, czwartek 17 października 2019
Cieszyńska załoga podbija Maroko
Patronat prasowy nad załogą sprawuje Gazetacodzienna.pl. fot. Daria Guba Dodaj do Facebook

Cieszyńska załoga podbija Maroko

DG
Cieszyńska załoga podbija Maroko

Larysa i Grzegorz Węglarzowie z Cieszyna i ich nissan. fot. Daria Guba

W piątek Larysa i Grzegorz Węglarzowie z Cieszyna, pasjonaci sportów motorowych wyruszą na największy w swoim życiu rajd po bezdrożach Maroka. W RMF Morocco Challenge wystartują jako jedna z ponad 60 załóg. Patronat prasowy nad załogą sprawuje Gazetacodzienna.pl
- Dwa miesiące trwały przygotowania samochodu - mówi Larysa Węglarz, która w będzie pełniła funkcję pilota. - W nissanie założyliśmy profesjonalne zawieszenie Pro Comp. To specjalne zawieszenie do rajdów terenowych, stosowane na rajdach pustynnych, jak Paryż Dakar. Daje ono stabilność i pewne prowadzenie się pojazdu, można je także dostosować do warunków trasy. Aby obniżyć wagę samochodu maska, tylne drzwi jak i szyby zostały zastąpione lekkim karbonem. Zmodyfikowaliśmy silnik tak, aby miał większą moc - tłumaczy Grzegorz Węglarz.

Rajd RMF Morocco Challenge to druga edycja polskiego rajdu w Afryce. Przeznaczony jest dla amatorów i zawodowych kierowców rajdowych. Oprócz samochodów terenowych wystartują w nim także motocykle i quady. Trasa wyścigu obejmuje ok. 2000 kilometrów i wiedzie z północy na południe wzdłuż wschodniej granicy Maroka. Podczas ośmiu dni rajdu zawodnicy będą zmagać się z kamieniami w górach Atlas oraz piaskiem i słońcem pustyni. Odcinki specjalne będą miały od 200 do 400 km długości.

- Jedziemy w klasie adventure. Bez samochodu serwisowego będziemy polegać tylko na sobie. Gdyby się coś stało na pustyni, pomoc dojedzie do nas w ciągu godziny, więc musimy być przygotowani na wszystko. Na wypadek defektu mamy przygotowane miejsce na dwa koła i części zapasowe niezbędne na tak długich odcinkach specjalnych - mówi Grzegorz Węglarz.

Małżeństwu w przygotowaniach do rajdu przydało się doświadczenie w budowie samochodów do jazdy offroadowej. W tym roku załoga z powodzeniem wystartowała w rajdzie Baja Gothica H4, w którym zajęła 7. miejsce na 30 startujących załóg.

Trasa rajdu podzielona jest na siedem etapów. Codziennie zawodnicy będą mieli do pokonania ok. 200 kilometrów, podczas których sprawdzą swoją technikę jazdy i umiejętności nawigacyjne. Emocji na pewno nie zabraknie - jeden z etapów prowadzić będzie wzdłuż dna ogromnego, liczącego kilkaset metrów wysokości kanionu. - Przygotowania były męczące, dlatego chcemy odpocząć przed rajdem. Najpierw pojedzie auto, więc będziemy mieć tydzień na zebranie energii - mówi Larysa Węglarz.

Oficjalne rozpoczęcie rajdu odbyło się 8 października w Krakowie na Kopcu Kościuszki. Zmagania cieszyńskiej załogi będzie można śledzić na oficjalnej stronie rajdu www.moroccorally.pl.

- Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie: Partner Opony Polska Sp. z.o.o., firmie „Darma” Części Samochodowe , SHELL Polska - mówi Larysa Węglarz.


Komentarze: (24)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

awangarda w szklarstwie - szyby z karbonu xD

i szerokiej, bezpiecznej drogi :))

mają gdzie pieniędzy udawać a tylu biednych głoduje szczególnie dzieci, idzie zima opał by był większą reklamą dla was

bogaci i biedni,to dwa światy - rozumiem solidarność i najbogatsi ludzie świata podejmują inicjatywy na rzecz nędzy, chorób zakaźnych, etc - to chyba Buffet, zaincjował poważne ograniczenie swojego wielkiego majątku na rzecz działań charytatywnych... w ślad poszli inni,chociaż to niewiele w stosunku do potrzeb ale jest pomoc - myślę jednak, że rocznie ok. 100 mld dolarów prywatne osoby łożą na obolałą część świata - jednak przy temacie rajdu, nie zajmujmy się tym tematem, gdyż w tym wypadku chodzi o sport i płynące z tego zadowolenie i radość - dla zatroskanej jednak tym tematem osoby mam propozycję lektury:
JŚ Dalajlama i Howard C. Cutler: "Sztuka szczęścia w trudnych czasach"- jestem przekonany, że po lekturze,pan/pani,inaczej i pełniej spojrzy na świat...

Podziwiam i życzę powodzenia!

Wracajcie cało i zdrowo! Czekamy na relacje z trasy

obejrzałem filmik, sympatyczni państwo...,życzę mocnych wrażeń oraz atrakcyjnego, bezpiecznego pobytu!
!

Pani Dario, tytuł nieco na wyrost, załoga nawet jeszcze nie wyjechała do Maroka.
Bezawaryjnej jazdy życzę :)

Gołym okiem analizując zamieszczone fotki, że można spokojnie obniżyć jeszcze wagę o co najmniej 25 kg.

:)

Wracajcie cali i zdrowi.Powodzenia!!!

Brawo Szwagier powodzisko.......

filmik słaby, monotonny i nieciekawy ...?

ludziska pędza na złamanie karku a tu rajdowa ... SIELANKA ...? 40 km/h ...?

Z uwagi że będzie Pani miała więcej czasu na rozglądanie się (pilot) - proponuje wypatrywać leżące na piasku czarne kamienie.
Może to być - M E T E O R Y T !
Jest ich tu stosunkowo dość "dużo" ... a cena jak szlachetny kruszec, może więcej wart, niż złoto !
Poszukiwacze METEORYTÓW właśnie tu przyjeżdżają na poszukiwania. Jeżdżą po pustyni i nieraz bez tel.sat. gubią się, kiedy ich auto zakopie się w piachu. Taka pogoń za złotem z nieba...
Po uzyskaniu certyfikatu, taki meteoryt jest cięty i sprzedawany na części na międzynarodowych giełdach i targach. Można za taki meteoryt kupić kilka aut,jakie Państwo używacie dla potrzeb rajdowych... Powodzenia Pani Laryso !

Na poziomie szmatławca Głosu. Jak można kojarzyć sukces w rajdzie z podbojem państwa ?

Czy wy wiecie o czym piszecie?
Czy Kubica jezdzi za kasę z SKO?
Czy daje na biednych z Mazowsza ?
Czy byliści na storonie rajdu ?
Czy wiecie że odcinki są nawet po 400 km po bezdrożach w upale 40 stopni C z dala od cywilizacji ?
Podziwaim ich za samozaparcie i odwage .
Życzę załodze dotarcia do celu i trzymam kciuki.
Będę was śledził i życzę powodzenia.

sam jesteś idiotyczny

Filmik zły i mętny tym bardziej jężdżą wokoło tą samą drogą . Pustkowie pustynne chyba inne będzie. No zobaczymy??

canon EOS 350D

Dziękujemy za wsparcie oraz miłe słowa , postaramy się Was nie zawieść. Można nas śledzić na www.moroccorally.pl

www.terenowo.pl , www.rmf24.pl , www.onet.pl

trzymam kciuki :D wracajcie szczęsliwie

przeczytaj jeszcze raz artykul uważnie a zrozumiesz że szyby zastąpiono karbonem zresztą co ja ci będę mówić CZYTAMY ZE ZROZUMIENIEM tego ucza w szkole pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama