, poniedziałek 20 września 2021
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Cieszyna
Betlejemskie Światło trafiło między innymi do gabinetu cieszyńskiego starosty, burmistrza Cieszyna oraz strażników miejskich. fot. Katarzyna Koczwara Dodaj do Facebook

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Cieszyna

JM, KK
Już po raz dwudziesty do Polski zawitało Betlejemskie Światło Pokoju - symbol pokoju, wzajemnego zrozumienia ludzi i narodów, znak nadziei, życia bez konfliktów i waśni. Dzięki harcerzom Hufca Ziemi Cieszyńskiej pojawiło się także w urzędach, kościołach oraz domach w naszym regionie.
„Mądrych i przemyślanych decyzji” życzyła, podczas przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju, radnym cieszyńskiej rady miasta komendantka hufca Ziemi Cieszyńskiej phm. Joanna Brenicka. Zgodnie z kilkuletnią już tradycją, cieszyńscy harcerze na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzili przedstawicieli najważniejszych instytucji w mieście. Betlejemskie Światło trafiło między innymi do gabinetu cieszyńskiego starosty, burmistrza Cieszyna oraz strażników miejskich. Za pośrednictwem harcerek i harcerzy Światło „zawędrowało” następnie do innych miejscowości powiatu.

Pierwszą akcję "Betlejemskie Światło Pokoju" zorganizowano w 1986 roku w austriackim Linz w ramach świątecznych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Rok później patronat nad inicjatywą objęli austriaccy skauci i od tego momentu idea "Światła Pokoju" rozpropagowana została również na inne europejskie kraje. W tym roku przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju nastąpiło 11 grudnia podczas uroczystości w kościele św. Jana Bosko w Wiedniu. Cieszyńskim harcerzom ofiarowali go słowaccy skauci podczas wspólnego spotkania na przejściu granicznym w Zwardoniu w przedświąteczną niedzielę.
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

i że go nikt nie odważył się zdmuchnąć......

Jeżeli nie ma to po co tracisz czas i pstrykasz w klawiaturę, zajmij się jakąś robotą.

A boga jak nie było tak nie ma i po co to wszystko a nie jestem 666 bo i diabła nie ma........

Jaruzelski wrócił na salony to najlepszy dowód "normalności".

świecie. Bijemy nawet USA !

a tyle nienawiści i antysemityzmu....? Jak to wszystko w Polsce pogodzić? Co na to Radio MARYJA i 70% duchownych którzy tak uwazaja i myślą...?
Czy harcerze w RP - to nowy zielony kościół...?
A może zieloni wszechpolacy wszystko mogący...?
CZY bedzie w tym kraju kiedyś ... NORMALNIE ...?

Benedykt XVI zaapelował 22 grudnia o powrót do tradycji szopek betlejemskich w domach, w pracy i innych miejscach publicznych. „To autentyczne świadectwo wiary chrześcijańskiej może również dziś być dla wszystkich ludzi dobrej woli sugestywną ikoną nieskończonej miłości Ojca do wszystkich” – powiedział Papież na przedświątecznej audiencji ogólnej.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama