, czwartek 12 grudnia 2019
Na bezdrożach Maroka (cz. 2)
Cieszyniacy na pustyni. fot. Larysa Węglarz Dodaj do Facebook

Na bezdrożach Maroka (cz. 2)

LARYSA I GRZEGORZ WĘGLARZOWIE
Wczoraj etap trzeci - wydmy. Zasługują na szacunek. Strasznie ciężko, grząsko. Wiele załóg miało problem z dojechaniem już do samego do do odcinka specjalnego, który polegał na przejechaniu pięciu okrążeń (pętla 12600 m).
Podczas dojazdu do startu pomagaliśmy wydostać się z piachu załodze Toyoty. Niestety padło sprzęgło. Zameldowaliśmy się mimo wszystko na starcie, ale dalsza jazda nie miała sensu. Postanowiliśmy wrócić do bazy i naprawić samochód, aby móc wziąć udział w następnym etapie. Później dowiedzieliśmy się, że było mega ciężko, bo najlepsza załoga zrobiła niecałe dwa okrążenia. Parę załóg było ściąganch z trasy nad ranem po ostrych dachowaniach.

Dzisiaj etap czwarty. Bardzo nam się podobał. Długość odcinaka ok. 25o km pokonaliśmy w 3,5 godziny. Trasa była bardzo zróżnicowana. Bardzo szybkie odcinki na dnie wyschniętego jeziora, kamieniste góry Atlas, ruchome wydmy ( i tam właśnie przydały się trapy). Dodatkową atrakcją były przejazdy przez tzw. fesz fesz ( bardzo miałki pył wapienny unoszący się po zaledwie lekkim dmuchnięciu wiatru) - widoczność żadna. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego dnia, ale nie do końca wiemy, na którym miejscu jesteśmy, ponieważ nie wszyscy jeszcze zjechali do bazy.

Larysa i Grzegorz Węglarzowie z Cieszyna, pasjonaci sportów motorowych wyruszyli 15 października na największy w swoim życiu rajd po bezdrożach Maroka. W RMF Morocco Challenge startują jako jedna z ponad 60 załóg. Patronat prasowy nad załogą sprawuje Gazetacodzienna.pl.

PISALIŚMY:
Cieszyńska załoga podbija Maroko
Na bezdrożach Maroka (cz. 1)
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

oby tak dalej :D czekam na koleje foty i relacje pozdrowionka

Sfora chyba poszła szczekać na Onet. A już myślałem, że burze piaskowe to też wina Jarka. Miło się rozczarować :) PS Powodzenia w rajdzie!

do budy, pisiu...

Nigdy nie głosowałem na PIS. Ale jak brak argumentów, to... trzeba walić PIS :)

różne sa defekty mózgu...

taaa ta durna polityka wszędzie musi być ?

Czy ja się doczekam, żeby ludzie przestali się obrażać w komentarzach?

jest gorzej niż ci się wydaje - zazwyczaj obrażają innych...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama