, czwartek 4 marca 2021
Cieszyn: Bilety w górę!
Nowością w Cieszynie będą bilety jednodniowe za 7 zł. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Cieszyn: Bilety w górę!

ER
Setki cieszyniaków korzystających z usług miejskiej komunikacji muszą przygotować się na słoną podwyżkę cen biletów. Na wszystkich liniach w obrębie miasta bilety będą teraz kosztowały 2,40 zł.
Taki jest efekt uchwały przyjętej na czwartkowej sesji Rady Miejskiej. — Podwyżka jest znacząca, ale nie było innego wyjścia. Ceny nie wzrosły od trzech lat, przez co miasto musiało coraz więcej dokładać do Zakładu Gospodarki Komunalnej. W ubiegłym roku dotacja sięgała miliona złotych — przekonuje wiceburmistrz Cieszyna Włodzimierz Cybulski.

Podwyżka szarpnie cieszyniaków po kieszeni. Bilety normalne podrożeją z 2 do 2,40 zł. Ulgowy przejazd będzie kosztował 1,20 zł. — Wiem, że wszystko wkoło drożeje, ale podwyżka nie musiała być aż tak drastyczna — wzdycha Danuta Malinowska, mieszkanka jednego cieszyńskich osiedli. O 0,30 zł więcej zapłacą podróżni jeżdżący do Pogwizdowa. Teraz bilet normalny na tej linii będzie kosztował 3,40 zł. W górę poszły też bilety na trasie Cieszyn-Kaczyce. Pasażerowie zapłacą za przejazd 3,60 zł. Na karnet miesięczny trzeba będzie wyłożyć 66 zł (dotąd kosztował 54 zł), za to będzie on ważny również w dni wolne od pracy.

Władze miasta postanowiły również podnieść opłatę za zakup biletu u kierowcy (z 0,20 na 0,60 zł). — Ostatnio kierowcy zamienili się w sprzedawców, bo aż połowa pasażerów kupuje u nich bilety. Chcemy to zjawisko zlikwidować. Kierowca ma jeździć, a nie wydawać bilety — tłumaczy wiceburmistrz.

Jedno co może pocieszyć cieszyniaków korzystających z usług miejskiej komunikacji to to, że podwyżki wejdą w życie najwcześniej za miesiąc.
Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a oto drugi: http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=8174&wid=9624499&rfbawp=12021...

No to brawo radni i burmistrz Cieszyna. Chyba kupie breloczek dla pieska.

W Moskwie bilet na metro kosztuje 17rub. co jest około 1,90zł i obowiązuje na wszystkie linie do momentu opuszczenia strefy. W Hongkongu bilet na środki komunikacji miejskiej kosztuje maksymalnie do 3hk$ co jest około 1,05zł. Niebawem Cieszyn może stać się najdroższym miastem świata. Gratuluję decyzji, w czymś trzeba być najlepszym.

Kosciół i tak się wyżywi !!

to już trwały obłęd

Widziałeś biednego ksiedza????????????????????????????????????
A co ze ślubowaniem ubóstwa zdrowy człowieku???????????????

ten o cudach to znowu bełkot jakiegoś popaprańca.

pytanie do rady miasta Cieszyna.
a co mają zrobić ci co wykupili sobie np.20 biletów
po 2 PLN a nie wykorzystają ich do wejścia w życie
podwyżki.
Jeżeli je unieważnia to winni je od nich odkupić.

Wyznaczyć minimalną liczbę linii niezbędnych dla Miasta a resztę dać na wolny przetarg dla przewoźników. Jak mnie pamięć nie myli to urzędnicy magistraccy potrafili sobie kiedyś tam ustawić autobus jak im pasowało. Teraz zostawcie sprawę rynkowi, z małymi wyjątkami. 2,40 po Cieszynie a 5,00 do Bielska a to chyba dali? Po co kierowca ma sprzedawć bilety skoro na świecie są automaty ku temu, całkiem małe. Kierowca ma pilnować rozkładu bo aktualnie nie ma "normalnego" kursu w Mieście.

W KZK GOP 2.40 zł od dawna jest ceną biletu w obrębie jednego miasta.

emeryci od 55 lat? a od kiedy to? do 55 chodzący emeryt potem jazda, ale śmieszne

Koniecznie kup bryloczek i pamiętaj posprzataj poswoim pupilu!!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama