, środa 22 września 2021
Ciężko chora Laura chce zostać księżniczką. Pomóż spełnić jej marzenie!
6-letnia Laura z Cieszyna, która zmaga się z rakiem mózgu, pragnie zostać księżniczką. fot. mammarzenie.org Dodaj do Facebook

Ciężko chora Laura chce zostać księżniczką. Pomóż spełnić jej marzenie!

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Oprócz bólu, ciągłych pobytów w szpitalu, rozłąki z rodzicami, istnieje jeszcze inny świat: świat marzeń. Fundacja Mam Marzenie przez osiem lat swej działalności spełniła ponad 3 tys. marzeń ciężko chorych dzieci w całej Polsce. Kolejną podopieczną fundacji została 6-letnia Laura, która zmaga się z rakiem mózgu. Mała mieszkanka Cieszyna pragnie zostać księżniczką.
Co roku 3 tys. Polaków dowiaduje się, że ma złośliwego guza mózgu. W zależności od rodzaju guza szansę na całkowite wyleczenie, ma 50-80 proc. dzieci. Laura przeszła już ciężką operację usunięcia guza i 4 cykle chemioterapii. Czeka ją jeszcze 6 tygodni radioterapii i roczna chemioterapia podtrzymująca.

- Spotkało nas nieszczęście, ale nasza Laura jest wesołą, pełną pozytywnej energii dziewczynką. Żyje w świecie baśni i to pomaga jej dzielnie znosić przeciwności losu. Nie boi się już igieł, białych fartuchów lekarzy i wizyt w szpitalu - opowiada o swojej córce Monika Szczypka. 

Laura przez dwa lata uczęszczała do Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. Kochała tańczyć i bawić się z rówieśnikami. Obecnie przebywa w domu. Nie może uczęszczać do przedszkola z powodu obniżonej odporności.
Podczas spotkania z wolontariuszami fundacji Laura opowiadała o wielu swoich marzeniach. Tym jej największym jest, aby przez jeden dzień zostać prawdziwą księżniczką. Podopieczna fundacji chciałaby mieć bal w zamku, na którym byliby rodzice, czyli król i królowa, a ona ubrana w piękną suknię, czesałaby swoje długie włosy i tańczyła z księciem Kubą, ulubionym kolegą z przedszkola.

- Laura ma swój różowy pokoik, książki z historiami o jej ulubionych bohaterach, ale chciałabym, aby raz w życiu sama poczuła się jak prawdziwa księżniczka - mówi mama dziewczynki.

Radość oczekiwania i szczęście ze spełnienia marzenia przynosi dzieciom ulgę w codziennym cierpieniu i pomaga zmagać się z trudem każdego dnia. Marzenie Laury nie jest marzeniem nie do spełnienia. Wystarczy odrobina zaangażowania i chęci, aby ją uszczęśliwić. Jest to możliwe dzięki Fundacji Mam Marzenie, ale przede wszystkim dzięki wsparciu sponsorów.

Osoby prywatne lub firmy, które chciałyby pomóc w spełnieniu marzenia Laury proszone są o kontakt z wolontariuszami fundacji pod numerem telefonu: +48 515-199-621. 

Zobacz więcej szczegółów na stronie Fundacji Mam Marzenie.
(kliknij)
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

duuuuzo zdrowia kochana ksiezniczko:))

Przepraszam, a czy JAKAKOLWIEK choroba czemuś służy? Laurko, zdrowia!

Modlę się Laurko za Twój szybki powrót do zdrowia.

W takich przypadkach zastanawiam się, dlaczego? Czemu taka choroba służy?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama