, piątek 19 kwietnia 2024
Startuje Puchar Kontynentalny
Malinka już czeka. fot. Wojciech Trzcionka 



Dodaj do Facebook

Startuje Puchar Kontynentalny

ER
W sobotę i niedzielę na skoczni im. A. Małysza w Wiśle odbędzie się Puchar Kontynentalny w skokach i kombinacji norweskiej. Wejściówki na obiekt kosztują 10 i 15 zł (trybuna kryta).
Puchar Kontynentalny to cykl zawodów rozgrywanych na całym świecie, który stanowi zaplecze dla Pucharu Świata. Zawody w Wiśle mają m.in. sprawdzić, czy obiekt nadaje się do organizacji PŚ oraz czy organizatorzy udźwigną ciężar przeprowadzenia najważniejszej imprezy w skokach narciarskich.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego liderem jest Czech Lukas Hlava, który zgromadził 731 pkt. Czech dotychczas startował w 18 konkursach. Drugi jest Austriak Stefan Thurnbichler - 654 pkt (17 konkursów), trzecią pozycję zajmuje Niemiec Christian Ulmer - 630 pkt (21 startów). Z reprezentantów Polski najwyżej w Pucharze Kontynentalnym sklasyfikowano Rafała Śliża - 41. miejsce z dorobkiem 151 pkt, które wywalczył startując w siedmiu konkursach. Śliż w Wiśle nie wystąpi, jest w składzie reprezentacji na mistrzostwach świata w Libercu.

Program PK w Wiśle-Malince:
Sobota
9.30 - seria próbna skoków do kombinacji norweskiej
10.30 - skoki do kombinacji norweskiej Gundersen
13.30 - bieg do kombinacji norweskiej 10 km Gundersen (trasy biegowe na Kubalonce)
16.00 - seria próbna skoków
17.30 - I seria skoków
18.45 - seria finałowa
Niedziela
9.30 - seria próbna skoków do kombinacji norweskiej
10.30 - skoki do kombinacji norweskiej Gundersen
13.30 - bieg do kombinacji norweskiej 10 km Gundersen (trasy biegowe na Kubalonce)
16.00 - seria próbna skoków
17.30 - I seria skoków
18.45 - seria finałowa
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

,

no nareszcie przynajmniej jedna impreza- tak powinno być każdą sobotę i niedziele aby się budowa wróciła

Stela czy syrenka?

Gunder Gundersen (ur. 12 października 1930, zm. 2 czerwca 2005) – szalony norweski kombinator norweski, który jak tylko mógł, udziwnił kombinację norweską wprowadzając dziwaczne zmiany. Najpierw było prosto... Bieg na osiemnaście kilometrów, a potem jeden skok. Gunderowi się to nie podobało...
Zanim Gunder wpadł na pomysł zmian, medytował dwa lata w tybetańskim klasztorze, żeby wzmóc siłę swojego umysłu. Kiedy doznał oświecenia, po trzygodzinnym staniu na głowie, wrócił do Norwegii.
Wprowadzenie zmian nie było proste i Gundersen o tym wiedział. Chciał, aby najpierw były dwa skoki, a potem bieg na 15 kilometrów. Najpierw zorganizował protest tych kombinatorów norweskich, którzy lepiej biegali. Miał on miejsce w Oslo w roku 1964. Król Olav V zobaczył to i się zmartwił. Wszak sam był kombinatorem i lepiej biegał... Król udał się więc do dyrektora FIS-u i zaczął negocjować. W efekcie odbywały się kolejne strajki kombinatorów. Demonstrowali również lepsi skoczkowie, którzy domagali się krótszego biegu.
Gunder nie popuścił. Stopniowo zaczęto wprowadzać jego metodę, ale spotykało się to z oporem lepszych skoczków. Doszło do regularnej wojny. Zawody się odbywały, ale podczas biegu, zawodnicy bili się ze sobą. W końcu Olav V oktrojował metodę Gundersena jako obowiązującą. Wojna się zakończyła, ale niesmak pozostał do dziś. Kolejny najdziwniejszy pomysł Gundersena – letnią kombinację norweską. Gunder wymyślił też jak rozgrywać kombinację norweską latem. Zaproponował, aby biegać na rolkach i odpychać się kijkami. Propozycję przyjęto w obawie przed kolejnymi protestami.
Gundersen zginął w 2005 roku zastrzelony przez kombinatora norweskiego, który lepiej skakał niż biegał. Morderca popełnił samobójstwo.

Więc będzie to SUPER ciekawa impreza.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama