, sobota 27 luty 2021
Chybie: Ruch pociągów wraca na stałą trasę (aktualizacja)
Na trasie Zebrzydowice - Czechowice-Dziedzice uruchomiono jeden torf. ot. Wojciech Wandzel/WANDZELPHOTO.COM Dodaj do Facebook

Chybie: Ruch pociągów wraca na stałą trasę (aktualizacja)

KK, mat. pras./RFM/Interia.pl
Po środowym wykolejeniu pociągu EuroCity Sobieski w Mnichu koło Chybia udrożniono już ruch na szlaku Zebrzydowice - Czechowice-Dziedzice. Przejezdny jest tylko jeden tor. Prokuratura cieszyńska bada, czy przyczyną zdarzenia była awaria sygnalizacji świetlnej.
"Po środowym wykolejeniu się pociągu EC Sobieski przed stacją Chybie na Śląsku, szlak Zebrzydowice - Czechowice-Dziedzice został już udrożniony. Pociągi międzynarodowe spółki PKP Intercity jadące przez Śląsk do/od granicy państwa wróciły do kursowania na stałej trasie" - czytamy na stronie PKP Intercity.

W miejscu wypadku nadal trwają prace naprawcze zniszczonej infrastruktury i jest przejezdny tylko jeden tor. W związku z powyższym pociągi mogą nabywać opóźnień do 30 minut.

Według PKP opóźnienia pociągów zmalały dziś ze 100 do 20 minut. Składy jeżdżą torem dla pociągów towarowych. Wciąż trwa ustawianie na torach wykolejonych wagonów, a usuwanie wszystkich szkód może potrwać kilka tygodni.

Utrudnienia mogą dotyczyć pociągów:
- EC 102/103 "Polonia" rel. Villach-Warszawa / Warszawa-Villach
- EC 110/111 "Praha" rel. Warszawa-Praga / Praga-Warszawa
- EC 104/105 "Sobieski" rel. Wiedeń-Warszawa / Warszawa-Wiedeń

- Nr 404/405 "Vltava" rel. Moskwa-Praga / Praga-Moskwa

- Nr 402/403 "Silesia" rel. Kraków-Praga / Praga-Kraków

- Nr 406/407 "Chopin" rel. Wiedeń-Warszawa / Warszawa-Wiedeń

Prokuratura w Cieszynie sprawdza, czy awaria sygnalizacji świetlnej mogła być przyczyną wczorajszego wykolejenia pociągu. Taką wersję zdarzeń przedstawił maszynista. Wiadomo na razie, że skład jechał za szybko.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

NIE ZAŚMIECANIU ŚRODOWISKA EKRANAMI

gazeta codzienna cenzuruje

Tak przez Cieszyn jeździły pociągi do Moskwy, Budapesztu, Wiednia, Vilach, Pragi, Warszawy.Szkoda że tak szybko naprawili już tor,bo Cieszyniacy wiedzieli by co stracili nie stawiając na kolej. Bo gdy by te pociągi jeździły przez Cieszyn, Skoczów na stałe to czas jazdy był by dłuższy do 60 minut ale połączenia mieli byśmy bezpośrednie z całą Europą. 4 rano do Warszawy i za 3 godz. w stolicy, powrót o 21 i przyjazd 00. lub gdzieś w świat. A jak się dostać i wrócić w środku nocy z Zebrzydowic?

Mnichu koło Chyba udrożniono już ruch na szlaku Zebrzydowice - Czechowice-Dziedzice. :) to chyba czy napewno

No to stacja kolejowa w Cieszynie miała nawet więcej niż swoje "5" minut, chyba kilka pociągów przejechało się po torze Cieszyn - Goleszów......

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama