, piątek 10 lipca 2020
Brenna pięknieje w czynie
Iwona Szarek jest zadowolona, że mieszkańcy chcą pracować społecznie. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Brenna pięknieje w czynie

DOROTA KOCHMAN
Wydawać by się mogło, że czyn społeczny przeszedł do historii wraz z Polską Ludową i już nie wróci. A w Brennej powraca!
Najpierw w czynie społecznym radni zrobili podest pod amfiteatrem. Gmina dostarczyła materiały, a radni wykonali pracę w jeden dzień. Następnym razem przedstawiciele władz Brennej wraz z mieszkańcami postanowili upiększyć centrum i w ramach prac społecznych uporządkowali zieleń.

— Już w zeszłym roku chcieliśmy zadbać o estetykę centrum, niestety z różnych powodów nie udało nam się tego zrealizować. W tym roku kupiliśmy rośliny, znalazła się osoba, która pomogła nam przygotować się do pracy. Zaplanowaliśmy termin prac i choć pogoda nie dopisała, wszystko się udało — mówi Iwona Szarek, wójt gminy Brenna.

Choć popracować przyszło tylko kilku mieszkańców, to i tak wójt jest zadowolona. — Prace odbywały się w sobotę, a wtedy każdy ma coś do roboty. Cieszymy się, że w naszej gminie w ogóle są osoby, które bezinteresownie nam pomagają — dodaje Szarek.

Wkrótce przyjdzie czas na kolejną taką akcję. Sprzątany będzie teren przy ośrodku Sojka w Górkach. Władze gminy liczą, że tym razem osób do pomocy będzie więcej.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Lokalny patriotyzm w najlepszym wydaniu. Tylko pogratulować! Są jednak ludzie którym mamona nie przesłoniła oczu.

czyn społeczny to akurat jedna z dobrych rzeczy poprzedniego systemu; teraz ludzie wolą się nudzić przed tv niż d... ruszyć ( a mogliby, przynajmniej dla zdrowia i kondycji )

dodam, że znakiem czasów jest nie mieć na nic czasu; ten który ma czas i ochotę zrobić coś za free bywa traktowany niepoważnie - tacyśmy wszyscy nieprawdaż bardzo zajęci....

Czyny społeczne były wspaniałe, można było się dobrze wódki napić, a w poniedziałek majster dopisał tyle nadliczbówek ile kto potrzebował.

Все, что вы даете, вы получаете назад.

"Iwona Szarek jest zadowolona, że mieszkańcy chcą pracować społecznie" -kolejny projekt odfajkowany, róbmy ferment, może coś z tego będzie!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama