, czwartek 17 stycznia 2019
Piast: stać nas na środek tabeli
W sobotę o 17.00 Piast podejmuje u siebie Czechowice. fot. WO Dodaj do Facebook

Piast: stać nas na środek tabeli

SPORTOWEBESKIDY.PL
Zespół, który w ciągu dwóch lat wywalczył dwa awanse, raczej nie będzie bił się o pierwsze miejsce w bielskiej okręgówce. Ale może sprawić niespodziankę. Pierwszy sprawdzian dzisiaj.
Mieszko Piast jako ostatni z zespołów rozpoczął przygotowania. Dwutygodniowe opóźnienie wynikało z powodu baraży, jakie zespół musiał rozegrać o awans do okręgówki. Zasadnicza zmiana w ekipie z Cieszyna zaszła na ławce trenerskiej. W A klasie zespół prowadził duet grających trenerów Grzegorz Wisełka — Michał Kurzeja. W lidze okręgowej Mieszko Piasta poprowadzi samodzielnie ten ostatni, który zrezygnował ostatecznie z występów na murawie.

Cieszyn długo czekał na wyrwanie się z piłkarskiej przeciętności. Teraz wreszcie coś się ruszyło. Mieszko Piast rok po roku wywalczył awans najpierw z B klasy do A, a następnie do okręgówki. Wątpliwe jednak, by i w tej lidze bił się o pierwsze miejsce, choć z pewnością może pokusić się o niespodziankę, jaką byłoby miejsce w pierwszej piątce.

Michał Kurzeja (trener Mieszko Piasta): — Nasza gra to wielka niewiadoma. W ostatnim tygodniu tak się potoczyły sprawy, że dołączyło do nas kilku zawodników m.in. Wojtek Tyc z Beskidu Skoczów. Było mało czasu, by zgrać zespół. W czasie rundy jesiennej będziemy się chcieli zaprezentować w każdym meczu jak najlepiej, ale też w tym czasie zgrać się. Nasz zespół jest wyrównany, kadrę mamy szeroką, jest rywalizacja o miejsce w wyjściowej jedenastce. Cieszy, że mamy szerokie grono młodzieżowców o wyrównanych umiejętnościach. Nie zamierzamy składać buńczucznych zapowiedzi. Z meczu na mecz chcemy grać lepiej i zgrać drużynę. Stać nas na środek tabeli w bielskiej okręgówce. Kto faworytem okręgówki? Nie znam tej ligi. Słyszałem, że Zabrzeg ma ambicje, a także drużyny z okolic Bielska-Białej mogą liczyć się w walce o czołówkę. Na pewno Czechowice. Być może Pasjonat będzie chciał jak najszybciej wrócić do czwartej ligi. Kto będzie walczył o utrzymanie? Nie chcę się wypowiadać na ten temat, bo nie mam rozeznania.

SKŁAD KADRY:
Bramkarze: Dariusz Naharnowicz (88), Karol Przeworski (90); Obrońcy: Marek Chybiorz (88), Patryk Fatalski (84), Bretislav Kocur (75), Bartłomiej Olszar (90), Grzegorz Wiekiera (87), Wojciech Tyc (83), Michał Kotwica (82); Pomocnicy: Adam Granda (86), Krzysztof Byrski (82), Marcin Misztal (78), Petr Martinek (78), Wojciech Padło (87), Tomasz Szyper (87), Grzegorz Wisełka (73); Napastnicy: Jerzy Chitryniewicz (85), Jarosław Kwiczala (88), Przemysław Żwirek (83), Sławomir Machej (81); Prezes: Piotr Janasik; Trener: Michał Kurzeja; Przybyli: Przemysław Żwirek (Błyskawica Drogomyśl), Wojciech Padło (Beskid Skoczów via Kuźnia Ustroń), Wojciech Tyc (Beskid Skoczów), Bretislav Kocur (Fotbal Trzyniec), Petr Martinek (Slawoj Czeski Cieszyn), Jarosław Kwiczala (Morcinek Kaczyce).
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

zle wam nie zycze ale jak zeście szybko weszli tak tez szybko spadniecie

i co wtopa i to 4 0 ale maras co w gracie,

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama