, środa 11 grudnia 2019
Sztuka wraca w wielkim styluDodaj do Facebook

Sztuka wraca w wielkim stylu

ER
Wiślański kierowca Łukasz Sztuka, po kilku latach rozłąki z rajdami, w wielkim stylu wrócił do gry zajmując w sobotę drugie miejsce w Rajdzie Magurskim, pierwszej w sezonie eliminacji mistrzostw Polski. Czwarty był ustroniak Kajetan Kajetanowicz. Wygrał Leszek Kuzaj.
Rajd rozgrywany był w trudnych, zimowych warunkach. Na trasach było sporo śniegu, śliskie nawierzchnie powodowały, że każdy błąd kończył się wypadnięciem z trasy. Dodatkowym utrudnieniem był nawiewany z poboczy śnieg, znacznie ograniczając momentami widoczność. W tej sytuacji ogromne znaczenie miała pozycja startowa, co znalazło odbicie w wynikach. Spośród 42 startujących załóg do mety dojechało 29, w tym niektóre z wielominutowymi stratami.

— Nie spodziewałem się, że będę w pierwszej piątce, a tu jest drugie miejsce - rewelacja. Na ostatnich oesach było parę ciekawych momentów. Musieliśmy przyspieszyć, bo postanowiliśmy bronić tego drugiego miejsca i trzeba było zaatakować. Jesteśmy na mecie, samochód niedraśnięty, wszystko w najlepszym porządku. Wymarzony powrót — cieszył się Sztuka. Wiślański kierowca, który od 2003 roku miał przerwę w startach spowodowaną brakiem sponsora, zapowiedział, że pojawi się też w kolejnych eliminacjach mistrzostw Polski.

W grupie A7 drugie miejsce zajęła inna załoga z powiatu cieszyńskiego Zbigniew Cieślar i Adam Ogierman (Renault Clio RS).

Wyniki Rajdu Magurskiego:
1. Leszek Kuzaj (Subaru Impreza) 1:47.15,8
2. Łukasz Sztuka (Mitsubishi Lancer Evo 9) strata 21,2
3. Mariusz Stec (Mitsubishi Lancer Evo 9) 23,3
4. Kajetan Kajetanowicz (Mitsubishi Lancer) 35,6
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Redaktorze Sztuka nie Szuka -poprawić proszę!!!!

to nie sztuka zabić kruka, ani sowę palnąć w głowę, ale to jest wielką sztuką siąść na jeża gołą d...

lexxx - ty sie leczysz psychiatrycznie synku ?

nie

Nie MOŻLIWE !!!! W takim razie powinieneś.

Dlaczego? Dlatego, że wierszyk z dzieciństwa skojarzył mi się z nazwiskiem bohatera tego newsa i postanowiłem go umieścić? Może ty się lecz, skoro sympatyczna rymowanka jest w twoich oczach objawem choroby psychicznej. Jesteś aspołeczny i nie masz poczucia humoru.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama