Adam Małysz z małą kryształową kulą dla najlepszego sportowca powiatu cieszyńskiego. fot. ER

Monika Malik – skibobistka, reprezentantka Skoczowskiego Towarzystwa Sportowego. fot. ER

Anna Stanieczek odbiera gratulacje od starosty Mirosława Kożdonia. fot. ER

Najlepsi sportowcy Śląska Cieszyńskiego w komplecie (za nimi Jerzy Herma, członek Zarządu Powiatu i Jerzy Pilch, wiceprzewodniczący Rady Powiatu). fot. ER

Obiecałem, że się zjawię i oto jestem! — powiedział Adam Małysz odbierając nagrodę dla najlepszego sportowca powiatu cieszyńskiego. Była to aluzja do tego, że wiele razy był zapraszany do starostwa po odbiór nagrody, ale jakoś zawsze coś mu wypadało.
— Zazwyczaj nie było okazji, żeby się zjawić. Byliśmy albo na treningach, albo coś innego się działo. Ale teraz musiałem już przyjść, bo akurat mam wolne — przyznał najlepszy polski skoczek narciarski. Małysz odebrał nagrodę wraz z innymi sportowcami ze Śląska Cieszyńskiego, którzy w ubiegłym roku osiągnęli znakomite wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i ogólnopolskim. W 2006 roku, przypomnijmy, orzeł z Wisły został czterokrotnym mistrzem Polski w skokach narciarskich na Wielkiej i Średniej Krokwi, zajął pierwsze miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo w Norwegii. Uzyskał także wysokie lokaty na Igrzyskach Olimpijskich w Turynie w drużynowych i indywidualnych skokach narciarskich zajmując odpowiednio 5. i 7. miejsce.

Ponadto nagrody powiatu otrzymali: Janusz Rokicki – zawodnik sekcji lekkoatletycznej osób niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie. Zdobywca wielu medali. Rok 2006 też przyniósł mu wiele sukcesów. Zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w holenderskim Assen, srebrny medal Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce w Bollnas – Szwecja oraz złoty medal w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Kozienicach; Adam Gała – zawodnik Klubu Sportowego Wisła Ustronianka. Dziedziną, w której osiągnął znakomite wyniki sportowe w 2006 roku jest kombinacja norweska. Zdobył tytuł mistrza Polski seniorów, a także dwukrotnie mistrzostwo Polski juniorów; Monika Malik – skibobistka, reprezentantka Skoczowskiego Towarzystwa Sportowego, która w ub. roku zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata w Lungatz (Austria) w kategorii juniorek, dwa brązowe medale na mistrzostwach Polski w kategorii kobiet oraz dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Polski; Arkadiusz Małyjurek – zawodnik Narciarskiego Klubu Sportowego Trójwieś Beskidzka, który zdobył Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w biegach narciarskich oraz w sezonie 2005/2006 w rankingu Pucharu Polski w biegach narciarskich w kategorii młodzieżowiec zajął pierwsze miejsce; Anna Stanieczek – trenerka i zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Orlik w Goleszowie. W ubiegłym roku uzyskała tytuł mistrzyni Polski w łukach blokowych kobiet w strzelaniu na odległość; Radosław Wróbel – zawodnik Robotniczego Klubu Sportowego Cukrownik Chybie. Jest złotym medalistą w ćwiczeniach na poręczach. Tytuł zdobył podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej w Olsztynie. Należy do kadry Polski młodzików.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.