, poniedziałek 26 sierpnia 2019
Budowa szpitala znowu ruszy
— To sukces wielu osób, że mamy te pieniądze — cieszy się starosta Mirosław Kożdoń. fot. WO Dodaj do Facebook

Budowa szpitala znowu ruszy

WO
Prace przy budowie pawilonu diagnostyczno-zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie będą mogły być wznowione. Starostwo Powiatowe zdobyło 5 mln zł na kontynuowanie inwestycji.
Budowa pawilonu stoi od dwóch miesięcy, gdyż starostwu skończyły się pieniądze z kontraktu wojewódzkiego. Urząd płacił tylko za zabezpieczenie placu budowy - bagatela - 15 tys. zł miesięcznie! Teraz jednak prace znowu będą mogły iść pełną parą, gdyż radni Sejmiku Śląskiego zdecydowali na środowej sesji o przekazaniu powiatowi cieszyńskiemu 5 mln zł na kontynuowanie inwestycji. To maksymalna kwota o jaką wnioskował starosta Mirosław Kożdoń. — To wielki sukces wielu osób, że mamy te pieniądze — cieszy się Kożdoń.

Niestety, 5 mln zł nie wystarczy na dokończenie prac budowlanych. Starostwo potrzebuje jeszcze na ten cel 17 mln zł. Skąd je weźmie? — Postaramy się wyciągnąć je z budżetu państwa — przekonuje Kożdoń.

Ale i zakończenie prac budowlanych nie oznacza końca problemów. Pawilon trzeba jeszcze wyposażyć. Według szacunków pochłonie to 40 mln zł.
Komentarze: (20)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czy planuje się jakieś specjalne obchody XX-lecia budowy Szpitala? A może połączyć to z 1200-leciem Cieszyna?

Z czego tu sie cieszyc. Wydadza 5 mln zl i znowu beda w d...e, bo rzad w zyciu nie da budzetowych pieniedzy na powiatowy szpital. Lepiej sprzedac ten pawilon, a za zarobione pieniadze remontowac i doposazac to co juz jest i sie sypie w szpitalu.

I tak jeszcze 100 lat...

To wielki sukces wielu osób? Sukcesem dzisiaj staje się "wyciągnięcie" pieniędzy? Chora cywilizacja którą zżera rak. A pan starosta swoja "karierę" rozpatruje w kategoriach "sukcesu" wyrwania z kieszeni podatnika kolejnych pieniędzy na pieprzone utopie polityków-urzędników.

Nie rozumie dlaczego umieszczone jest tu zdjecie starosty. To nie on zalatwil ale dyrektor szpiatala pan Kawulok. To on jezdzil do Katowic i ugadywal sie z klubami z sejmiku wojewodzkiego. W tym przypadku starosta malo co zrobil.

"Cieszynioku" o czym ty mowisz??? To Pan starosta KOZDON jezdzil niejednokrotnie i rozmawial na szczeblu wojewodzkim o przyznanie wlasnie tych pieniedzy!!! Dziwie sie ze wciaz nie ma zadowolenia jesli ktos sie stara i faktycznie cos wychodzi... Budowa stoi - zle, rusza tez zle !!! Ludzie obudzcie sie i przeanalizujecie co sie dzieje w powiecie! Starosta robi dobra robote! Ja bije BRAWO i chyle czola! PS___Drogi Wacku jesli Ty chec dzialania i widoczny skluces odbierasz jako " wyrwania z kieszeni podatnika kolejnych pieniędzy na pieprzone utopie polityków-urzędników " to poprostu jest mi ciebie szkoda bo nie wiesz co mowisz (piszesz) i w jakich realiach zyjesz... Jeszcze raz BRAWO, BRAWO, BRAWO !!!

Erwin najlepiej sie polozyc i wszystko miec w d...e (jak napisales) Ja mysle,ze chec dzialania i upor starosty bedzie zwieczony sukcesem! Ja jestem pod wrazeniem bo starosta zaryzykowal i nie poszedl na kolejne potezne pozyczki a sam kase zalatwiac zaczol... GRATULACJE BRAWO !!

Marku.
Co z tego, ze jezdzil? Mozna jezdzic i nic nie zalatwic. To dyrektos sie staral. Pan Kawulok jest w sejmiku i ma wieksze wplywy niz Pan Kozdon.

Pan Dyrektor Kawulok nie zrobił nic aby pieniądze uzyskać, a jest radnym sejmikowym już ponad 9 miesięcy. Dopiero jak się starosta zabrał za to kilka miesięcy temu to pieniądze się znalazły, a Ci którzy starosty nie lubią i tak zawsze będą wiedzieć swoje, ale fakty niestety są inne dyrektor oprócz powiększania zadłużenia placówki nie robi nic. Nie pałam sympatią do żadnej władzy, ale rzeczy należy nazywać po imieniu.

A ja jednej rzeczy nie mogę pojąć brakuje 60 mln na szpital a burmistrz Cieszyna będzie budować most za 1 mln euro.....

@lekarz
No tak, bo takie pieniądze załatwia sie od ręki ;)
A długi by nie rosły gdyby nie było podwyżek oraz strajku. Jeżeli nie wykonuje się procedur to NFZ nie palci, wiec skad maja brać się pieniądze. To chyba logiczne.
Jeżeli tak Tobie jest źle to zawsze mozesz wyjechać na Wyspy. Ja wiem, ze dyrektor nie jest lubiany ale podwyżkę dostaleś. Najprościej krytykować.

@Gość
Ale szpital nie nalezy do miasta tylko organem założycielskim jest starostwo, więc miasto może wydawać kase na co chce, mimo, iż uważam, ze ten most - w takim kształcie jest zupełnie niepotrzebny. Mozna wybudować przeciez coś taniego

ale jakby nie patrzeć nawet po liczbach większość to mieszkańcy cieszyna. Jestem ciekaw czy lepiej żeby szpital zamknąć i mieszkańcy Cieszyna będą jeżdzić do Szpitali w BB i Jastrzębiu i za to będzie most Europejski. Czy lepiej żeby zamiast mostu Cieszzyn partycypował z kosztach budowy razem z powiatem.

Cieszyć się trzeba z tego iż dyskusja się rozwineła. Proszę jednak aby nie sprowadzać jej do tego Kto "lubi" a Kto "nie" Pana Starostę. To żałosne przeniesienie, nie zasługujące na większą uwagę. Moim skromnym zdaniem jak Ktoś wysoko stawia swoją ofertę w wyborach powszechnych to mam(-y) prawo ten poziom podtrzymywać. A co do Szpitala, to ciągle bez odpowiedzi pozostaje pytanie: KIEDY? Wybaczcie zatem, tu obecni i inni, ale nadal za właściwe będę uważał żądanie wyjaśnień w kwestii prawidłowości wydatkowania publicznych pieniędzy. Jak również pozostaje aktualnym to, że nikt nie przekonał mnie do traktowania jakiegokolwiek etapu budowy Szpitala w kategoriach sukcesu kogokolwiek. Większość i tak na tym traci, choćby z tego powodu, że swoje stany zdrowotne "poważne" i tak załatwiamy poza Cieszynem. Płacę nie jedną, kilka, składek ubezpieczeniowych i wybaczcie Kochani ale będę stale i upierdliwie dopominał się o możliwie właściwie ich wydatkowanie. Do Pana Starosty mam stale jedną tylko prośbę. Prośbę o naprawdę możliwie najszersze i wnikliwe rozpatrzenie wszystkich możliwości oddania Szpitala do użytku, z wykorzystaniem środków jakie daje nasza współobecność w Europie i Świecie. A są one niemałe. No i serdecznie proszę o podjęcie próby wyłączenie z tych rozważań politycznego nastawienia i taniego populizmu. Trudno, nie chciał Pan prywatności absolutnie dobrowolnie. Kłaniam się i pozdrawiam.

I co z tego ze ktos cos zalatwil jak to i tak kropla w morzu potrzeb. Sprzedac ten pawilon i bedzie po klopocie!

Bardzo madra dyskusja a Erwin jak to Erwin - swoje ;(( Faktycznie most za tak niebotyczne pieniadze to glupota bo szpital jest w znacznym stopniu do CIESZYNIAKOW wiec powinno nie tylko wladzom powiatu na tym zalezec a i szanowny Pan burmistrz powinien pomyslec co dla mieszkancow jest lepsze - prestiz mostu czy opieka zdrowotna... Wszak to zdrowie wyborcow ;o))
Pozdrawiam

Jesli jescze ktos watpi,ze Pan starosta Kozdon bardzo zabiega o to aby wreszcie Cieszyniacy oraz caly powiat miali szpital to zapraszam na ponizsze linki : http://www.cieszyn.pl/files/sz_1.mp3 , http://www.cieszyn.pl/files/sz_2.mp3 , http://www.cieszyn.pl/files/sz_3.mp3 Zdecydowanie popieram kolege "Lekarza" ze Kawulok nic nie zdzialal a to Starosta wlasnie ruszyl cala sprawe! Dziekujemy!!

Postanowiłem złamać swoje postanowienie i powiem kilka słów: Pieniądze na szpital dali swoją suwerenną decyzją Radni Sejmiku Śląskiego. Aby tak mogło się stać, uchwałę poprzedziła decyzja Zarządu Sejmiku, czyli Pana Marszałka i jego współpracowników. Rada głosowała wszystkimi Radnymi z wyjątkiem, z tego, co do mnie doszło, jednym wstrzymującym się i jednym przeciwnym ( radni z naszej Ziemi poparli!!!).
Oczywiście te decyzje zostały poparte licznymi zabiegami o to poparcie. Ze starostwa w tej sprawie wysłałem liczne pisma z prośbą o pomoc, odbyłem kilka rozmów z Panem Marszałkiem, wystąpiłem z trybuny Sejmiku z gorącym apelem. Do tego dołączyli się liczni radni w tym przede wszystkim dr hab. Karol Węglarzy- radny sejmiku z Cieszyna. Olbrzymie zasługi mają radni wszystkich gmin powiatu cieszyńskiego, którzy poprzez swoje mądre decyzje przeznaczyli z każdej gminy wsparcie finansowe ( nie pierwsze) dla tej inwestycji. Zarząd i Rada Powiatu traktują inwestycję bardzo poważnie, ale uznaliśmy, że pieniądze powinny pochodzić z zewnątrz- z województwa lub z budżetu centralnego, gdyż po pierwsze nie stać nas na samodzielne finansowanie tej inwestycji, a po drugie mamy również inne zadania takie jak szkoły, drogi, domy pomocy społecznej i wiele innych. Ja tylko zainicjowałem te starania i robiłem wg. mnie wszystko, aby osiągnąć pozytywny rezultat starań. Podziękowań nie oczekuję, gdyż to mój obowiązek, który w tym i we wszystkich innych przypadkach wziąłem na siebie kandydując na starostę. Tym razem jest sukces, jak będzie w przyszłości sam nie wiem, ale w staraniach nie ustanę! Z powodu nieraz ostrych słów ze strony internautów nie cierpię, gdyż byłem świadomy tego, że nie każda moja decyzja spodoba się. Cieszyniacy znają ludowe powiedzenie a ja jestem w pełni jego znaczenia świadomy: "jak sie kiery daje miszyć, nie śmie kwiczyć". Pozdrawiam i oczekuję dalszych uwag w tym krytycznych i nie może być z mojej strony obrażania się. Oczekuję natomiast z Waszej strony odrobiny kultury i życzliwości! …i może jeszcze jedna „drobna” sugestia. Proponuję, aby podpisywać wypowiedzi imieniem i nazwiskiem a nikt nie powie, że wstydzimy się swoich słów i że odwaga staniała?
Kożdoń Mirosław
STAROSTA

Brawo Panie Starosto!! Pozdrawiamy i zyczymy dalszych skucesow!

Powodzenia w zdobywaniu kolejnych milionów, co bysmy wreszcie mogli sie leczyc w takich warunkach jak bielszczanie w Szpitalu Wojewodzkim.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama