, piątek 19 kwietnia 2024
Piast zaczął od wysokiej porażki

JACEK WALCZAK
Inauguracja nowego sezonu w Cieszynie była bardzo smutna. Piast bezdyskusyjnie uległ lepiej zorganizowanej Walcowni Czechowice.
Już pierwsze minuty pokazały, że walka w „okręgówce” będzie bardzo ciężka. Od pierwszego gwizdka gracze z Czechowic narzucili swoje tempo gry. Jedna z pierwszych akcji przyniosła bramkę dla Walcowni. W 8 minucie sędzia podyktował rzut karny, który bez problemów wykorzystał Artur Toborek. Kolejne minuty to nadal przewaga graczy MRKS-u. Naharnowicz broni w sytuacji jeden na jeden i dzięki niemu Piast nie przegrywa wyżej. Cieszynianie w tym fragmencie gry mają kilka niegroźnych wrzutek w pole karne. Podobać mogła się również indywidualna akcja Kwiczali, która została słusznie nagrodzona brawami przez publiczność.

W 23 minucie drugą bramkę strzelił Toborek, tym razem po ładnym uderzeniu z około 25 metrów. Pod koniec pierwszej połowy Naharnowicz po raz kolejny wygrywa pojedynek jeden na jeden. Druga połowa to dalsza dominacja Walcowni, która została udokumentowana kolejną bramką. W 60 minucie rzut karny po faulu Byrskiego wykorzystał Toborek, dzięki czemu skompletował hat-tricka. Cztery minuty później po szybkiej kontrze Patryk Eliasz ustalił wynik na 4:0 dla Czechowic. W ostatnich fragmentach gry, Kwiczala przegrywa pojedynek z bramkarzem. Tan nie daje się również pokonać po rzutach wolnych wykonywanych przez Wisełkę i Grandę.

Piast Cieszyn - MRKS Walcownia Czechowice 0:4 (0:2)

0:1 Toborek (8)
0:2 Toborek (23)
0:3 Toborek (60)
0:4 Eliasz (64)

Piast: Naharnowicz – Kotwica, Tyc, Byrski (60. Fatalski) – Wisełka, Sujka, Żwirek (75. Granda), Szyper, Padło - Chitryniewicz, Kwiczala
Walcownia Tan – Wilczek, Ludwiczak, M.Sztorc - Eliasz (75. Koziełek), Szędzielarz, Toborek, K.Kocierz, Stawowczyk (77. G.Kocierz) - Koczur, Śmigielski