, sobota 24 sierpnia 2019
Czarny bocian w centrum miasta
Tak wygląda bocian czarny. Naszemu fotoreporterowi nie udało się znaleźć ptaka, który widziany był w Cieszynie. fot. Marek Szczepanek/Wikipedia.pl Dodaj do Facebook

Czarny bocian w centrum miasta

ER
Bocian w mieście to rzadki widok, a co dopiero czarny!
W okolicach targowiska i potoku Sarkandrówka w Cieszynie od dwóch dni widywany jest czarny bocian. To młody osobnik. Przesiaduje nad wodą, albo krąży nad miastem. Być może tylko odpoczywa, ale mógł się też zgubić lub jest chory. — Dlatego, gdyby coś się działo, to zapewnimy mu opiekę w pogotowiu dla ptaków w Mikołowie. Ale być może po prostu odleci. Fachowcy przekonują, że ma na to jeszcze jakieś dwa tygodnie — mówi wiceburmistrz Cieszyna Włodzimierz Cybulski.

Bocian czarny zimuje w środkowych i południowych okolicach Afryki oraz w Indiach. Na terenie Polski występuje w rozproszeniu na terenie całego kraju. W przeciwieństwie do swego białego kuzyna, bocian czarny jest ptakiem bardzo ostrożnym: stroni od ludzi zakładając gniazda w rozległych drzewostanach w pobliżu jezior i rzek.

Bociany czarne, z powodu ich małej populacji, zostały wpisane do czerwonej księgi jako gatunek skrajnie zagrożony wyginięciem. W Polsce jest ich zaledwie kilkaset sztuk.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ja widziałam takiego jakieś 2 miesiące temu nad Bobrówką.Piekny widok:)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama