, piątek 19 kwietnia 2024
Kondzielnik uratował Beskid

SPORTOWEBESKIDY.PL/WO
Beskid Skoczów szczęśliwie zremisował w sobotę wyjazdowy mecz w Rudzie Śląskiej.
Dobiegała 94 minuta gry, gdy arbiter podyktował rzut rożny dla zespołu ze Skoczowa. Marcin Adamek dośrodkował piłkę w pole karne, a najwyżej do niej doskoczył Marcin Kondzielnik i zdobył wyrównującego gola. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. – Gdy się strzela bramkę w doliczonym czasie gry, to trzeba być zadowolonym. Jeśli nie można meczu wygrać, to trzeba go zremisować – skwitował Adam Nocoń, trener Beskidu.

Zespół ze Skoczowa w pierwszej połowie częściej utrzymywał się przy piłce, częściej gościł pod bramką rywali, ale nie potrafił postawić przysłowiowej kropki nad „i”. Sytuacje do zdobycia gola mieli Marcin Adamek i Paweł Stalmach. Tymczasem gospodarze po akcji  Rudyka zdobyli prowadzenie na kilka minut przed przerwą. – Zdobyli gola i zmusili nas do ataku pozycyjnego, który nie za dobrze nam wychodził. Zresztą, jak Grunwald nastawił się defensywnie, to ciężko było ich ugryźć – dodaje trener Nocoń.

Zdaniem ekipy ze Skoczowa szanse były, ale w roli głównej wystąpił arbiter, który nie podyktował dwóch rzutów karnych. W pierwszej sytuacji za koszulkę w polu karnym został przytrzymany Kondzielnik, a następnie w podobny sposób obrońcy powalili w obrębie szesnastki Bogdana Pruska, który był sam na sam z golkiperem Grunwaldu.

Grunwald Ruda Śląska – Beskid Skoczów 1:1 (1:0)
1:0 Rudyk (37 min.)
1:1 Kondzielnik (90+4 min.)

Beskid: Trojanowski – Zaremski, Hudek, Rumiński, D. Ihas (72. Tkocz) – Kondzielnik, Szczyrba (82. K. Adamek), M. Adamek, Stalmach (80. Kotrys) – Prusek, Zdolski (46. A. Ihas). Trener: Nocoń