, sobota 24 sierpnia 2019
Dinozaury zamieszkają na hałdzie
Tego ankylozaura można podziwiać w Wyszkowie. Podobne modele dinozaurów staną już niedługo w Dąbrowie. fot. ARC Dodaj do Facebook

Dinozaury zamieszkają na hałdzie

DC/Głos Ludu
Na wycieczkę do zaolziańskiej Dąbrowy? Dziś to nie brzmi zbyt zachęcająco. Typowa górnicza miejscowość położona między Orłową i Karwiną, w dużym stopniu dotknięta przez szkody górnicze, nie należy do miejsc atrakcyjnych dla turystów. Już wkrótce ma się to zmienić. Powstanie tam „Dinopark” - trzecia tego typu atrakcja w Republice Czeskiej.
Jak na razie podobne parki, w których można oglądać naturalnej wielkości modele dinozaurów, są tylko w Pilźnie i Wyszkowie. Park na granicy Dąbrowy i Orłowej ma być największym z nich – powstanie na 20 hektarach, będzie w nim najwięcej eksponatów, dysponował będzie też największym zapleczem.

— Park zamierzamy otworzyć 1 lipca. Może się zdarzyć, że ten termin lekko zostanie przesunięty, lecz w każdym razie chcemy, by już na początku wakacji park był czynny — powiedział Jiří Machálek, dyrektor spółki West Media, która jest inwestorem parku. Dodał, że produkcja eksponatów jest w toku i w przeciągu czerwca będą one ustawiane w parku.

Przeszło 70 modeli zwierząt prehistorycznych zostanie umieszczonych w przyrodniczej scenerii, przypominającej naturalne środowisko, w jakim żyły dinozaury. Wszystkie „zwierzęta” będą wydawały dźwięki, część z nich będzie się poruszała. W kompleksie staną również trójwymiarowe kino i muzeum.

Wójt Dąbrowy Květuše Szyroká cieszy się, że jej gmina będzie miała atrakcję turystyczną, która z pewnością przyciągnie gości nie tylko z regionu, ale też z Polski czy ze Słowacji. — Park zostanie wybudowany w miejscu, gdzie dawniej były hałdy. To bardzo dobrze, ponieważ często się zdarza, że w podobnych miejscach powstają czarne wysypiska śmieci — dodaje.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wszystkie „zwierzęta” będą wydawały dźwięki - mam nadzieję, że każdy z tych dźwięków będzie bez zapachu.

burmistrz Ficek i jego ekipa, pogrobowcy starego CK urzędniackiego porządku i PRL-owskiej kliki.

...umieszczone na modelu peronu we Włoszczowej

"Żmije wychodzą z kryjówek" i dyżurni bojówkarze od Palikota też.

A kiedy zamieszkają tam włodarze Cieszyna?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama