, wtorek 25 czerwca 2019
Nie złoszczę się na Beenhakkera
W tym sezonie Adrian Sikora strzelił 16 bramek, ale powołania do kadry nie dostał. fot. Dyskobolia.com.pl Dodaj do Facebook

Nie złoszczę się na Beenhakkera

WOJCIECH TRZCIONKA
Adrian Sikora pogodził się już z tym, że nie pojedzie na Euro. — Nie złoszczę się na Beenhakkera, ale po cichu liczyłem na powołanie — mówi Gazeciecodziennej.pl wicekról strzelców polskiej ekstraklasy.
Pochodzący z Nierodzimia napastnik Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski nie znalazł się wśród 26 zawodników, których trener kadry Leo Beenhakker zabierze na zgrupowanie do Niemiec, by przygotować ich do gry na Euro 2008. Popularny Siki mówi nam, że spodziewał się tego i nie żywi urazy do szkoleniowca. — Po cichu liczyłem na występ w kadrze, gdy trener powoływał piłkarzy z polskiej ligi. Gdy powołanie nie nadeszło, przestałem łudzić się, że trener zaprosi mnie do współpracy przed Euro 2008. Był tylko cień nadziei. Niestety, wyszło jak wyszło i nie złoszczę się — rozkłada ręce Adrian Sikora.

W reprezentacji Polski Sikora rozegrał dwa mecze i strzelił jedną bramkę. Obecnie jest jednym z najbardziej bramkostrzelnych piłkarzy polskiej ligi (16 goli), więc trochę dziwi się, że Leo Beenhakker nie dał mu szansy wykazania się w kadrze. — Różne opinie słyszałem: że formę mam, ale brak mi potencjału, że prezentuję poziom ligowy, a żeby grać w reprezentacji potrzeba czegoś więcej... — opowiada 28-letni napastnik.

Adrian Sikora zaczynał w Czantorii Nierodzim, potem grał Kuźni Ustroń, Beskidzie Skoczów, Podbeskidziu Bielsko-Biała i Górniku Zabrze. 30 czerwca kończy mu się kontrakt z Dyskobolią. Co dalej? — Czekam na propozycje. Teraz chciałbym spróbować sił za granicą — zdradza napastnik.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:
Czemu Leo nie chce Adriana?
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ja też się nie złoszczę na Beenhakkera.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama