, czwartek 22 kwietnia 2021
140.000 złotych zebrała Orkiestra na Śląsku Cieszyńskim
Łukasz Słowiok do nocy liczył z kolegami pieniądze w Wiślańskim sztabie. fot. Maciej Dżugan Dodaj do Facebook

140.000 złotych zebrała Orkiestra na Śląsku Cieszyńskim

EDYTA RASMUS
Gazetacodzienna.pl podliczyła kwoty, jakie w niedzielę zebrano we wszystkich sztabach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Śląsku Cieszyńskim. Uzbierała się zawrotna suma około 140 tys. zł!
Najwięcej pieniędzy zebrano w Skoczowie - 36,4 tys. zł, choć z początkowych wyliczeń wynikało, że to Wisła będzie prowadziła (wstępne wyliczenia wskazywały na 44 tys. zł). Ostatecznie, po dokładnym przeliczeniu kasy, okazało się, że uzbierano 35,5 tys. zł. To jednak i tak o 23,5 tys. zł więcej niż uzyskano podczas ubiegłorocznego finału w Wiśle. Trzeci wynik ma Cieszyn (sztab obejmował zasięgiem również Goleszów i Zamarski). Do puszek trafiły tu 24 tys. zł. — To jest znacznie mniej niż przed rokiem, kiedy uzbieraliśmy 32 tys. zł. Niestety, mieliśmy za mało wolontariuszy — mówi organizatorka cieszyńskiego finału Marzena Legierska.

Mniej pieniędzy wpadło też do puszek w Ustroniu. W uzdrowisku uzbierano łącznie 17,2 tys. zł (przed rokiem 19 tys.). Podobnie w Zebrzydowicach, gdzie kwesta dała 12 tys. zł (o ok. 1 tys. mniej niż przed rokiem) i w Chybiu - 5,5 tys. zł (też o tysiąc mniej). Więcej niż rok temu udało się za to uzbierać w gminie Istebna. Do puszek wolontariuszy trafiło tam 6,7 tys. zł - o 1,2 tys. zł więcej niż przed rokiem. Pieniądze zbierano w niedzielę również w Pruchnej, ale tamtejszy sztab jeszcze nie otwierał puszek.

WSZYSTKO O XVI FINALE WOŚP:
Wojewoda sprzedał w Wiśle swój fotel
Znani rajdowcy robili w Wiśle za szoferów
Strażacy ewakuowali szkołę
Ruszyła wielka kwesta
Komentarze: (14)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wielkie brawa dla wszystkich wolontariuszy. To piekne ze ludziom sie chce, ze potrafimy sie zjednoczyc.

Ale nie ma się co dziwić - impreza została zorganizowana z ogromnym rozmachem przez Fundację na Rzecz Rozwoju Miasta Wisły, urząd Miejski i Wiślańskie Centrum Kultury. Były dziesiątki wydarzeń, licytacji, zagrał Zakopower......Czy koszty imprezy nie przekroczyły aby zebranych pieniedzy?

gratulacje dla codziennej, której reporteży cały czas biegali po finale w wiśle i relacjonowali go na żywo, w oxie sie dopiero informacje wieczorem pojawiły - klasa jednym slowem

do mm ...co to jakas wojna podchodowa z ox??oba portale nieźle pracuja, info na bieżąco

moje skromne słowa uznania

ciekawe skąd takie info, a tego co ja wiem to kasa z orkiestry np.w cieszynie jeszcze sie "liczy"

Dla mnie cała ta akcja Owsiaka jest uwłaczające. Żebranina na coś co powinno być finansowane NORMALNIE. Ludzie podniecaja sie akcją która w normalnie funkcjonującycm państwie nie ma prawa bytu. Żenada.... a politycy znów mają na czym robić "karierę".

A więc jednak Skoczów. Brawo dla tamtejszego LO!

Indor,nikt nie zebral,nikt nie byl zmuszany,zeby wspomoc fundacje,a ze w Polsce pieniadze rzad woli przeznaczyc na kosciol katolicki,szkoly,zakraplane obiadki pana prezydenta czy dziwna uczelnie pana R, to nic tylko powinnismy Bogu dziekowac,ze nam pana Owsiaka zeslal z jego wolontariuszami i ludzie dobrej woli moga wesprzec chore dzieci w corocznej akcji.

na ox-e pojawił sie materiał w nocy - ale jak się doliczylem - dodali 8 fotoreportaży z różnych miejscowości - też to trzeba docenić....

źle policzyłem - 7, ale to i tak dużo

Widzę dziewczyno, że dalej jesteś w "samodzielnym" myśleniu trendy. Widać nieustający kac po czytaniu "wyborczej".

:) Ale o co chodzi :)

Owszem, to nie jest normalne, że żyjemy w chorym kraju, w którym ktoś musi kwestować na to, co się wszystkim teoretycznie należy, ale Owsiakowi cześć i chwała, a epitety w rodzaju 'uwłaczające' i 'żebranina' kieruj pod inny adres.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama