, piątek 27 marca 2020
Burmistrz poskarżył się premierowi
— Zobaczymy, czy premier nam odpowie — zastanawia się burmistrz Bogdan Ficek. fot. WO Dodaj do Facebook

Burmistrz poskarżył się premierowi

ER
— Nie może być tak, że władza w Warszawie nas ignoruje — przekonuje poirytowany burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek, który poskarżył się premierowi na opieszałość ministra kultury.
W lipcu ubiegłego roku Urząd Miejski w Cieszynie wysłał do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego odwołanie w sprawie zmiany decyzji o wpisaniu sześciu obiektów do rejestru zabytków przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Ministerstwo nie odpisało, więc urząd ponowił odwołanie. Ale Warszawa znosu nie odpisała. — Wysłaliśmy łącznie cztery pisma. I nic! — mówi burmistrz Bogdan Ficek.

Minął rok, a reakcji żadnej, dlatego burmistrz postanowił już nie pisać do Ministerstwa Kultury tylko poskarżył się na Ujazdowskiego premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. W piśmie wysłanym do Kancelarii Premiera burmistrz pisze, że „bezczynność ministra spowodowała konieczność wstrzymania prac związanych ze sporządzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla śródmieścia Cieszyna", co zaś spowodowało „konieczność uzyskiwania decyzji o ustaleniu warunków zabudowy" a w konsekwencji „chaos w obrocie nieruchomościami".

— Zobaczymy, czy premier nam odpowie w ustawowym czasie — zastanawia się Ficek.
Komentarze: (19)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Publikacja tego artykuliku właśnie teraz, pachnie mi przedwyborczą agitką. Premier z PiS, wiec jest be.... Kim jest pan WO?

Pierdoly!

WO ? To WOjtuś Trzcionka,papuciowy burmistrza.Klęczący z aparatami - jak zwykle.

WO robil chyba tylko zdjecie, bo pisal ktos kto sie podpisuje ER

A jest w tym miescie jakis inny burmistrz? Czyzby CIESZYNIAK przegral w ostatnich wyborach i teraz zaluje, ze dziennikarze nie klecza przed nim? Swoja droga. to chcialabym, zeby Pan Trzcionka pokleczal przede mna... Mmmmmmmm

Czyzby Elwira Konieczna wprowadzila pierwiastek frywolny na łamy? (:)

Elwira na burmistrza:)))

Burmistrz na Elwire ;)))

małolaty do nauki!

A moze przechszta?(:)

Edgar do Senatu (:)

i jak zwykle belkot na forum... Pozdrawiam

Ty bełkoczesz Cieszyniaku.

A może tu chodzi o coś innego? Niedawno zabytkowe centrum Cieszyna zostało wykreślone z rejestru zabytków i w mieście zaczyna się dziać pieroństwo z cennymi obiektami. Radni skapnęli się, że przed jubileuszem miasta trzeba coś z tym zrobić, no i stąd ta akcja, żeby nagle wpisać (albo i skreślić) aż 6 !!! zabytków do rejestru. Ciekawe o jakie obiekty chodzi? Inna rzecz, że ministerstwo i rząd mają tzw. prowincję w... nosie na ostatniej półce.

Ciepło, ciepło..... To chyba dobry trop. Jedno z najstarszych i najładniejszych miast w Polce wykreślać z rejestru zabytków? Jak głupota to, tylko w Cieszynie, w Cieszynie... J
To miasto cudów. Przerobienie Cieszyńskiej Wenecji na kicz knajpiany, ostały się bodaj tylko dwa domki z polskim łamanym dachem. Tajemnicze zniknięcie byłego zajazdu przy ulicy Zamkowej? Czy przed rozbiórką odkręcono z niego tablicę z napisem "Zabytek architektury polskiej"? A rozbiórka dawnego szpitalika przy ul. Limanowskiego, który ponoć były tow. pierwszy sekretarz Niwinski kupił za symboliczną złotówkę w celu odrestaurowania, a doprowadził celowo do ruiny by zyskać plac na budowę bloków mieszkalnych... Wymieniać dalej? Ile to kosztowało łapówek?

Plan zagospodarowanie przestrzennego w Cieszynie powstaje już od 3,5 roku.I co i nic!!!Widocznie komuś na tym zależy to proste!!!!!

pisać na temat debile

Sam jesteś debil!

Jak bywa, że Burmistrz nie reaguje na uwagi na swoim podwórku to nie dziwota, że go olewają znacznie wyżej. Albo się jest Burmistrzem Miasta i Wszystkich albo jest się "kilkowcem" i nie o klikanie na kompie tu chodzi. I przestańcie z tymi "cieszynaliami" bo jest to załosne. Ma tu być normalnie i rozwojowo, choć historycznie, dla mozliwie wszystkich. A że ta historia czasami durna jest, mój Boże, ona zawsze taką jest.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama