, wtorek 12 maja 2020
Cieszyn: Strażacy w szpitalu
Strażacy szczegółowo zapoznali się z planem budynku oraz rozkładem sal, hydrantów i dróg ewakuacyjnych. fot. Joanna Urbańska Dodaj do Facebook

Cieszyn: Strażacy w szpitalu

JUR
Cieszyn: Strażacy w szpitalu

Strażacy dokładnie sprawdzili każdą kondygnację pawilonu. — Budynek spełnia wszystkie standardy – zapewnia Henryk Neffe (na zdjęciu drugi od prawej). fot. Joanna Urbańska


Cieszyn: Strażacy w szpitalu

Budowany ponad 30 lat pawilon zostanie częściowo otwarty we wrześniu. fot. Joanna Urbańska

Już wkrótce zostanie otwarty nowy pawilon diagnostyczno-zabiegowy Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Jako pierwsza, we wrześniu, uruchomiona będzie izba przyjęć. Kilka dni temu zakończył się odbiór techniczny pawilonu. Specjaliści wysoko ocenili zastosowane w nim rozwiązania techniczne.
W nowym pawilonie, budowanym w wielkich bólach od ponad 30 lat, znajdą się m.in. izba przyjęć, poradnie specjalistyczne, sale operacyjne i oddział intensywnej terapii. W ostatnich miesiącach prace w szpitalu posuwają się do przodu dzięki 12 mln zł dotacji przyznanej z budżetu państwa i 8 mln zł, które na inwestycje udało się pozyskać w zeszłym roku z województwa. — Wszystkie dotychczasowe działania związane z tą trudną inwestycją były podejmowane przez Starostwo Powiatowe. Nasza współpraca w tym zakresie układa się bardzo dobrze i mamy nadzieję, że uda się zrealizować dalsze plany — podkreśla Jacek Łakota, zastępca dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych Szpitala Śląskiego.

W ostatnich tygodniach Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna i straż pożarna szczegółowo badały czy budynek został wykonany zgodnie z przepisami i dokumentacją oraz czy spełnia normy bezpieczeństwa i higieny pracy. — Można śmiało powiedzieć, że nowy pawilon spełnia wszystkie współczesne wymagania i standardy. Jest wyposażony w najnowsze systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych, systemy ostrzegawcze i sygnalizacyjne oraz rozwinięty monitoring. Strażacy szczegółowo zapoznali się z planem budynku oraz rozkładem sal, hydrantów i dróg ewakuacyjnych — informuje Henryk Neffe, inspektor ds. przeciwpożarowych szpitala.

Jako pierwsza, zaraz po wakacjach, zostanie otwarta nowa izba przyjęć. Potem do nowego budynku sukcesywnie przenoszone będą inne oddziały. — Obecnie trwa przetarg na roboty budowlane związane z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii, którego uruchomienie planujemy na przełom listopada i grudnia. Przetarg zostanie rozstrzygnięty 5 sierpnia. Ubiegamy się też o kolejne środki unijne na wyposażenie. Mimo przyśpieszenia w realizacji inwestycji, należy zachować ostrożność przy podawaniu konkretnych dat ze względu na specyfikę specjalistycznych robót. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, chcielibyśmy, aby nowy pawilon już w całości mógł działać w pierwszej połowie 2010 roku — informuje Czesław Gluza, starosta powiatu.
Komentarze: (15)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ostrożność to trzeba zachować jadąc ul.Poligonową...

jak daleko jestesmy od USA ...?

eee

W nowej izbie przyjęć panie będą miłe i uśmiechnięte a lekarze natychmiast pośpieszą z fachową interwencją. Już nie będziemy czekać 4 godziny na przyszycie palca a ciężko chorzy pacjenci nie będą leżeć na korytarzu kilka godzin bez żadnej opieki. Stare czasy i stara izba przyjęc odchodzi do lamusa. Tak będzie. Wiara góry przenosi.

wiesz chociaż co znaczy twoja ksywa..? B...ia

śpiechejcie sie, śpiechejcie. Wkrótce przedterminowe wybory i Tadeusz Będzie potrzebował głosów.

Normalnie ładniejszy niż w Leśnej Górze!

Wierzę w Ciebie Bracie. Nie idź tą drogą. Nie wyzywaj swoich bliźnich. Nie uczono Cię że nawet w bestii jest iskierka człowieczeństwa? Kochaj i bądź kochany! Przebaczam Ci te słowa potępienia bo wiem że każdy ma chwile słabości,nawet tak bogobojny człek jak Ty. Szkoda że nie zrozumiałeś ironii ale... te upały. Bądź pozdrowiony.

Słowo, którego 98,7% polaków nie umie wypowiedzieć, a co dopiero zapamiętać i przy okazji, co jest mniej ważne, fobia przed liczbą 666. Słowo wywodzi się z Apokalipsy Św. Jana (13,18) i było najwyraźniej pisane pod natchnieniem Boga, gdyż żaden śmiertelnik nie jest sam w stanie wymyślić takiego słowa.

Szanowni Państwo! "Z głupkami nie ma sensu dyskutować"- W.Cejrowski. Skuteczną metodą wyeliminowania wiadomych "komentatorów" jest ich ignorowanie. Nie odpowiadajcie ich prymitywne, prowokacyjne zaczepki! Przede wszystkim, NIE ZWRACAJCIE SIĘ DO NICH BEZPOŚREDNIO. To zadziała. Metoda - "Przemawiał DZIAD do obrazu a obraz do niego ani razu" będzie w tym przypadku b. skuteczna. Nie odpuszczą łatwo i będą smarkać swymi pseudokomentarzami czas jakiś jeszcze ale z dużo mniejszą, dla nich, satysfakcją. Zapewniam Państwa.

co cytowany przez Ciebie autorytet w dziedzinie nienawisci do wszystkiego i wszystkich.

DZIAD przemówił

Obiekty sie burzy w USA? Owszem, kawiarnie Dunkin Donuts, ale na pewno nie szpitale! Prosze w ogole nie porownywac z usa...Tam sie inaczej pieniadzem obraca, ludzie tysiace $$ placa za leczenie, tysiace za ubezpieczenia, to potem maja lepsze szpitale. Ale pamietajcie, ze szpital szpitalem, ale jeszcze dobrego lekarza potrzeba, a takich to i w usa trzeba szukac i miesiacami do niego na wizyte czekac.

... te i tak od razu zostaną zamknięte. zakład?

Należy się cieszyć, że prace postępują, dzięki temu wartość szpitala rośnie, mamy nadzieję, że jak będzie prywatyzacja oparta na zasadach bandytyzmy robotników i będziemy sprzedawać szpital wybudowany za społeczne pieniądze i forsę jak robotnicy, którzy sprzedali fabryki wybudowane za społeczne pieniądze w czasie kiedy przemawiała przez nich SOLIDARNOŚĆ Robotnicza brać do kieszeni.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama