, piątek 27 marca 2020
Cieszyn: Będą nowe boiska
Pierwsze boisko ze sztuczną nawierzchnią działa przy Szkole Podstawowej nr 3. fot. Edyta Rasmus Dodaj do Facebook

Cieszyn: Będą nowe boiska

ER
Cieszyn pozazdrościł Skoczowowi trzech boisk ze sztuczną nawierzchnią i jeszcze w tym roku też chce mieć ich tyle.
Pierwsze boisko ze sztuczną nawierzchnią otwarto przy Szkole Podstawowej nr 3 w Cieszynie. Kolejne ma powstać przy SP 2. Szacowany koszt to 600 tys. zł. Przetarg już został ogłoszony. — Wybudujemy to boisko bez względu na to, czy dostaniemy na ten cel jakieś pieniądze z Ministerstwa Sportu — mówi wiceburmistrz Jan Matuszek. W następnej kolejności nowe boisko dostanie SP 6.

Cieszyn chce pozyskać pieniądze na budowę obiektów z rządowego projektu „Boisko w mojej gminie”. Jego celem jest stworzenie alternatywnej i atrakcyjnej oferty spędzenia czasu wolnego. W ciągu najbliższych trzech lat w ramach programu ma powstać kilkaset nowoczesnych boisk z trawy syntetycznej. Z obiektów tych bezpłatnie, także poza godzinami szkolnymi i w dni wolne, będą mogły korzystać dzieci i młodzież.

— Samorząd województwa śląskiego włączy się do tej akcji. Liczymy, że tylko w tym roku powstanie w naszym regionie około 40 boisk. Zabezpieczymy na ten cel środki w budżecie i oczekujemy na bliższe informacje z Ministerstwa Sportu – mówi marszałek Bogusław Śmigielski.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

1200 boisk na 1200- lecie Cieszyna, a pod Wałką postawić stadion spełniający wymogi do organizacji euro 2012 i nazwać go "stadion 1200-lecia"

Czy aby to jest trawa syntetyczna to bym sie sprzeczal. Boiska z trawy syntetycznej to sa w Czeskim Cieszynie i to co najmniej 2 (przy Restauracji "U Brandysa" i przy szkole na ul. Ostrawskiej). I to jest prawdziwa sztuczna trawa a nie jakas wykladzina polozona na betonie. Moze w koncu warto zaczac brac przykład z Czechow (szegolnie boisko na uol. Ostrawsiej jest dobrze pomyslame).

lexxx...głupiś!

SLAYER ! Popierom Cie 1200 krotnie :))))) !!!

zazdroszczę, że wyście mądrzy

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama