, poniedziałek 26 sierpnia 2019
Chcą pomagać innym
— Każda organizacja, która będzie potrzebowała wsparcia i pomocy jest u nas mile widziana — mówi Mariusz Andrukiewicz, kierownik inkubatora. fot. WO Dodaj do Facebook

Chcą pomagać innym

ER
W Cieszynie ruszył Inkubator Organizacji Pozarządowych, w którym pomoc znajdą wszyscy ci, którzy myślą o założeniu własnego stowarzyszenia.
Inkubator Organizacji Pozarządowych działa w siedzibie Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” przy ul. ks. Janusza. Jego celem jest wspieranie lokalnych organizacji pozarządowych – szczególnie tych, które dopiero rozpoczynają swoją działalność lub funkcjonują nie dłużej niż dwa lata. — Każda jednak organizacja, która będzie potrzebowała wsparcia i pomocy jest u nas mile widziana — zapewnia Mariusz Andrukiewicz, dyrektor biura stowarzyszenia i kierownik inkubatora.

Na miejscu można skorzystać z komputera podłączonego do internetu, ksera i telefonu. Inkubator zapewnia też nieodpłatne wsparcie merytoryczne w zakresie poradnictwa prawnego oraz finansowo–księgowego. Ponadto w siedzibie „Być Razem" można dowiedzieć się, jak pisać projekty unijne i jak nawiązać współpracę z innymi organizacjami, samorządem czy przedsiębiorcami.

15 października na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie odbędzie się konferencja promująca i określająca działalność Inkubatora Organizacji Pozarządowych. Konferencja będzie towarzyszyła III Festiwalowi Sztuki Bezdomnej.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Proszę o namiary

Brawo, brawo, trzeba coś działać "poza obiegiem" bo inaczej Cieszyn spleśnieje od dawno niewietrzonego samorządu. Pomoc dla pozarządowców jakby nieproporcjonalna, patrz budżety. Może dlatego muszą się uczyć "jak nawiązywać współpracę z samorządem".

Syty głodnego nie zrozumie!

To wszystko Pana zasługa, Panie Mariuszu. Od lat jest Pan wizjonerem, któremu udaje się wywalczyć konkurencyjne miejsce dla organizacji pozarządowych w strukturach samorządowych. Zmusza Pan instytucje do podążania za Panem, choć idą o parę kroków z tyłu, a nie w awangardzie. Życzę Panu wiatru w żaglach i tego by został Pan Człowiekiem Roku w Cieszynie. A w ogóle to ktoś z władz myśli o takiej nominacji?

Kochana "ustronianko" tzw. Człowiek Roku czy też "Laur cieszyniaki" otrzymują wyłącznie kumple Ficka i Kożdonia. Bez poparcia Wspólnoty dla Cieszyna i Platformy Obywatelskiej choćby kandydatura najlepszą była, NIE PRZEJDZIE. SWOI, SWOI, SWOI, rzygać się chce Takimi "zasłużonymi". Za "komuny" zdarzali się ludzie co odmawiali pewnych rzeczy. Płacili za to pewną cenę ale coś zyskiwali. Dziś nie widać Nikogo kogo by było stać oprzeć się "blichtrowi". Toć to przecież sukces?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama