoro brakuje na jego bieżace funkcjonowanie. Gdyby któryś z kandydatów powiedział jak to zrobić byłby cudotwórcą co jest nie możliwe przy tego typu organizacji służby zdrowia. To niech pan Szczurek były bezrobotny powie jak oddłużyć szpital ,a może pan Gluza. Na co czekacie ???Zlikwidujcie starostwo, a pieniądze się znajdą na szpital.Zróbcie powiaty na obszarze bylych województw będzie ich tylko 49 zamiast ponad 200 i skoncza się problemy z oddłuzeniem sluzby zdrowia.

"Do 1 kwietnia się znajdzie...."- a zgubił się???
Jarek K. nie przywiózł"gotowca" w teczuszce - będąc z gospodarską wizytą????????

a ja uważam,że najlepszym kandydatem na dyrektora jest tylko dr.P.Gruszczyk ze Skoczowa.

Ten Zarząd to jedna wielka kompromitacja. Od miesiąca mówiło sie o kandydaturze jakieś kobiety. Przyniósł ją w teczce zgadnijcie kto - a no własnie Karol Węglarzy - nowy szef PO w Powiecie.Wywalił Kożdonia, teraz bierze się za szpital.Niedługo sprzedadza go za grosze. A kupi kto - zgadliście - Pan Karol. Pozdrawiam wszystkich,szczególnie gorąco wszystkich kandydatów,którzy dali sie wypuścić jak dzieci i uwierzyli,że konkurs jest uczciwy.

"Powtarzalność jest siłą samą w sobie i coś, co trwa, choćby było najgłupsze i najbardziej szkodliwe, przez samą tylko powtarzalność staje się prawomocne." - Mrożek

Powiat nie ma koncepcji. Ma tylko chęć realizacji koneksji i powiązań aktualnie najjaśniejszej panującej partii.
Szara eminencja KW od dziecka lubi pociągać za sznurki zgodnie z własnymi korzyściami i zobowiązaniami dla wyżej postawionych. I poczytajcie wsześniejsze komentarze. Wiadomo było od początku że ten "konkurs" to pic na wodę. A ta pani nie będzie miała lekko , oj nie. Nie wie w jakie bagno wchodzi.
A lubi rządzić i jest z tego znana współpracownikom.
A Szpital z deszczu pod rynnę wpadnie.Niestety.

No witam !Nie wiem kto to i po co wysuwa osobe lekarza Gruszczyka - a czy zna tego pana? jego dziwne interesy z autami/oszustwa/,domem schadzek w Brennej i postepowaniu jako lekarz z ludzmi,ktory wyludza pieniadze za opieke-oplata miesieczna,czy to jest zgodne z prawem izaleceniami NFZ? prosze sie zastanowic bo oszustow i nieudacznikow jest juz pelno.

i tak wygra babka! Oni juz dobrze wiedza kto wygra!

Длинные языки... сеют вражду между соседями и между народами.

"...dlatego Zarząd Powiatu bez konkursu, w specjalnym trybie będzie teraz szukał nowego kandydata." Specjalny tryb dla specjalnie protegowanych, przez specjalnie wyspecjalizowanych specjalistów. I kto za tym stoi i czemu to służy? Pozgadujemy

budżet powqiatu / 2007 / - przychód 123 000 000zł
koszty osobowe/ wynagordzenia i pochodne - 49 300 000 zł
budżet szpitala / nieco ponad 1000 pracowników/
przychód - około 48 000 000 zł w tym koszty osobowe / 37%/ tj. 17 760 000zł
ZDROWIE NALEŻY SOBIE CENIĆ A I TAK PRZEGRYWA Z WARTOŚCIĄ ADMINISTRACJI.

A moze zostanie P.J.Kawulok?Przynajmniej juz znacie co posiadacie,nie byl az taki zly.Sa jeszcze gorsi od niego.Kto jest za pozostaniem J.Kawuloka?

Myśl Kobieto.! To polityka. A nie sentymenty.

A dr chirurg był taki pweny stołka!! ,bo tak często latał do starostwa, tak skutecznie poburzał kolegów(?) lekarzy przeciwko Kawulokowi, bo myślal,że on przejdzie jako ten,co dba o szpital( czytaj wlasny folwark) i co .. .?Sam padł11Starostwo i kolesie ze starostwa i szpitala wystrychnęli go na dudka,bo niechcą znim pracować! Chachachachacha.

Jeżeli Pan Starosta Szczurek nie wie kogo wybrano to mu podpowiem,że jednogłosnie wybrano Panią dr Annę Bednarską-Czerwińską z Katowic.

ov7et1n-8by4du8-tw6q3f43-0 online gambling
http://urlser.com/?m6c0v#1
[url=http://urlser.com/?DYEVZ#3]insurance quotes[/url]
[url]http://urlser.com/?m6c0v#4[/url]
[http://urlser.com/?xFj4E#5 insurance]
"life insurance":http://urlser.com/?boo2X#6
[LINK http://texas-holdem-mo.lookera.net#7]texas holdem[/LINK]
[img]http://victor.freewebhostingpro.com/1.php[/img]

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama