, piątek 27 marca 2020
Beskidy straciły mistrzostwa
W Zakopanem jest śnieg, są obiekty — mówi Apoloniusz Tajner. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Beskidy straciły mistrzostwa

ER
Nie Beskidy a Tatry będą, na przełomie lutego i marca, gospodarzem narciarskich mistrzostw świata juniorów w konkurencjach klasycznych. Decyzja w tej sprawie zapadła w piątek.
Według prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera, z powodu niekorzystnych warunków pogodowych i śniegowych, imprezy tej nie są w stanie, jak pierwotnie planowano, przeprowadzić Szczyrk i Wisła. — W Zakopanem jest śnieg, są obiekty. Trzeba było jednak się zastanowić, bo to duże wyzwanie. Duża impreza i tak krótki termin na przygotowanie obiektów — powiedział PAP prezes PZN Apoloniusz Tajner. Dodał, że w Zakopanem będą rozegrane skoki i kombinacja norweska, natomiast możliwość przeprowadzenia konkurencji biegowych zgłosiło do FIS Östersund.

— Niestety ze względu na warunki śniegowe, a raczej ich brak oraz niekorzystne prognozy pogody zmuszeni byliśmy podjąć, w porozumieniu z PZN i FIS, taką decyzję — mówi Sportowymbeskidom.pl Tadeusz Pilarz, szef komitetu organizacyjnego mistrzostw. — Lata naszej pracy nie przyniosą efektu, ale może chociaż skorzysta na tym Zakopane, które ubiega się o organizację seniorskich mistrzostw świata — dodaje.

Mistrzostwa pierwotnie miały odbyć się odbyć w Szczyrku i Wiśle w dniach 21-28 lutego. Nowy termin to 25 lutego-1 marca w Zakopanem.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

grudzień i połowa stycznia, wtedy jest śnieg,
i to trzeba pamietać !

Wielka szkoda. Zaś nasz region "do tyłu" o coś wartościowego :( . Jak nie włodarze to aura -furt wiater w oczy.

Polska wojna beskidzko-tatrzańsko-karkonosko-karpacka trwa w PZN-ie jak dawniej. NIe ma dla mnie tłumaczenia, zawsze szefostwo jest od zarządzania i organizacji. Nasi też "dali dupy" i trza se jasno powiedzieć. A My... My też swoje na sumieniu. Popatrzcie se na artykuł o "malince". Już wiadomo, że jest szykowana na... EURO-2012

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama