Ciężki miesiąc Jelenia
Piłkarz z Cieszyna nie miał ostatnio zbyt wielu radosnych chwil na boisku. fot. Wojciech Trzcionka

JACEK WALCZAK
Ireneusz Jeleń zapewne chciałby jak najszybciej zapomnieć o wrześniu. Gra się jakoś nie układa. Czy to z powodu kłopotów z zębami?
Początek miesiąca  zaczął od przegranego meczu na wyjeździe z Toulouse 0:2. Po tym spotkaniu Auxerre znalazło się blisko strefy spadkowej. Trener Fernandez próbując wstrząsnąć zespołem, postanowił przemeblować skład. Przekonał się o tym Irek, który w następnym meczu u siebie z Nice usiadł na ławce rezerwowych. Roszady w składzie przyniosły efekt w postaci drugiej wygranej w tym sezonie. Jelonek był gotowy wejść na murawę na końcowe 5 minut, jednak czerwona kartka dla Mignota kazała trenerowi wzmocnić obronę, a nie atak. Ostatni raz cały mecz na ławce Irek spędził ponad rok temu, więc zaskoczenie było spore. Kolejny, tym razem prestiżowy mecz z Olympique Marsylia, Irek również zaczął na ławce. W 77 minucie przy gorących brawach kibiców, Jelonek mógł wspomóc drużynę i razem z nimi cieszyć się z kolejnej wygranej.

Jeleń tymczasowo nie udziela wywiadów, więc trudno się dowiedzieć dlaczego ma tak słaby początek sezonu. „Super Express" tłumaczy słabszą formę Irka kłopotami z .... zębami.

Ostatni wrześniowy mecz zespół z Burgundii zagrał w Pucharze Ligi. Większość zespołów traktuje ten puchar jako poligon doświadczalny, jednak AJA zagrało w najsilniejszym składzie i Irka ponownie zabrakło w podstawowej jedenastce. Wychowanek Piasta Cieszyn pojawił się na murawie dopiero w doliczonym czasie gry. W ciągu 25 minut miał dwie dobre sytuacje, których jednak nie potrafił zamienić na bramkę. Strzelając w słupek i przegrywając pojedynek z bramkarzem pokazał, że brakuje mu szczęścia.

— Widziałem mecz w Pucharze Ligi z Saint Etienne i trochę się uspokoiłem. Bo wprawdzie Irek wszedł dopiero w dogrywce, ale był świeży, szybki i chętny do gry — tak ocenił Jelonka polski menedżer Tadeusz Fogiel, mieszkający we Francji.
Z ciekawostek dodajmy, że Irek przedłużył o kolejne dwa lata umowę ze swoim menedżerem Tomaszem Kaczmarczykiem.

Mecze AJ Auxerre, minuty i noty według „L`Equipe" Ireneusza Jelenia:

01.09.2007, Toulouse - AJ Auxerre 2:0 (90 minut, nota 5,5)
15.09.2007, AJ Auxerre - Nice 2:0 (nie grał)
22.09.2007, AJ Auxerre - Ol. Marsylia 2:0 (13 minut, nie sklas.)
25.09.2007, AJ Auxerre - Saint-Etienne 1:0 (25 minut, nie sklas.)

AJ Auxerre po dziewięciu kolejkach zajmuje piętnaste miejsce. Z bilansem bramkowym 6:15 i dziewięciopunktowym dorobkiem. (Skala ocen „L`Equipe" 1-10)
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie

Szkoda, że nie chodzi o Hotel...?

3m sie iro!!!!legia legia warszawa

Zawodostwo to zawodowstwo. Trzeba rozbić na okrągło. Nie ma to jak polska liga, najlepiej druga. Płacą jak za zboże a "lecieć" można według starych zasług.